Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2009 o 13:49, Quinti napisał:

Kurde bez nightfaler''a ten temat przestał żyć! :p


Tia..... cóż poradzisz, żadne głupie pytanie mi do głowy, nie chce wpaść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 13:49, Quinti napisał:

Kurde bez nightfalera ten temat przestał żyć! :p

jedni na niego narzekali, drudzy za nim tęsknią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porządne gogle (bądź okulary) przede wszystkim. Z czasem możesz oczywiście zainwestować też w ochraniacze na kolana, ewentualnie jeszcze hełm itd., ale nie jest to bezwzględnie potrzebne. Koniecznie spraw sobie też jakiś mundur (może być nawet flecktarn lub dpm z allegro za jakieś 40zł), o ile go jeszcze nie masz, bo chyba nie chcesz być widoczny w lesie z odległości kilometra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D dziś strzelałem z mojej Emki do pustej plaskitowej butelki po Fairy ustawionej na metalowej podstawie do ogrodowego parasola :D, i wystrzelona kulka nie dosć trafiła tą butelkę(miała się przywrócić i tak zrobiła) to jeszcze wróciła pod moimi stopami :).

Tak wygląda moja emka :D może tandeta, ale ja się zawodowo w to nie bawię, głównie 4 fun dałem 40zł + 8zł na buteleczkę z 2000szt kulek, strzelałem z chowaną kolbą :D bo tak mi się lelpiej się strzelało

5 trafień
6 Pudeł (ten jeden strzał był specialny :D bo na butelce umieściłem blaszaną zakrywkę od puszki którą chciałem trafić ale nie udało się chwilę potem wietrzyk ją zwaił :D)

20090827182853

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z taką bronią raczej nie chodź na strzelanki. A i przednie łoże jest źle założone.
Chodź jeżeli to badziewie to skąd u licha wzięły się oznaczenia z wersji ostrej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod niektóre gogle po prostu mieszczą się i okulary, ale tutaj polecam poszukanie na wmasg.pl.
Ja nie mam zielonego pojęcia pod jakie to dokładnie modele gogli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 18:41, GUNNER napisał:

Z taką bronią raczej nie chodź na strzelanki. A i przednie łoże jest źle założone.
Chodź jeżeli to badziewie to skąd u licha wzięły się oznaczenia z wersji ostrej ?

Chińczycy już stawiają na swoim :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 18:53, Burszurasek napisał:

A jak się ma sprawa z ochroną oczu, jeżeli noszę okulary korekcyjne ? Czy są specjalne
gogle dla takich typów jak ja, czy też muszę się męczyć ?

Są gogle, pod którymi mieszczą się okulary - np. Uvex Ultrasonic i Bolle X800
Inne mają wkładki na szkła korekcyjne - np. Guarder C4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie... Czy u Was to hobby nie wzbudza złych emocji? Coś w stylu "O dostałem po goleniach, zaraz mu oddam serią w twarz". U nas gramy na zasady typu nie strzelamy z bliska, ani nie celujemy w głowę, ale wiele razy widziałem i doświadczałem, że niektórzy nie mogą się pohamować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na strzelankach bardzo rzadko zdarzają się takie rzeczy. Jeżeli typ strzela full auto z bliska to po zakończeniu rundy publicznie się go opiernicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 19:23, Diverso napisał:

Ja mam pytanie... Czy u Was to hobby nie wzbudza złych emocji?

Nie. Jak się tak zastanowić, to całkiem niesamowite, że właśnie flankuję swego najlepszego kumpla, by odstrzelić go z zaskoczenia. Fajne uczucie

Dnia 27.08.2009 o 19:23, Diverso napisał:

Coś w stylu "O dostałem po goleniach, zaraz mu oddam serią w twarz".

Ależ on nie celował dokładnie w tę część ciała. Inna sprawa, że podałeś dziwny przykład, bo trafienie kulką w goleń nie jest zbyt bolesne...

Dnia 27.08.2009 o 19:23, Diverso napisał:

U nas gramy na zasady typu nie strzelamy z bliska, ani nie celujemy w głowę,

to są właściwie ogólnie respektowane zasady airsoftowe, wszędzie tak jest. chyba że wśród małoletnich idiotów

Dnia 27.08.2009 o 19:23, Diverso napisał:

ale wiele razy widziałem i doświadczałem, że niektórzy nie mogą się pohamować...

hm, a u nas się to raczej nie zdarza.
Ale niezłą miałem polewkę, gdy obserwowałem z niedaleka (byłem już wtedy trupem), gdy jeden ziomek leżący w krzakach kosi jedną serią trzyosobowy oddział ze stosunkowo niewielkiej odległości. Było trochę bluzgów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 18:41, GUNNER napisał:

Z taką bronią raczej nie chodź na strzelanki.

Dlaczego? Przyda się ruchomy cel :D

Dnia 27.08.2009 o 18:41, GUNNER napisał:

A i przednie łoże jest źle założone.

Lol, w życiu bym nie wpadł na to, żeby założyć łoże na bok xD

Dnia 27.08.2009 o 18:41, GUNNER napisał:

Chodź jeżeli to badziewie to skąd u licha wzięły się oznaczenia z wersji ostrej ?

Mnie to nie wygląda ani na oznaczenia Colta, ani USMC. Pewno jakieś napisy w stylu "mega hiper duper ultra commando m4 made in china combat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graszcz znowu mnie rozwaliłeś ;). Pozytywnie oczywiście. Co do tych negatywnych emocji, owszem Czasami się pojawiają takie. Np gdy gościu z Karabinem AK47 (z lunetą) 500 Fps strzela z full auto. To wtedy się można wściec. I niech się taka osoba nie zdziwi że dostanie "trochę" dłuższą serią (czyli tak by bolało) niż powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować