Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2010 o 18:35, TigerBoss napisał:

Mam pytanko... mianowicie , CO sądzicie o firmach H&K

Świetna firma z długą historią! Nie wiem tylko czy po pierwszej strzelance ktoś zechce jeszcze z tobą się strzelać... oprócz policji :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam też marki Armalite, Beretta, Benelli, S&W, Z-M Weapons, Colt, Stoner, Fabrique Nationale, Steyr i Glock. Robią bardzo wierne repliki!

A tak serio, to nie wiadomo, kto produkuje repliki sprzedawane pod marką H&K, spytaj na wmasg. Też mnie to ciekawi, bo na allegro się czasem pojawia takie ciekawe MP7
O Golden Eagle nie słyszałem nawet

Może podaj linka do konkretnych produktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 22:33, TigerBoss napisał:

po co ci plastikowa sprężynowa MP5-ka? jak mp5, to cymy

Dnia 10.08.2010 o 22:33, TigerBoss napisał:

a to już podejrzane. nie wygląda na plastikową chińszczyznę, a marka nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 18:35, TigerBoss napisał:

Witam

Mam pytanko... mianowicie , CO sądzicie o firmach H&K i GOLDEN EAGLE

zależny mi na waszych opiniach, bo sam jakoś nie mogę znaleźć pytając o to wujka googla


1. HK nie robi replik, jak już to dali licencję umarexowi, który z kolei zamawia repliki u chińskich firm. Oni tylko dodają oznaczenia.

2. GE to gówno jakich mało. Nie daj się nabrać na metalowy gearbox bo to chyba ze stopu cynku i grafitu było robione. Rozczarowanie gwarantowane po pierwszym magazynku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 16:51, TigerBoss napisał:


W naszym słowniku nie ma słowa, które określiłoby beznadziejność tego "czegoś"...

I jeszcze jedno. Zamiast molestować nas swoimi bezsensownymi pytaniami po prostu wejdź na wmasg.pl i poczytaj na forum o różnych replikach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 13:29, Stalker69 napisał:

Emki JG są w pudłach oznaczonych jako Golden Eagle. Więc Golden Eagle = JG.


Golden Eagle to nazwa wykorzystywana przez JG na rynku amerykańskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 150 zł i myślę nad mały tuningiem mojego HK.
Mam wersję z najkrótszą lufą, więc celnosć nie zadowala mnie gdyż walczę przeważnie w lasach itp.
Myślę nad kupnem używanej lufy zewnętrznej od emki i lufy precyzyjnej 363mm.
Jeśli chodzi o preckę to jeśli nie będzie nic używanego w dobrej cenie to chyba skuszę się na takie cudo. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6735
Pytanie do weteranów. Czy taka modyfikacja znacznie polepszy osiągi mojego HK?
I czy na tej lufie będę musiał kupywać lepsze kulki. Teraz używam PJ 0,25 i nie widzi mi się kupywania guarderów po 37 zł za 4200 sztuk.

Co myślicie o moim pomyśle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 15:13, Adamo55 napisał:

Mam 150 zł i myślę nad mały tuningiem mojego HK.

rozumiem, że masz HK416? a jakiej firmy? wybacz, nie znamy na pamięć wszystkich postów

Dnia 16.08.2010 o 15:13, Adamo55 napisał:

Mam wersję z najkrótszą lufą, więc celnosć nie zadowala mnie gdyż walczę przeważnie w
lasach itp.
Myślę nad kupnem używanej lufy zewnętrznej od emki i lufy precyzyjnej 363mm.
Jeśli chodzi o preckę to jeśli nie będzie nic używanego w dobrej cenie to chyba skuszę
się na takie cudo. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6735

lufy madbulla mają nie najlepszą opinię. szkoda kasy

Dnia 16.08.2010 o 15:13, Adamo55 napisał:

Pytanie do weteranów. Czy taka modyfikacja znacznie polepszy osiągi mojego HK?
I czy na tej lufie będę musiał kupywać lepsze kulki. Teraz używam PJ 0,25 i nie widzi
mi się kupywania guarderów po 37 zł za 4200 sztuk.

To nie jest taka straszna cena za kulki IMHO. chociaż ja mało zużywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

///ciach

Tak HK416 JG III gen, wybacz zapomniałem podać firmę :)

Co do lufy, to może doradzisz jakąś bo ja sie w sumie zbytnio nie orientuję, może systema albo promyk?
Ja śmigam na low capach ale jednak nie mając stałego źródła dochodu wolę nie wywalać prawie 40 zł na ammo.

Zapomniałem dodać że za jakieś pół roku jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli kupie emkę od CA, za 1200 zł z blow backiem, lub za coś około 1000 bez. 400 fps w stocku ale ponoć lufa w tej emce to 6.08 więc gdybym kupił emkę to mógłbym do niej odrazu precke wstawić i tak sobie myślę że warto wstawić preckę już do HK, bo pół roku to jednak kawał czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 18:34, Adamo55 napisał:

///ciach

Tak HK416 JG III gen, wybacz zapomniałem podać firmę :)

Dnia 16.08.2010 o 18:34, Adamo55 napisał:

Co do lufy, to może doradzisz jakąś bo ja sie w sumie zbytnio nie orientuję, może systema
albo promyk?

dobrze kombinujesz. systema, albo jeszcze lepiej, promyk. KM Head podobno też są zajebiste

Dnia 16.08.2010 o 18:34, Adamo55 napisał:

Ja śmigam na low capach ale jednak nie mając stałego źródła dochodu wolę nie wywalać
prawie 40 zł na ammo.

Słyszałem pogląd taki, że o ile lufę masz czystą (czyli nie stawiasz repliki pionowo lufą do góry), to nawet w precce zwyczajne, nieprecyzyjne kulki nie mają prawa się zacinać.
Z drugiej strony, o kulkach P&J są nie najlepsze opinie.
Osobistych doświadczeń z preckami nie mam (chyba że liczyć stockową lufę 6.05 w mojej emce ;]), a zacinkę złapałem tylko, gdy się syf do lufy dostał. Ale to było w stockowej lufie od mojego starego auga.

Dnia 16.08.2010 o 18:34, Adamo55 napisał:

Zapomniałem dodać że za jakieś pół roku jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli kupie emkę
od CA, za 1200 zł z blow backiem, lub za coś około 1000 bez. 400 fps w stocku ale ponoć
lufa w tej emce to 6.08 więc gdybym kupił emkę to mógłbym do niej odrazu precke wstawić
i tak sobie myślę że warto wstawić preckę już do HK, bo pół roku to jednak kawał czasu.

I to jest kolejny powód, by kupić naprawdę porządną lufę, np. promyka.

A tak swoją drogą - ja bym na twoim miejscu wziął ICS-a, ale nie będę ci tu mącił ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 19:40, Adamo55 napisał:

Mąć śmiało chętnie przeczytam twoją opinię o emce ICS tylko podaj o jakim konkretnie
modelu mówisz.

modele się różnią w zasadzie tylko z zewnątrz, moim marzeniem osobiście jest M4 RIS z LiPo 7,4 w prowadnicy kolby, ewentualnie normalna NiMh w ładownicy na kolbie, z taką http://www.opsgear.com/v/vspfiles/photos/EAST-X7-3POS-STOCK-2T.jpg kolbą. po tuningu do ~M130.
dlaczego ICS? oprócz takich oczywistych spraw jak charakterystyczna dla markowych replik jakość, niezawodność i kultura pracy - dwudzielny gearbox (realistyczne otwieranie repliki, łatwy tuning i dostęp do komory HU), zajebisty bajer ze zwalniaczem sprężyny w popychaczu zamka ( http://www.madonion.eu/pokaz_zdjecie.php?id_prod=4&rozmiar=true&img=9), oryginalne oznaczenia Colta, posrebrzane styki i niskooporowe okablowanie, fajny bajer z otwieraną osłoną spustu, no i jednoczęściowa komora HU

do wad bym zaliczył konieczność tuningu (normalka w markowych replikach) do osiągnięcia przyzwoitych osiągów i brak rury gazowej (choć mnie by to osobiście nie przeszkadzało). no i przydałby się jeszcze działający bolt catch, a blowback jest IMHO zbędny

Na military.pl i zbrojowni M4A1 ICS Full metal jest poniżej 1000 zł, warto się zainteresować


Przy okazji: czy ktoś miał do czynienia z chińskimi aimpointami od Krakmanów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jakiś czas temu po uzbieraniu (w końcu) odpowiednich funduszów chciałem kupić sobie replikę firmy CYMA CM 0.28. Niestety od początku wakacji czekam aż będzie dostępna w sklepie i nic :(.
Ostatnio znalazłem fajną replikę CA.

Dokładnie to się zwie: CA-M15-SL
http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_122&products_id=675

I tu moje pytanie: Czy wyższa cena = lepsza bezawaryjność, osiągi itd. od CM 0.28?
Brać ją czy poczekać na dostawę CYMY która będzie w październiku?
I jeszcze jedno: jaki jest najlepszy pistolet? Najlepiej jakby był elektryczny.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 21:38, kulpamen napisał:

seria CA sportline to zły wybór

Dnia 16.08.2010 o 21:38, kulpamen napisał:

I tu moje pytanie: Czy wyższa cena = lepsza bezawaryjność, osiągi itd. od CM 0.28?

Wszystko zależy w głównej mierze od marki. CA to dobra firma, ale ich seria sportline to gówno

Dnia 16.08.2010 o 21:38, kulpamen napisał:

Brać ją czy poczekać na dostawę CYMY która będzie w październiku?

Na tą dostawę bym nie liczył, bo w Chinach są takie jaja, że może w ogóle nie dotrzeć. Ta dostawa miała być już w lipcu

Dnia 16.08.2010 o 21:38, kulpamen napisał:

I jeszcze jedno: jaki jest najlepszy pistolet? Najlepiej jakby był elektryczny.
Z góry dzięki.

elektryki Cymy są u krakmanów. glock cymowy jest bardzo znany i lubiany

a na gaziakach się nie znam

na allegro i w komisie wmasg często się pojawiają repliki bardzo mało używane, rozejrzyj się. obecnie posucha na rynku chinoli
http://wmasg.pl/forum/index.php?showforum=292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 09:53, Adamo55 napisał:

Graszcz
Jak myślisz ten mój tuning da jakieś widoczne efekty

Precka polepszy skupienie, celność i może odrobinkę zasięg. A że będzie dłuższa niż stockowa lufa, to różnica powinna być zauważalna. Wymieniałeś gumkę HU?

@kulmapen: na twoim miejscu bym odrobinkę dozbierał i wziął MP5 Cymy (CM.041*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować