Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Planujesz zakup No Man`s Sky? Nie musisz się martwić o miejsce na dysku

10 postów w tym temacie

> XD Gdzie oni upchali ten cały wszechświat?

W tym samym miejscu, gdzie Braben upchnął wszechświat w Elite. W Elite 2 na Amidze zajmował całe hehe 880 kilobajtów, w Dangerous już 8 giga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Moje oczekiwania wobec tej gry spadły jeszcze niżej. XD Gdzie oni upchali ten cały wszechświat?
>

Zakładam, że cała "magia" tkwi w proceduralnym generowaniu świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od lat działam na 500 GB dysku i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby się zapełnił. Ciekawe do ilu wzrośnie zużycie w trakcie gry, bo może być wszystko skompresowane, a potem np dublować ilość miejsca podczas generowania planet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie gra będzie zajmować o wiele więcej. Świat ma być generowany, a to wszystko pewnie będzie się zapisywać na dysk w czasie rzeczywistym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2016 o 00:24, mswsquad napisał:

Ostatecznie gra będzie zajmować o wiele więcej. Świat ma być generowany, a to wszystko
pewnie będzie się zapisywać na dysk w czasie rzeczywistym.

To tak nie działa. Nic na dysku nie będzie zapisywać - wszystko co wygeneruje (bo nie będzie generować wszystkiego od razu) będzie trzymać w RAMie i wszystko się zresetuje, gdy tylko opuścisz planetę/wyłączysz grę, chyba że będą to duże zmiany, wtedy algorytm to uwzględni i będzie inaczej generował planetę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować