• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Robert321

Sterowniki do standardowej karty graficznej vga

Pytanie

Cześć, mam pewien problem. Brat dał mi swojego laptopa i poprosił żebym mu zainstalował warcrafta3, bo jemu coś nie działa. Warcraft3 po instalacji nie chce się włączyć na tym komputerze.
Doszedłem do wniosku, że jest to pewnie spowodowane starymi sterownikami do karty graficznej, bo directX jest 11.
Karta graficzna to Standardowa karta graficzna VGA.
Natknąłem się na taki sterownik https://downloadcenter.intel.com/download/9498 lecz nie jest on zgodny z windowsem 7, która jest na tym komputerze. Sterownik odpaliłem w zgodności z xp lecz pojawia się w czasie instalacji error "Co najmniej 1 plik wymagany do instalacji jest uszkodzony lub go brak. Instalator zakończy działanie. " Nie mam pomysłu co z tym zrobić, proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 09.07.2016 o 22:52, Robert321 napisał:

Karta graficzna to Standardowa karta graficzna VGA.

Nie ma czegoś takiego jak "Standardowa karta graficzna VGA", znajdź specyfikację tego modelu lapka w sieci i tam będzie podany typ karty graficznej. Może nawet cały pakiet sterowników znajdziesz na stronie producenta.
BTW W takich sprawach zwykle podaje się przynajmniej ten config sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zapis z dxdiag:
Nazwa: Standardowa karta graficzna VGA
Producent: (Standardowe typy ekranu)
Typ mikroukładu: Nvidia
Typ konwertera DAC: 8 bit

Główny sterownik: vga
Wersja: 6.1.17600.16385
Data: 2009-07-14

Komputer:
Windows 7 32bit
Procesor: Intel(R) Core(TM) i7 CPU Q720 1.60GHz x 2
Karta graficzna: Standardowa karta graficzna VGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.07.2016 o 11:54, Robert321 napisał:

Zapis z dxdiag:
Nazwa: Standardowa karta graficzna VGA
Producent: (Standardowe typy ekranu)
Typ mikroukładu: Nvidia
Typ konwertera DAC: 8 bit


Karta to Nvidia - potrzebujesz sterowników z tej strony: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl najpewniej te sterowniki powinny zadziałać: http://pl.download.nvidia.com/Windows/341.95/341.95-notebook-win8-win7-32bit-international.exe

Warto jeszcze zainstalować to: https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=35 zainstaluje brakujące pliki DirectX 9 - niestety nie jest on zgodny z DX11 więc trzeba go instalować dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zapis dxdiag to malo daje. {EDIT: o jednak jest troche wiecej informacji,}Czy laptop jest firmy asus, hp, lenovo lub innej? Czy z spodu lub gdzies indziej jest naklejka z szczegolami lub nazwa laptopa wymyslona przez firme? Lub w pasku zadan sa jakies programy danej firmy,( ktore czesto uruchamiaja sie na starcie.)

Laptopy to specyficzne konstrukcje i sterowniki trzeba pobierac z strony firmy, ktora ten laptop zrobila. Czy windows byl w miedzyczasie reinstalowany lub instalowany na nowo, bo moze poprostu brakowac podstawowych sterownikow do chipsetu, biosu plyty glownej i karty dzwiekowej, graficznej czy sieciowej. I najwazniejsze sa do chipsetu i biosu, bo bez tego windows zle widzi karty, jak tutaj graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zapis z dxdiag nic ci nie da bo on opiera się właśnie na sterownikach. Których nie masz. Pobierz GPU-Z ( https://www.techpowerup.com/downloads/SysInfo/GPU-Z/), ten potrafi podać jaki naprawdę masz chip graficzny.

Tylko zwróć uwagę na pasek na dole:
http://puu.sh/pWJdd/6c6ebb48f3.png
Laptopy nierzadko mają dwa układy graficzne więc zrób screenshot dla obu.

No i tak jak napisał mój przedmówca - znajdź model samego notebooka jak chcesz sterowników. Te ogólnodostępne w internecie wcale nie muszą działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pobrałem sterowniki jak polecił Nufilko i w Dxdiagu komputer już "czyta" kartę graficzną. Spróbuję zainstalować war3 i jak się nie uda to zastosuję się do reszty porad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Warcraft działa. Niestety pojawił się nowy problem, aczkolwiek nie duży. Warcraft nie otwiera się na całym ekranie tylko po środku, pozostawiając po bokach czarne paski. Wiecie może jak się ich pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pewnie, o ile nie boisz się grzebać w rejestrze Windowsa (uwaga, robisz to na własną odpowiedzialność, nawet Microsoft nie udziela pomocy, jak ktoś grzebiąc w rejestrze "zepsuje" Windowsa).
1. Uruchom Edytor rejestru (Start -> Uruchom... wpisz "regedit" i kliknij na OK)
2. Przejdź do klucza HKEY_CURRENT_USER\Software\Blizzard Entertainment\Warcraft III\Video (klikaj na tych trójkącikach aż na dole na pasku wyświetli się taki ciąg, jak powyżej).
3. 2x kliknij lewym przyciskiem myszy na "resheight", zaznacz "Dziesiętny" i wpisz w pole "Dane wartości" liczbowo rozdzielczość pionową ekranu (jeśli masz np. rozdzielczość pulpitu 1920x1200, to wpisujesz 1200), kliknij na OK.
4. Analogicznie dla "reswidth" - 2x kliknij lewym przyciskiem myszy na "reswidth", zaznacz "Dziesiętny" i wpisz w pole "Dane wartości" liczbowo rozdzielczość poziomą ekranu (jeśli masz np. rozdzielczość pulpitu 1920x1200, to wpisujesz 1920), kliknij na OK.
5. Zamknij Edytor rejestru, teraz gra będzie się uruchamiać na pełnym ekranie (uwaga, z tego, co pamiętam, rozdzielczości o proporcjach innych niż 4:3 będą zniekształcone, nie ma na to rady, poza tym nie zmieniaj w opcjach z poziomu gry rozdzielczości, bo będziesz musiał zacząć od punktu 1.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pojawił się jeszcze jeden problem, który uniemożliwia mi tę czynność. Wyłączając laptopa zamknąłem klapę zanim się całkiem wyłączył. I teraz jest w stanie uśpienia, po wybudzeniu nie mogę wpisać hasła bo pole na hasło nie otwiera się po kliknięciu myszą. Próbowałem różnych kombinacji klawiszy ale nic nie dają. Co zrobić? Póki co czekam aż siądzie bateria i wtedy go naładuję i może zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.07.2016 o 10:54, Robert321 napisał:

Pojawił się jeszcze jeden problem, który uniemożliwia mi tę czynność. Wyłączając laptopa
zamknąłem klapę zanim się całkiem wyłączył. I teraz jest w stanie uśpienia, po wybudzeniu
nie mogę wpisać hasła bo pole na hasło nie otwiera się po kliknięciu myszą. Próbowałem
różnych kombinacji klawiszy ale nic nie dają. Co zrobić? Póki co czekam aż siądzie bateria
i wtedy go naładuję i może zaskoczy.

Restart? Próbowałeś ponownego uruchomienia? Zwykle przytrzymujesz przycisk uruchamiania przez chwilkę i komp się wyłącza. Po tym możesz go normalnie uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować