Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie tylko Evolve - 5 gier, które chcielibyśmy ujrzeć w wersji free-to-play

8 postów w tym temacie

Diablo i WoW już w tej chwili mają tyle elementów zbierackich i przywodzących na myśl f2p przy jednoczesnym braku zawartości typowo do grania, że chyba wole, żeby zostało jak jest. Znając życie Blizz skupiłby się już kompletnie na kosmetyce, kompletnie olewając całą resztę.
Do tego GTA Online, hmm w tej chwili to już bagno, nie jestem przekonany czy dodatkowy zalew dzieciarni, która nie miałaby już żadnego ograniczenia poza wpisaniem roku urodzenia, mógłby być zgubny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW chyba prędzej serwy zostaną zamknięte niż ujrzymy model F2P :D co najwyżej udostępnią darmowe levelowanie z 20 do 60lvl najniżej mieli 5,5mln ludzi opłacających abonament. Niektóre gry MMO jak rok po premierze będą mieć te 4 mln to już jest szał. Po Legionie liczba znów Blizzardowi skoczy do 10mln lub wyżej nawet jak przyjdą na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5,5mln to było rok temu w listopadzie. Od tamtego czasu Blizzard przestał podawać co kwartał liczbę abonamentów, a że od listopada nic się w WoWie nie działo to można założyć, że liczba nadal spadła i oscyluje około 4mln. Ale nie ma co się oszukiwać, podejrzewam, że nawet jakby ta liczba spadła do 2-3mln to nadal WoW przynosiłby zyski. Nie mówiąc już o tym, że zaraz wychodzi dodatek, który tę liczbę tymczasowo (bądź i nie, może okaże się na tyle dobry, że ludzi przyciągnie na dłużej, czego WoWowi życzę) podniesie. A co do tematu to nawet wydaje mi się, że Blizzard powiedział, że raczej nie chcą by WoW przechodził na F2P i gdy tylko zacznie przynosić straty to po prostu go zamkną. Nie wiem ile w tym prawdy i czy Blizzard nie połakomi się na F2P w ewentualnej sytuacji, ale i tak obecnie jest do niej bardzo daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2016 o 12:37, Saref napisał:

wydaje mi się, że Blizzard powiedział, że raczej nie chcą by WoW przechodził
na F2P i gdy tylko zacznie przynosić straty to po prostu go zamkną. Nie wiem ile w tym
prawdy i czy Blizzard nie połakomi się na F2P w ewentualnej sytuacji, ale i tak obecnie
jest do niej bardzo daleko.


Watpie, jakis rok czy dwa lata temu blizz przyznal ze ze sklepiku zarabia wiecej niz z abonamentu. Gdyby faktycznie ilosc ludzi spadla, dajmy na to do miliona, to i tak by im sie oplacało przejsc na f2p i ciagnac kase ze sklapiku, wbrew temu co wiekszosc ludzi mysli na tym sie zarabia potezne pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA5 F2P ?! WoW F2P?! Diablo 3 F2P?! ... ja pierdziele... tyle lat od premier i jest jeszcze ktoś, kto tego nie kupił, a by chciał w to zagrać?! Ludzie, bądźmy poważni. Nawet menel by odłożył te parę złotych przez tak długi okres czasu... F2P... no proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 19:37, mswsquad napisał:

GTA5 F2P ?! WoW F2P?! Diablo 3 F2P?! ... ja pierdziele... tyle lat od premier i jest
jeszcze ktoś, kto tego nie kupił, a by chciał w to zagrać?! Ludzie, bądźmy poważni. Nawet
menel by odłożył te parę złotych przez tak długi okres czasu... F2P... no proszę...


Osobiscie znam kilka osób które kiedys pykało w WoW-a i przestało ze wzgledu na brak czasu, chcieliby dosłownie wejsc na dwie godzinki co weekend i cos tak pokminic, ale po prostu szkoda im kasy. Sam zrezygnowałem z WoW-a bo nic tam do roboty nie mam i nie chce mi sie za to placic, a gdyby byl za free to pewnie cos tam bym sobie pograł.
Mysle ze musisz uzywac wiecej wykrzykników/znaków zapytania i przedewszystkim kropek, dzieki temu bedziesz jeszcze szybciej przekonywał rozmówce do swoich poglodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować