Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Oj tam sprawdzenie :P
Niech sobie postrzela trochę bez kolimatora, który IMO przydaje się jedynie w CQB/MOUT

EDIT:
A ja na wilipedi czytałem też dużo rzeczy :P I kolimatora prawie nie używam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 19:03, Rumcajsev napisał:

Oj tam sprawdzenie :P
Niech sobie postrzela trochę bez kolimatora, który IMO przydaje się jedynie w CQB/MOUT

EDIT:
A ja na wilipedi czytałem też dużo rzeczy :P I kolimatora prawie nie używam ;)

A takie pytanie, pistolet jest przydatny w grze jeśli ma się karabin szturmowy? I co z akcesoriów poza goglami i mundurem powinienem kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcesoria to na prawdę rozległy temat, zaraz o tym napiszę.
Co do pistoletu, zbyt często się nie przydaje, ale jeśli go masz to jest +100 do szpanu ;)
Akcesoria mówisz... Jeśli masz już gogle i mundur to można kupić jakąś kamizelkę, albo pasoszelki. Ale ja bym to brał jak będziesz miał więcej magazynków i innego sprzętu. Można kupić hełm, warto kupić ochraniacze na kolana. Na dłuższe strzelanki dobry będzie camelbak.

Ale jeśli chcesz się strzelać z kolegami, to wystarczy Ci replika, gogle + mundur żeby się zakamuflować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 20:26, Rumcajsev napisał:

Akcesoria to na prawdę rozległy temat, zaraz o tym napiszę.
Co do pistoletu, zbyt często się nie przydaje, ale jeśli go masz to jest +100 do szpanu
;)

To biorę:D

Dnia 19.04.2009 o 20:26, Rumcajsev napisał:

Akcesoria mówisz... Jeśli masz już gogle i mundur to można kupić jakąś kamizelkę, albo
pasoszelki. Ale ja bym to brał jak będziesz miał więcej magazynków i innego sprzętu.

Innego sprzętu? A magazynki są przydatne nawet jak się używa tych na 300 kulek?

Dnia 19.04.2009 o 20:26, Rumcajsev napisał:

Ale jeśli chcesz się strzelać z kolegami, to wystarczy Ci replika, gogle + mundur żeby
się zakamuflować.

A jak, napisałeś, gdybym chciał utworzyć jakąś grupę to na czym to polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 20:39, azur65 napisał:

Innego sprzętu? A magazynki są przydatne nawet jak się używa tych na 300 kulek?

Hi-cupy.. FUJ! ;]

Dnia 19.04.2009 o 20:39, azur65 napisał:

A jak, napisałeś, gdybym chciał utworzyć jakąś grupę to na czym to polega?

Jak to na czym? Na chodzeniu do baru na piwo, na sprośnych żartach, na głupich txtach gdy przyjdzie kobieta kumpla z drużyny, na wspieraniu się i zaufaniu (niestety to ciężko osiągnąć z wszystkimi członkami* drużyny ;]), no i czasem na strzelaniu :D

*bez skojarzeń.. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 23:16, Stalker69 napisał:

Jak to na czym? Na chodzeniu do baru na piwo,

To można i bez tego:D

Dnia 19.04.2009 o 23:16, Stalker69 napisał:

na sprośnych żartach, na głupich txtach
gdy przyjdzie kobieta kumpla z drużyny, na wspieraniu się i zaufaniu (niestety to ciężko
osiągnąć z wszystkimi członkami* drużyny ;]), no i czasem na strzelaniu :D

Ale jak rozumiem strzelaniu się z innymi grupami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 09:46, azur65 napisał:

To można i bez tego:D

Można i bez piwa, my mamy i bez niego takie śmiechy, że nazajutrz wszystkich brzuch boli ;)

Dnia 20.04.2009 o 09:46, azur65 napisał:

Ale jak rozumiem strzelaniu się z innymi grupami?

Albo między sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 19:03, Rumcajsev napisał:

Oj tam sprawdzenie :P
Niech sobie postrzela trochę bez kolimatora, który IMO przydaje się jedynie w CQB/MOUT

EDIT:
A ja na wilipedi czytałem też dużo rzeczy :P I kolimatora prawie nie używam ;)


Uwierz mi ze nie. Strzelam się głównie w lesie i precyzja i wygoda celowania dawana mi przez kolimator sprawiła że bez niego już się nie obejdę. I w lesie jest bardzo przydatny, gdyż idąc z wycelowaną bronia wzrokiem obejmujemy wiekszy obszar niż celując przez standardowe przyrządy celownicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 19:09, Szczur22 napisał:

Uwierz mi ze nie. Strzelam się głównie w lesie i precyzja i wygoda celowania dawana mi
przez kolimator sprawiła że bez niego już się nie obejdę. I w lesie jest bardzo przydatny,
gdyż idąc z wycelowaną bronia wzrokiem obejmujemy wiekszy obszar niż celując przez standardowe
przyrządy celownicze.

To może Ty mi odpowiesz na pytanie, czy jest sens kupować kolimator ACOG, czy wystarczy Red Dot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem IMO ;) To tak jak z jedzeniem. Jednych smakuje rosół innym pizza ;D
Dlatego moim zdaniem najlepiej było by pobiegać trochę bez kolimatora żeby zobaczyć jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, przerzucam ten wątek tam gdzie jest jego miejsce czyli do kategorii ‘Na każdy temat’ do głównego forum. Mam nadzieję, że wszyscy znajdą go w nowym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 19:37, azur65 napisał:

> Uwierz mi ze nie. Strzelam się głównie w lesie i precyzja i wygoda celowania dawana
mi
> przez kolimator sprawiła że bez niego już się nie obejdę. I w lesie jest bardzo
przydatny,
> gdyż idąc z wycelowaną bronia wzrokiem obejmujemy wiekszy obszar niż celując przez
standardowe
> przyrządy celownicze.
To może Ty mi odpowiesz na pytanie, czy jest sens kupować kolimator ACOG, czy wystarczy
Red Dot?


Nie istnieje w pełni funkcjonalna replika ACOGa (czyli kropa i przybliżenie), więc kup zwykły red dot, najlepiej AimPoint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 22:47, azur65 napisał:

> Nie istnieje w pełni funkcjonalna replika ACOGa (czyli kropa i przybliżenie), więc
kup
> zwykły red dot, najlepiej AimPoint
AimPoint to firma? A takie coś mogłoby być?
http://www.taiwangun.com/shop,show,428



Odradzam. Miałem ten kolimator. Niestety po oberwaniu z broni, która miała 440 fps szybka pękła i kolimator nie nadawał się do użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 23:16, GUNNER napisał:

> > Nie istnieje w pełni funkcjonalna replika ACOGa (czyli kropa i przybliżenie),
więc
> kup
> > zwykły red dot, najlepiej AimPoint
> AimPoint to firma? A takie coś mogłoby być?
> http://www.taiwangun.com/shop,show,428


Odradzam. Miałem ten kolimator. Niestety po oberwaniu z broni, która miała 440 fps szybka
pękła i kolimator nie nadawał się do użytku.


No ale to chyba kazdy kolimator jak oberwie z 440fps to sie moze pozegnac z szybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 11:06, Astmol napisał:

> > > Nie istnieje w pełni funkcjonalna replika ACOGa (czyli kropa i przybliżenie),

> więc
> > kup
> > > zwykły red dot, najlepiej AimPoint
> > AimPoint to firma? A takie coś mogłoby być?
> > http://www.taiwangun.com/shop,show,428
>
>
> Odradzam. Miałem ten kolimator. Niestety po oberwaniu z broni, która miała 440 fps
szybka
> pękła i kolimator nie nadawał się do użytku.

No ale to chyba kazdy kolimator jak oberwie z 440fps to sie moze pozegnac z szybka.


Ja osobiście posiadam lunetę ACOG http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_175_177&products_id=5030 i przeszła test pomyślnie szczególnie, że oberwała z kilku metrów z karabinu o prędkości wylotowej lekko ponad 430 fps. Ale z drugiej strony to luneta więc ma grubszą szybkę dlatego nie pękła po oberwaniu. Ale i tak mam zamiar kupić osłonę szybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 12:53, GUNNER napisał:

Ja osobiście posiadam lunetę ACOG http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_175_177&products_id=5030
i przeszła test pomyślnie szczególnie, że oberwała z kilku metrów z karabinu o prędkości
wylotowej lekko ponad 430 fps. Ale z drugiej strony to luneta więc ma grubszą szybkę
dlatego nie pękła po oberwaniu. Ale i tak mam zamiar kupić osłonę szybki.

Nie mam 500 złotych na celownik, takie coś wystarczy?
http://www.taiwangun.com/shop,show,382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować