Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Kurde ten znajomy miał pecha, ja się z rok strzelam i nie znam nikogo kto miałby aż tak bolesny przypadek. Mimo wszystko najwięcej zależy od kultury gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się ta CM.028 podoba czarna.
Magazynek naprawdę mieści aż 525 kulek?
Jakie producenta kulek 0.23 polecacie?Excel-Japan czy P&J?
Czy można w nim strzelać seriami?
O ile mocniej strzela od tych podróbek za 30zł ze sklepu?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 10:37, PanMistrz napisał:

Bardzo mi się ta CM.028 podoba czarna.
Magazynek naprawdę mieści aż 525 kulek?
Jakie producenta kulek 0.23 polecacie?Excel-Japan czy P&J?
Czy można w nim strzelać seriami?
O ile mocniej strzela od tych podróbek za 30zł ze sklepu?:D


Magazynek jest pojemny, ale trzeba niestety go nakręcać co jakiś czas takim pokrętłem żeby podawał kulki, ale tego się jeszcze nauczysz. Co do kulek - szukaj takich firm jak Excel, G&G, Systema, Tokyo Marui, Blaster, Guarder.
I co do pytania o ile mocniej strzela - no jeżeli nie jesteś tego świadomy to nie radzę strzelić do człowieka z bliska i nie radzę strzelać do kogoś kto nie ma gogli na oczach. Jest duża szansa że będziesz miał z 40m zasięgu takiego w miarę skutecznego, kulki jednak mogą lecieć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 10:37, PanMistrz napisał:

Bardzo mi się ta CM.028 podoba czarna.
Magazynek naprawdę mieści aż 525 kulek?

Może nie podaje do końca wszystkich ostatnich kuleczek (jak wszystkie magazynki hi-cap, ale 500 kulek mieści spokojnie

Dnia 28.06.2009 o 10:37, PanMistrz napisał:

Jakie producenta kulek 0.23 polecacie?Excel-Japan czy P&J?

Raczej excele, choć i pejotki podobno są w porządku

Dnia 28.06.2009 o 10:37, PanMistrz napisał:

Czy można w nim strzelać seriami?

Tak.

Dnia 28.06.2009 o 10:37, PanMistrz napisał:

O ile mocniej strzela od tych podróbek za 30zł ze sklepu?:D

O wiele. Dlatego lepiej zachować ostrożność

Dnia 28.06.2009 o 10:37, PanMistrz napisał:

Co dobrze mieć na sobie? Gogle, i co jeszcze?

Porządne buty wojskowe (bieganie po lesie w adidaskach nie należy do komfortowych, bezpiecznych ani przyjemnych zajęć) i mundur wojskowy (bo chyba nie chcesz być dla przeciwnika widoczny z kilometra?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 11:15, PanMistrz napisał:

A właśnie dobrze że mi przypomniałeś. Co dobrze mieć na sobie? Gogle, i co jeszcze?


Możesz biegać w dresie jak nie masz forsy, ale z czasem warto odłożyć kasę na mundur, dobre buty wojskowe - mogą być z demobilu, na głowę hełm/czapka/kapelusz, rękawice, ochraniacze na kolana/łokcie, kamizelka itd - chodzi o to żeby wyglądać jak żołnierz - komandos. :)

Ale najważniejsze - gogle - dobre gogle żeby nie pękły od strzału z bliska. Jeżeli chodzi o to który model wybrać to niestety nie znam się na tańszych, sam używam takich http://allegro.pl/item664125010_gogle_ess_striker_land_ops_acu_ucp_nowe_promocja.html i są bardzo dobre, niestety swoje kosztują. Jednak każdą parę gogli jakie by nie były należy sprawdzić poprzez strzał z bliska w szybkę.

Okulary są tańsze, na początek może takie http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_168&products_id=2349 pooglądaj w tym sklepie, są mniej bezpieczne od gogli ale jak będziesz uważał to będzie w porządku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, przecież nie będę po lesie biegał w podkoszulku na WF i bamboszach;D Gdzie można takie buty i mundur kupić? Bo na taiwangun.com ich nie widzę;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 11:31, PanMistrz napisał:

No wiadomo, przecież nie będę po lesie biegał w podkoszulku na WF i bamboszach;D Gdzie
można takie buty i mundur kupić? Bo na taiwangun.com ich nie widzę;/


Szukaj w tych:

specshop.pl
asgshop.pl/sklep
allegro.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 11:31, PanMistrz napisał:

No wiadomo, przecież nie będę po lesie biegał w podkoszulku na WF i bamboszach;D Gdzie
można takie buty i mundur kupić? Bo na taiwangun.com ich nie widzę;/

Szukaj na allegro mundurów flecktarn i DPM z demobilu - tanie i dobre (nawet nówki w świetniej cenie się trafiają)
buty: kontraktowe jungle boots, starforce combat, jakieś altamy, wspomniane gromy z protektora, w ostateczności polskie skoczki albo zwykłe glany wystarczą. Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że jakimś cudem mój znajomy pomyka w Jungle Boots mil-teca (gówniane chińskie podróbki) od dwóch lat (sic!) i trzymają się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli szukasz niezniszczalnego munduru, to warto wydać trochę grosza no kontraktowy mundur BDU Armii Amerykańskiej. Tani nie jest, ale trzyma się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 14:02, MysticCrusader napisał:

Ja tam lubię używać tylko kamizelki na 4 magazynki, gogle i P-90. Doświadczony jestem
i wiem, że gogle to ważna rzecz. A jak tam wasze ASG lub AEG? Pochwalcie się:P


Mundur BDU lub WP, dawniej śmigałem z M15A2 Rifle CA i kompletnym systemem ALICE, później AK 105 z cyberguna i kamizelka Umarex UTG. :) Na nogach desanty BW. Jako boczny wypychacz kabury Beretta 92 fs Cyber Gun, (spręż) , na większe bitwy MP5k TM (elekt.) . O replikach które mialem na mniej niż 3 akcjach nie pisze, bo tego stuffu trochę przez moje ręce przeszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, sprzęt masz niezły. Ja na paintballa się przerzucam, ale jeszcze się muszę pozbyć moich gratów m.in. starego, zapchanego i zepsutego z nadużywania M60, snajperkę SWD dragunov itp.(czyli to co fan ASG,AEG musi mieć:])
Za stary jestem na 6mm kuleczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2009 o 14:30, MysticCrusader napisał:

Za stary jestem na 6mm kuleczki.


Nie mów. Dziś na większej strzelance był jeden koleś który ma jakieś 54 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 14:30, MysticCrusader napisał:

No, sprzęt masz niezły. Ja na paintballa się przerzucam, ale jeszcze się muszę pozbyć
moich gratów m.in. starego, zapchanego i zepsutego z nadużywania M60, snajperkę SWD dragunov
itp.(czyli to co fan ASG,AEG musi mieć:])
Za stary jestem na 6mm kuleczki.

Przecież w airsofcie mnóstwo jest starych dziadów po trzydziestce, więc jeśli jesteś za stary na zabawę w żołnierzy, to na brudzenie się farbą tym bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2009 o 14:30, MysticCrusader napisał:

Za stary jestem na 6mm kuleczki.

Coraz częściej na strzelankach można spotkać mężczyzn w "sile wieku", więc jesteś chyba po 60 ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mu pewnie o to, ze airsoft, to zabawa glownie dla symaptykow militariaow, tych, ktorzy chca chociaz wygladac, jak prawdziwi zolnierze... a co do kuleczek, to z tego co wiem nie jest to tak bolesne jak kulka od paintballa, tam trzeba sie bardziej pilnowac , bo pomylka cie drozej kosztuje, co idzie jednoczesnie z wiekszym napieciem, co zwiazane jest (pewnie dla niego) z wiekszym funem :)

Am I right?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować