Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2009 o 07:33, Adamo 55 napisał:


Wie ktoś może po co są tłumiki płomienia?? Mam taki, patrzyłem na taiwanie, kosztują
po 80zł.

Sry za dubla chciałem edytować post, a wcisło się Odpowiedz ;/


W prawdziwej broni palnej ma niwelować ten "błysk" przy oddaniu strzału, w ASG to chyba tylko wizualny dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 06:54, Adamo 55 napisał:

> Tylko czekać na jakieś airsoftowe ochraniacze na zęby : P. Najlepiej woodlandy.


Powinna wystarczyć arafatka albo cóś podobnego. ;]


W arafatce niestety parują gogle, ale da się temu zaradzić. Kolega polecał mi użycie pronto, jeśli kiedyś się do tego przekonam i spróbuję to dam znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2009 o 14:30, M1k3 napisał:


W arafatce niestety parują gogle, ale da się temu zaradzić. Kolega polecał mi użycie
pronto, jeśli kiedyś się do tego przekonam i spróbuję to dam znać ;)


Dobrze wiedzieć bo miałem właśnie kupować bo w kominiarce też mi strasznie parowały, a właśnie ją zgubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie środki chemiczne niszczą oczy i po co wam to. Sa dwie opcje:
1. zwiększcie odstęp między szybka, a obudową gogli, ponieważ jak jest przewiew to para szybko schodzi, a nawet wcale nie powstaje;
2. kupcie sprawdzone gogle, wiele tanich modeli wcale nie paruje, a jesli juz używacie środków to tylko naturalne (ślina też trzyma bdb jakieś pół godziny).

Druga sprawa to te ograniczenia. Oczywiście sa scenariusze, które ściśle ograniczają ilość fps. Jednak mam na mysli stałe ograniczenia, najlepiej dla producentów i zestawów tuningowych różnej maści replik. Chodzi mi o to, że pistolet powinien miec stosunkowo mniejszą moc o broni snajperskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 14:30, M1k3 napisał:

W arafatce niestety parują gogle, ale da się temu zaradzić. Kolega polecał mi użycie
pronto, jeśli kiedyś się do tego przekonam i spróbuję to dam znać ;)

Mam gogle x500 i nie parują ;]

____________________________________________________________

Dnia 11.03.2009 o 14:30, M1k3 napisał:

Jednak mam na mysli stałe ograniczenia, najlepiej dla producentów i zestawów tuningowych różnej maści replik. Chodzi mi o to, że pistolet powinien miec stosunkowo mniejszą moc o broni snajperskiej.

Z producentami to nie wyjdzie :P

Dnia 11.03.2009 o 14:30, M1k3 napisał:

Mam pytanko jest coś takiego jak kolimatoro-luneta ? Czy kolimator zintegrowany z lunetą ? Czy coś w ten deseń.

ACOG, ale tylko oryginał, repliki ACOG''a nie mają powiększenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 19:02, nightfaler napisał:

Mam pytanko jest coś takiego jak kolimatoro-luneta ? Czy kolimator zintegrowany z lunetą
? Czy coś w ten deseń.


Jest ACOG- kolimator z przybliżeniem x1.5. PRzynajnmiej w rzeczywistości. Niestety nie wiem czy istnieje jakaś replika, odwzorowująca dokładnie działanie najczęściej jest albo luneta albo kolimator, nigdy razem). Są jeszcze specjalne lunety do kolimatorów- montujesz je na szynie RIS przed kolimatorem, można je w razie potrzeby przechylić i patrzeć się przez sam kolimator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co byście polecili ? ( muszka i szczerbinka już mi się znudziła, vide długo z wiatrówki strzelałem) Nie musi być koniecznie replika, jak jeszcze w paintballa się bawiłem to do swojego markera miałem przymocowane to cuś :
http://www.militaria.pl/hawke/celownik_kolimatorowy_hawke_sport_1x30_(hk3190)_p3971.xml -> swego czasu dałem za niego z 50 zł mniej. Z miłą muszę się jeszcze upewnić czy działa bo pod sam koniec jak już kończyłem zabawę z paintballem dostałem prościutko od frontu w szybke i troszeczkę go pokiereszowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sens kolimatora polega na tym, że nie ma przybliżenia. Sa lunety z plamką zamiast krzyża celowniczego i tego typu lunetą jak sama nazwa wskazuje jest ACOG-Advanced Combat Optical Gunsight: http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Combat_Optical_Gunsight

Co do polecania to ja polecam np. zwykły aimpoint czy otwart eotech i do tego magnifying module.

Mam cos takiego na forkach PTW w recenzji na gramsajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na parujące google tu macie sposób.

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=31304&hl=spos%F3b+na+paruj%B1ce+gogle

I uważam, że stiffyone trochę przesadza ze szkodliwością dla oczu. Nie powinno się zakładać zaraz po nałożeniu warstwy ale po jakimś czasie jak najbardziej. Opary wywietrzą się a warstwa zostanie. Zresztą poczytajcie sobie ten temat na forum co dałem wyżej link.

Edit: No dobra faktycznie ktoś tam pisze o szkodliwości ale dla kogoś uczulonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej strzelance doszedłem do wniosku, że jestem zawiedziony z zakupu G36. Po pierwsze bateria co wnim jest, jest do kitu podpiąłem tą od CM 0.28 (braciszka ) i klękajcie narody kolosalna różnica. Po drugie nie mam pojęcia czy tak ciągle było zauważyłem dopiero teraz że mi go przerywa w trakcie siania salw, najpierw myślałem, że to bateria, ale na drugiej miałem to samo i doszedłem do wniosku, że muszę bardzo mocno naciskać spust. Normalnie tak jakbym go chciał wyłamać, wpierw do końca a potem jeszcze do oporu. Wie ktoś o co w tym biega ? Może one tak mają ? I jaką baterie by tu kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 18:35, 21question napisał:

Dajcie linki do jakichs dobrych pistoletow do 150 zl sprezynowych najlepiej od tokio
marui

http://www.asg.com.pl/index.php?cPath=21_24 - niestety ich asortyment się wyczerpał i można złapać zaledwie garstkę. Zawsze możesz użyć google i znaleźć odpowiedni sklep z interesującym Cię pistoletem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 21:53, 21question napisał:

tez sie sklanialem do glocka tym bardziej ze to moja ulubiona bron


Ja natomiast wybrałbym M1911. Bardziej uniwersalny niż glock moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 18:50, stiffyone napisał:

> tez sie sklanialem do glocka tym bardziej ze to moja ulubiona bron

Ja natomiast wybrałbym M1911. Bardziej uniwersalny niż glock moim zdaniem.

troche za pozno to napisales:P ale nastepną bronią ktora kupie najprawdopodobniej bedzie wlasnie 1911 tyle ze gaziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 19:38, 21question napisał:

> > tez sie sklanialem do glocka tym bardziej ze to moja ulubiona bron
>
> Ja natomiast wybrałbym M1911. Bardziej uniwersalny niż glock moim zdaniem.
troche za pozno to napisales:P ale nastepną bronią ktora kupie najprawdopodobniej bedzie
wlasnie 1911 tyle ze gaziak



http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=2869

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=951

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować