Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

2016 rokiem pierwszoosobowych shooterów

6 postów w tym temacie

Wciśnij ''F'' żeby zabić - z tym kojarzy mi się nowy Doom. Po ograniu dema zapał mocno mi spadł, a spodziewałem się czegoś lepszego po tylu pozytywnych recenzjach i opiniach. Może gra się rozwija później, ale na tę chwilę ten element mocno mi psuje rozgrywkę. Przecież dało się to rozwiązać dużo lepiej czego przykładem jest Shadow Warrior, gdzie system walki wręcz jest rozbudowany i ciekawy - właśnie na SW2 czekam najbardziej, a Dooma sobie odpuszczam do czasu jakiejś grubej przeceny.

Jest jeszcze Rising Storm 2: Vietnam, ale to chyba nie w tym roku.

Hard Reset Redux mimo, że wyraźnie łatwiejszy to dużo zyskał na dynamice względem pierwowzoru. Gra się w to bardzo dobrze. Wybuchy i wszelkie tego typu efekty nawet po tylu latach robią wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2016 o 13:54, fenr1r napisał:

Wciśnij ''F'' żeby zabić - z tym kojarzy mi się nowy Doom. Po ograniu dema zapał mocno
mi spadł, a spodziewałem się czegoś lepszego po tylu pozytywnych recenzjach i opiniach.
Może gra się rozwija później, ale na tę chwilę ten element mocno mi psuje rozgrywkę.

Przecież przeciwników najpierw trzeba ostrzelać, żeby móc ich zabić wręcz. Poza tym sama animacja zabijania jest dosyć dynamiczna, więc nie psuje tempa za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale mało mojego udziału w tym jest. Przeciwnik stoi ogłuszony, podchodzisz, wciskasz F i przez 1-2s nic się nie dzieje. Tzn. patrzysz sobie na animacje, które może i są fajne, ale mi bardzo szybko się znudziły. Zbyt uproszczone to dla mnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Doomie wygląda to tak, że jeśli nakierujesz celownik na daną kończynę lub zajdziesz przeciwnika od tyłu to Doom Marine wykonuje inny finisher. Zresztą później w grze masz sporo wyzwań, które wymagają użycia danego wykończenia na danym typie przeciwników, więc jest różnorodnie ;)

Natomiast powiem coś innego - o ile mamy dużo fajnych shooterów to też trzeba zauważyć, że pojawi się kilka dobrych... strategii. Niektóre już się pojawiły - XCOM2 i Total War: Warhammer, w przyszłości mamy Dawn of War III i Civilization VI. Teraz nowy Homeworld... W ubiegłym roku pojawiło się sporo dobrych cRPGów, więc dobrze że niektóre gatunki powracają w dobrym stylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jasną cholerę nie mogę pojąć "ochów i achów" kierowanych w stronę nowego Dooma czy Overwatch: obie gry są IMO przeciętne do bólu i na dłuższą metę po prostu nudne jak diabli. Doom przez te pickupy w oczoj... kolorkach, których na dodatek jest multum właściwie wszędzie traci na klimacie jak nie wiem co - same animacje wykańczające również szału nie robią i jak już zauważono wcześniej: to 1-2 sekundy, podczas których nic się nie dzieje - dynamika IMO siada przez to dość mocno - dość powiedzieć, że beta singla tejże gry przekonała mnie (po becie multi nie podjarałem się ani trochę, bo jakoś PvP nigdy mnie nie nawilżało), że jeśli kiedykolwiek w to zagram to po naprawdę sporej przecenie: max 50 zeta mogę za to dać.

PS Do poprawki: "Najważniejsze jednak, że Far Cry: Primal zostać całkiem ciepło przyjęty."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować