Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pamiętacie grę, w której twórcy chcieli odtworzyć cały świat? Niespodzianka - poniosła fiasko

9 postów w tym temacie

To pokazuje jak "wspaniały" jest crowdfunding. Z jednej strony nie ponoszą odpowiedzialności własnym majątkiem ani przed inwestorami, a z drugiej strony jeżeli projekt by się udał nie muszą się dzielić z nikim zyskami jakby to miało miejsce w przypadku pozyskania inwestora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2016 o 14:29, Elton1 napisał:

To pokazuje jak "wspaniały" jest crowdfunding. Z jednej strony nie ponoszą odpowiedzialności
własnym majątkiem ani przed inwestorami, a z drugiej strony jeżeli projekt by się udał
nie muszą się dzielić z nikim zyskami jakby to miało miejsce w przypadku pozyskania inwestora.


Ale zawsze jest też trzecia strona - wiele projektów by w ogóle nie powstało gdyby nie crowdfunding. Ot, należy po prostu uważać KOGO się wspiera. Jak kogoś kto nie ma żadnego doświadczenia w Game Devie a twierdzi że zrobi produkcję która dorównuje obecnym grom AAA to wina leży tylko po twojej stronie jak decydujesz się za takie coś płacić.

Ale jeśli studio jest ogarnięte i pokazali choćby grywalne demko to co innego. Jednak sporo kickstarterowych projektów okazało się całkiem udanych.

Tylko należy unikać indiegogo bo tam jest taka bzdura jak "flexible funding" że pomysłodawca nawet nie musi zebrać pełnej kwoty. No i admini są mniej skorzy do wywalania projektów które zostają zgłoszone jako potencjalnie fałszywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tam nie wyobrażam sobie jak można by stworzyć dzisiaj taką grę. Satelity i drony to nie wszystko. Chyba, że chodziło tylko o topografię i "byle jakie" tereny zabudowane, ale wtedy to dla mnie nie było by nic nadzwyczajnego poza ogromnym światem. Gdybym mógł tam survivalować w obrębie mojego domu to ta gra była by mistrzostwem, ale to właśnie jest teraz niewykonalne :p Już prędzej(o ile dzisiejsza technologia jest do tego zdolna, mam na myśli ogrom świata i obiektów, na którym grała by masa graczy bez jakiegoś dużego opóźnienia, lagów - wiecie o co chodzi) zacząć od dajmy na to Jednego kraju(a to już ogromne wyzwanie), czy dużego miasta i pracowaliby przez resztę życia dorabiając kolejne wioski, miasta, lasy, góry, państwa itd. aż ich dzieci inni developerzy przejęli by po nich robotę. No i mechanika, gameplay w takiej grze musiałby być na tyle interesujący, że cały czas ktoś by chciał grać. I grafika zdążyła by się zestarzeć. Nie, do nie do wykonania imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic tutaj mnie nie zaskoczyło. Wystarczy spojrzeć na założenia i cele tejże gry by wiedzieć, że to nie wypali. Trochę w przód i widać, że tak właśnie jest.

Ryzyko Crowdfundingu. Ja nie żałuję wsparcia np. Harebrained Schemes, czy inXile. T:ToN wsparłem w 2013 i projekt nadal ma "Estimated delivery: Dec 2014" chociaż wiadomo, że będzie pewnie dopiero w 2017 :)

W międzyczasie dostałem jednak w ramach wsparcia T:ToN Wasteland 2, który skradł mi ~160 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz mi powiedźcie ile kasy i czasu pochłonęłaby realnie gra odtwarzająca cały świat i jak mocnego by trzeba na nią kompa :)
Chyba bardziej realny byłby plan zbudowania machiny czasu i ocalenia Elvisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A teraz mi powiedźcie ile kasy i czasu pochłonęłaby realnie gra odtwarzająca cały świat
> i jak mocnego by trzeba na nią kompa :)
> Chyba bardziej realny byłby plan zbudowania machiny czasu i ocalenia Elvisa.

A szło go uratować? Nie wolałbyś zabrać wyników wszystkich meczy/walk/gonitw etc. i zostać najbogatszym człowiekiem na świecie? Plus mógłbyś zostać prorokiem. Mówiłbyś co będzie za rok, dwa, trzy. O ile byś czegoś nie schrzanił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że na etapie pierwszych zapowiedzi tej gry pojawiały się głosy jakoby trailer miał być tak naprawdę jedynie reklamą dronów rzekomo używanych do skanowania topografii terenu. Stąd jestem w szoku, że upadłość projektu jest w ogóle ogłaszana i dopiero teraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować