Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pokemon Go, poradnik dla początkujących mistrzów

19 postów w tym temacie

Ja mam pytanie. W jaki sposób się namierza gdzie może być jakiś poks? Bo niby pokazuje że są w pobliżu, ale jak mam zgadnąć w którą stronę zmierzać.
Bo bywa tak że na dystansie 100 metrów mam 3-4 stworki a czasem po przejściu kilometra nie ma ani jednego, ba nawet w okolicy "w poblizu" nic nie pokazuje.
Niby ten pasek pokazujący trzy najbliższe pokemony mryga na zielono. ale niewiele mi to daje. O dziwo pojawiają się koło mnie stworki których nie ma na liście że są w pobliżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam pytanie. W jaki sposób się namierza gdzie może być jakiś poks? Bo niby pokazuje
> że są w pobliżu, ale jak mam zgadnąć w którą stronę zmierzać.
> Bo bywa tak że na dystansie 100 metrów mam 3-4 stworki a czasem po przejściu kilometra
> nie ma ani jednego, ba nawet w okolicy "w poblizu" nic nie pokazuje.
> Niby ten pasek pokazujący trzy najbliższe pokemony mryga na zielono. ale niewiele mi
> to daje. O dziwo pojawiają się koło mnie stworki których nie ma na liście że są w pobliżu.

Generalnie rzecz biorąc są dwa sposoby, aby zorientować się gdzie jest Pokemon. Pierwszy to wspomniany przez Ciebie wskaźnik "Nearby". Pod obrysem/wizerunkiem każdego Pokemona wyświetlają się łapki (od 1 do 3). Im ich mniej, tym bliżej się znajdujemy. Drugi sposób to unoszące się liście. Czasami na ekranie pojawiają się jak gdyby rozpryski listowia (zazwyczaj po "dociągnięciu się" danych - kręcący się Pokeball w lewym górnym rogu). Łatwo to zauważyć. Znów - w tym miejscu powinien być Pokemon.

Niestety, z tego co widzę, obydwa systemy działają średnio i muszą być traktowane jako wskazówki. Nieraz stałem centralnie w miejscu w którym unosiły się liście i nie znajdowałem żadnego Pokemona. Innym razem trafiałem na stworka w miejscu, gdzie wcześniej nie było żadnego ruchu. Mało tego, znajdowałem rodzaje Pokemonów, które nie wyświetlały mi się nawet w "Nearby"!

Jak widać, generalnie rzecz biorąc jakieś zasady są, aczkolwiek mam wrażenie, że gra jest po prostu wciąż nieco niedopracowana, stąd czasami trzeba po prostu iść na oślep.

Na marginesie dodam jeszcze, że więcej Pokemonów trafia się przy PokeStopach, przynajmniej takie jest moje wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2h nie mogę się zalogować, bo serwery przeciążone, ale z tego co tu wyczytałem, to walka jest nudna jak flaki z olejem, więc sobie to chyba daruję i tak... Następna gra zabita uproszczeniami, eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"To najnowsza gra o łapaniu stworków oparta o klasyczne anime"
Najpierw były gry na Game Boy-a dopiero potem powstało anime.

Co do pytań to czy jeśli łapiąc pokemona nie trafimy pokeball-em to on się marnuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko. Nie bardzo orientuję się w tych wszystkich technologicznych sprawach dlatego chciałam zapytać czy na Lumi 535 da się zainstalować pokemony? Jeśli tak to niech ktoś mi objaśni jak tylko w takim bardzo prostym języku proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 10:31, bachapl1 napisał:

Hej mam pytanko. Nie bardzo orientuję się w tych wszystkich technologicznych sprawach
dlatego chciałam zapytać czy na Lumi 535 da się zainstalować pokemony? Jeśli tak to niech
ktoś mi objaśni jak tylko w takim bardzo prostym języku proszę :)


Jeśli się nie mylę to Lumia ma Windowsa, a niestety Pokemon GO, nie działa na tym systemie, więc gry nie da się zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować