Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Evolve od dziś za darmo na PC

8 postów w tym temacie

Z tego co piszą ludzie na steamie, będzie można odblokować wszystko za darmo bez używania prawdziwej kasy. Na razie czekam, aż gierka będzie możliwa to pobrania i się zagrywam ze znajomymi. Pomyśleć tylko, że gdyby nie DLC to kupiłbym toto w dniu premiery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że po sprawdzeniu bety byłem nastawiony "tak se" - po zobaczeniu ceny + zapowiedzi DLC odpadłem kompletnie, ale teraz chętnie przetestuję, bo i paru znajomych też się teraz zamierza skusić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gównoburzę"? Dorośnijcie żółwiki. Gram od prawie 20 lat, wieć chyba zna sie na grach jako takich (nie na ich robieniu wprawdzie, ale na grach jako takich, chyba lepiej od panów z Turtle Rock Studio. Panowie stworzyli ile gier w ciągu swojego istnienia? 3? 4? Chyba 3. Ich pozycja na rynku jest zerowa. I ci goście, w sumie w opinii graczy kompletni debiutanci nagle stwierdzili, że są na rynku na tyle mocni, żeby wystawić grę, której pełna wersja konszuje bodaj z tysiaka (nie pamiętam dobrze, dawno temu liczyłem) czyli tyle co 3-5 "pełnych" Mass Effectów 2, sequela świetnie przyjętej gry produkcji BioWare studia, które istnieje na rynku 10 lat dłużej, wypuściło 16 gier (liczę tylko te przed ME2) z czego koło połowy bije na łeb wszystko o czym żółwiki choć mogły pomyśleć pod względem przyjęcia przez graczy, czy legendy. Nie mówiąc, zę BW i tak zostąło zjechane za pazerność. I oni nazywają zastrzeżenia graczy "gównoburzą"? Dla mnie to w 100% trzeźwa ocena sensu zakupu. Nie wiem kto żółwikom robił przewidywania na temat przyjęcia ich produktu na rynku, ale facet zawalił robotę. I nie ma co się obrażać, chrzanić o "gównoburzach" tylko trzeba słuchać graczy i zapamiętać lekcję przy kolejnej grze. Ostatecznie jeśli faktycznie chcą być tak pazerni niech zrobią jak Overkill. Goście przed wydaniem PD2 mieli na koncie JEDNĄ grę. Gra zostąła dobrze przyjęta, zrobili sequel. Na DLC do sequela trzeba wydać w Polsce 148 euro 67 eurocentów (bez promocji, cena wg. tego co podał mi Steam po kliknięciu "dodaj wszystkie" w liście DLC do gry, bez usuwania DLC, które już posiadam, cena nie zawiera samej gry). Na nasze 659 zł 80 gr, wg kursu z dzisiaj, na stronie bankier.pl. Tylko Ovk nie wyskoczyło z tym przed premierą. Ovk wydało grę i przez 3 lata dodawało czasem płatne, czasem darmowe DLC. To nie było tak,z ę pan Andersson, czy ktoś tam wyskoczył i powiedział: "Hej, mamy dla was zupełnie nową grę. Nie wiemy, czy będzie wam się podobać, ale patrzcie jaką ma fajną cenę! 8 stów!" Pan Andersson, czy ktoś tam wyskoczył i powiedział: "Słuchajcie, mamy super grę. robimy sequel tej fajnej gry z 2011, ale będzie więcej napadów, więcej broni, lepszy rozwój postaci, więcej masek i będziemy ja rozwijać przez następne 4 lata. Co najmniej." I przez, jak na razie, 3 lata rozwijają grę. Dodają to co obiecali, czasem zresztą za darmo, w mapki i tak zawsze można grać za darmo, nawet płatne (podobnie zresztą można grać płatnymi postaciami, jeśli preferowane są zajęte i akurat płatna zostanie wylosowana). I tak obrywa im się po tyłku za te DLC, ale ludzie grają. Bo gra jest dobra, unikatowa, a DLC w sumie są tylko dla ludzi, którzy chcą dodatkowo wspierać Ovk. I są przeceny po -60, czy -80%. Poza tym psychologicznie rzecz biorąc cżłowiek prędzej wyda 7 stów płacąc po 12-18 zł co jakiś czas, niż 7 stów (nie mówiąc o tysiaku) na jeden raz. Po prostu ludzie często tego tak nie liczą. Dla nich 18 zł to 18 zł, 7 stów to 7 stów. Nie sumują tego. No i można się przekonać, czy wydatek ma sens, bo się ciągle gra. Evolve nie przetrwało jako gra płatna 3 lat. Nikt nie wie, czy gra w ogóle przetrwa tyle. Ja mogę powiedzieć, że wydanie z 20, czy 40, czy 60 Euro ekstra na grę, w którą grałem 760 godzin to luzik. To 10 razy tyle, ile zajęło mi przejść DmC. Jakieś 7 razy, na różnych poziomach trudności. A jak kupujesz nową grę? Tysiak w ciemno? No way.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra od dawna powinna być f2p. Po prostu są gry które śa projektowane na F2p ale jak jest hype to wypuszcza je się za pełną cenę. Evolve było taką grą i np. Overwatch jest oraz wiele innych gier. To założenie przy produkcji a nie nagłe zmiany;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować