Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2008 o 08:04, Fumiko napisał:

Wiesz, w ogóle myślałam nad oryginalną Cobrą z demobilu (kupić "kolekcjonersko" się da)
ale one są piekielnie wręcz drogie i ciężkie do dostania.


Że piekielnie drogie to się nie dziwię.

A ja mam sprawę do Was :) Co wg Was lepsze?

Maska - http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-34-Maska-ochronna-z-siatka-stalowa.html

C zy google - http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-238-Gogle-ochronne-oprawa-w-kolorze-zielonym -przyciemniane-szybki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam czasem okularow a czasem tej pierwszej maski i gogli. Zalety sa takie, ze maske mozna sciagnac - chociaz jest niezastapiona w budynkach, a metalowa siatka nie paruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maska z siatką : Noś tylko razem z okularami korekcyjnymi, inaczej odpryski kulki pokaleczą ci oczy, a te nie odrastają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 21:10, Fumiko napisał:

Ja tam mam gogle Bolle X-800 i sobie chwalę.


Gogle Bolle X-800 nie chronią zębów. To spora wada, jeśli komuś na nich zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 13:08, Astmatyk napisał:

Gogle Bolle X-800 nie chronią zębów. To spora wada, jeśli komuś na nich zależy.


Buźkę mam zazwyczaj owiniętą arafatką bądź zasłoniętą kominiarką. Jeśli to za mało to chyba nie chcę wiedzieć z ilu fpsów się strzelacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 13:10, Fumiko napisał:

> Gogle Bolle X-800 nie chronią zębów. To spora wada, jeśli komuś na nich zależy.


Buźkę mam zazwyczaj owiniętą arafatką bądź zasłoniętą kominiarką. Jeśli to za mało to
chyba nie chcę wiedzieć z ilu fpsów się strzelacie...


Do 700 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem :P... mianowicie. Ostatnio z kumplami zaczęliśmy biegać po lesie, i w pewnym momencie ktoś zaproponował zabawę w air softa. A dokładniej, każdy kupuje sobie pistolet na kulki idziemy do lasu, dzielimy się na 2 grupy, jedna musi odbić chorągiewkę z wyznaczonego miejsca i przenieść ją w wyznaczone miejsce :). I właśnie w tym momencie pojawia się mój problem :p. Pierwszy, jaki pistolet kupić sobie na początek, na razie szukam czegoś taniego :). A drugi problem to : Jak się ubrać żeby aż tak strasznie nie bolało, i nie zrobić sobie krzywdy :D. ?? Z góry dzięki (Bardziej zaawansowanym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 14:37, Yanek12 napisał:

Mam mały problem :P... mianowicie. Ostatnio z kumplami zaczęliśmy biegać po lesie, i
w pewnym momencie ktoś zaproponował zabawę w air softa. A dokładniej, każdy kupuje sobie
pistolet na kulki idziemy do lasu, dzielimy się na 2 grupy, jedna musi odbić chorągiewkę
z wyznaczonego miejsca i przenieść ją w wyznaczone miejsce :). I właśnie w tym momencie
pojawia się mój problem :p. Pierwszy, jaki pistolet kupić sobie na początek, na razie
szukam czegoś taniego :). A drugi problem to : Jak się ubrać żeby aż tak strasznie nie
bolało, i nie zrobić sobie krzywdy :D. ?? Z góry dzięki (Bardziej zaawansowanym).


No na pewno okulary musicie mieć. Jeśli to takie pistolety z kiosku za max. 15 zł to wystarczą takie gogle budowlane nawet (3 zł w ogrodniczym czy budowlanym). Warto też jakieś nakrycie na usta bo jak dostaniesz w zęba to... . Za to ciuchy to obojętnie jakie jak ze słabych replik. Możesz też jakieś cienkie rękawiczki jak chcesz. Jak chcesz to jeszcze jakąś czapkę na głowę i tyle.
A co do pistoletu to jak chcecie tanio to idźcie do pierwszego kiosku czy sklepu z "różnościami" i tam powinny być tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki za pomoc przy ubiorze :), o okularach to pomyśleliśmy na pierwszym miejscu :).

Dnia 03.04.2008 o 14:56, milaosz napisał:

A co do pistoletu to jak chcecie tanio to idźcie do pierwszego kiosku czy sklepu z "różnościami"
i tam powinny być tanie.

Hm, z tego co pamiętam parę razy miałem już pistolet na kulki, tyle że po 2-3 dniach się rozlatywał. Więc jaki proponujesz, myślałem o M4a1 :D fajne i nie drogie na kulki :). Myślałem też o Uzi ale z tego co wiem szybko się rozpada :/. Fajnie by było jakby taki pistolet miał gdzieś 30-40 m zasięgu :), z góry dzięki, jakbyś mógł mi na to pytanie odpowiedzieć :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 15:06, Yanek12 napisał:

Wielkie Dzięki za pomoc przy ubiorze :), o okularach to pomyśleliśmy na pierwszym miejscu
:).
> A co do pistoletu to jak chcecie tanio to idźcie do pierwszego kiosku czy sklepu
z "różnościami"
> i tam powinny być tanie.
Hm, z tego co pamiętam parę razy miałem już pistolet na kulki, tyle że po 2-3 dniach
się rozlatywał. Więc jaki proponujesz, myślałem o M4a1 :D fajne i nie drogie na kulki
:). Myślałem też o Uzi ale z tego co wiem szybko się rozpada :/. Fajnie by było jakby
taki pistolet miał gdzieś 30-40 m zasięgu :), z góry dzięki, jakbyś mógł mi na to pytanie
odpowiedzieć :D.


Trudno znaleźć pistolet na 30 - 40 m a jak już to chyba kosztuje powyżej 100 zł (jakiś elektryk czy gaz). A co do uzi to zależy jakie bo są porządne za 25 zł i zasięg średnio 30 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 15:06, Yanek12 napisał:

Wielkie Dzięki za pomoc przy ubiorze :), o okularach to pomyśleliśmy na pierwszym miejscu
:).
> A co do pistoletu to jak chcecie tanio to idźcie do pierwszego kiosku czy sklepu
z "różnościami"
> i tam powinny być tanie.
Hm, z tego co pamiętam parę razy miałem już pistolet na kulki, tyle że po 2-3 dniach
się rozlatywał. Więc jaki proponujesz, myślałem o M4a1 :D fajne i nie drogie na kulki
:). Myślałem też o Uzi ale z tego co wiem szybko się rozpada :/. Fajnie by było jakby
taki pistolet miał gdzieś 30-40 m zasięgu :), z góry dzięki, jakbyś mógł mi na to pytanie
odpowiedzieć :D.



co do okularów - podstawa, a M4A1 myślicie o elektrykach czy sprężyny ? jeżeli chcesz coś taniego i bezpiecznego to nie ma takiego czegoś co by spełniało twoje oczekiwania, 3-40metrów walą tylko te repliki te z wyżesz półki, z niskiej to polecam shotguny, np. Mossberga 590K ( wersja krótka i długa ) ale to już jest broń około 300FPS i takie beznadziejne okólary poszłbyby za 1 strzałem, do replik polecam bezszwowe kulki ( 0,12g do tych tańszych elektryków i 0,20g do broni około 300FPS i mocniejszej ). mój pierwszy pistolet to Glock 17 elektryk, wypas, niestety już ich ne produkują, kupie sobie Glocka 18 xD, aktualnie mam MP5 A5 i jestem średnio zadowolony ( nie ma hop siupa ). jestem takim "weteranem" ASG to jakby ktoś coś chciał, porady, czy coś to piszcie na gg 5155048, taki pro to nie jestem bo rzadko chodzimy na ASG ale teorie znam dobrze, więc ci co chcą spróbować z ASG niech piszą:) postaram sie w miare możliwości poimóc
--------------
o czym wy tu mówicie? o uzikach za 25 zł ? jeżeli ma się bardzo ograniczony budżet to proponuję odłożenie kasy i dozbieranie troche na lepszą replike,

-------------
dostał ktoś kiedyś w twarz ( tam gdzie nie osłaniają okulary ) kulką ? proponuje ( stare ) rozwiązanie: kominiarka, z replik tych słabszych nic nie czuć ( no może małe uderzenie )
--------------
jest ktoś z okolic ostrowca ? ( świętokrzyskie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ubioru to jeszcze poszukajcie sklepu z militariami, może używane mundury będą. Ja swój pierwszy kupiłam w granicach 30 zł (używany flecktarn).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie panie ekspercie, z kumplem napaliliśmy się na shoutguny w ostateczności :). Podaje przykład jakiego mógłbym sobie kupić : http://www.allegro.pl/item335212096_pistolet_karabin_shotgun_na_kulki.html coś w tym stylu. Póki co ostanę przy słabszych pistoletach, może jak się trochę "rozwiniemy" to kupi się jakiegoś elektryka. Więc jakbyś znał jakieś dobre(nie drogie póki co :P, bo nie wiem czy w ogóle dalej będziemy się w to "bawić") to daj znać :). Byłbym wdzięczny. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 16:27, Yanek12 napisał:

W takim razie panie ekspercie, z kumplem napaliliśmy się na shoutguny w ostateczności
:). Podaje przykład jakiego mógłbym sobie kupić : http://www.allegro.pl/item335212096_pistolet_karabin_shotgun_na_kulki.html
coś w tym stylu. Póki co ostanę przy słabszych pistoletach, może jak się trochę "rozwiniemy"
to kupi się jakiegoś elektryka. Więc jakbyś znał jakieś dobre(nie drogie póki co :P,
bo nie wiem czy w ogóle dalej będziemy się w to "bawić") to daj znać :). Byłbym wdzięczny.
:P


chłopie, nie szukaj broni ASG w dziale z zabawkami, to po wierwsze, wchodzi sie Turistyka i Sport .> Sporty strzeleckie i myślistwo > ASG i jesteś na mecie, nie kupuj u przypadkowych ludzi tylko w skleach, przynajmniej wiesz że ci połamanej kupki plastiku nie przyniosą, ja bym ci polecił tą broń: http://www.allegro.pl/item334723222_shotgun_silver_moc_1joul_super_silny_bestseler.h tml bonia130 to nie firma ale ma dobre repliki i sprzedaje rzeczy militaryjne, ale jak chcecie np. dokupić do sprzętu jakieś lepsze kulki to kupujcie w sklepie, to ta sama broń sle już w sklepie który osobiście polecam http://www.allegro.pl/item336752560_prawdziwy_shotgun_zasieg_50m_1_2j_paintball_asg. html ale nie tylko allegro jest, www.taniemilitaria.pl i www.airsoftguns.pl ( tu jest dużo teorii ) to są dobre sklepy, tu sobie pooglądajcie. ja na waszym miejscu kupiłbym tego Silvera na airsofrguns.pl, i dorzucił do niego 2 tysiące kuplek 0,12g, profilowanych bezszwowych ( albo 0,20g ale te już droższe ).


a i przestrzegam przed kupowaniem, broni z jakimiś kolimatorami, laserkami itp. bo takie bronie są droższe a i tak te laserki są gó**o warte i sie rozlatują więce lepiej nie brać ( nie używać ) takich pier**ł , bo bez tego lepiej oko wytrenujecie, a pozatym to to jest niecelne, laserkiem celujesz w strodołe a trawiasz w kurnik. nie używajcie tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych naradach z ludźmi z naszej gildii [gram.pl x-fire] doszedłem do wniosku, a raczej Stalker mnie do tego namówił żebym zakupił takie cuś http://www.taniemilitaria.pl/sklep/karabiny/spr-ynowe/m16-a1-surowa-wersja mówi że na początek powinno mi wystarczyć a i kumpli będę tym jeździł :). A ty jak myślisz :PP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kumple mają pistolety z kiosku czy rzucają kamieniami? :D Z tym dasz rade, ale z przeciw czemukolwiek innemu - bez szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 20:36, Yanek12 napisał:

Po dłuższych naradach z ludźmi z naszej gildii [gram.pl x-fire] doszedłem do wniosku,
a raczej Stalker mnie do tego namówił żebym zakupił takie cuś http://www.taniemilitaria.pl/sklep/karabiny/spr-ynowe/m16-a1-surowa-wersja
mówi że na początek powinno mi wystarczyć a i kumpli będę tym jeździł :). A ty jak myślisz
:PP ?


no fajny, 0,7 J czyli jakieś 25 metrów góra 35 na bezszwowych 12, jak na początek wydaj mi sie że dobry, ale mi już sie przejadły sprężyny bo po bitwie pozostawiają odciski na rękach po ciągłym przełądowywaniu więc polecam do neigo ręczwiczni ( i w ogóel do wszystkich broni). ale ten jak widze nie powiniej pozostawiań odcisków bo jest wygodnie usytuowany, w sumie to ok,

niedługo wystawiam na Allegro moje MP5 A5 więc jakby ktoś był zainteresowany to namiary na mnie mam na GS, jest to MP5 elektrychne a cena około 60-75, ( kupowany około 20 marca w sklepie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować