Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard i nowy RTS

90 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2006 o 22:38, Dann napisał:

Tak spoko ale nie rozumiesz jednej rzeczy: W III miał swoja fabułę, ktora zostałą nakreslona
i zamknieta w ostatnim scenariuszu. KONIEC i KROPKA. WoW, jak sam wspomniałeś, nie ma zadnej
fabuły. Tam (jak zreszta w kazdym MMO) swiat toczy sie swoim własnym tokiem (czytaj: patchami
Blizzarda :P) i nie ma jako takiego zakonczenia. I teraz jezeli blizz wydaje W IV to musi go
jakos powiązać z WoWem. Nie moze napisac : x lat po zakonczeniu WoWa :). Jezeli namiesza w
stylu: Gnomy przechodza do Hordy, a Jaina Proudmoore wychodzi za Taurena, musiałby to równiez
wprowadzić i do WoWa, gdyz, za sprawą zmian w kampani W IV, zmienił sie cały świat WoWa (dalej
tego nie rozumiesz ?). Chyba, ze WoW jako swiat stoii w miejscu i czas w ogóle tam nie płynie
:O. MMO to gra, ktora w zasadzie nie ma konca.

WoW ma fabułę, przecież są dodawane w patchach wydarzenia. W WoWie gramy po prostu zwykłą postacią, nie herosem, który może zmienić cały świat jak np. Arthas. My jesteśmy tam po prostu jednostką, jedną z wielu.

Dnia 03.08.2006 o 22:38, Dann napisał:

Albo jeszcze inne wyjasnienie ;). Mowisz, ze "akcja wc4 toczylaby sie 4(wiek swiata wowa) +x
lat po wydarzeniach z wc3." . Ale przeciez juz jest akcja po wydarzeniach z wc3 - jest to akcja
WoWa (5 lat po wygranej walce z BL). I teraz nasuwa sie to, co powiedziałem: Blizz nie moze
napisac "x lat po zakonczeniu WoWa :)" bo WoW jako cały swiat (bez fabuły) nie moze sie, tak
jak np. W III, skonczyć. A jezeli Blizz zrobiłby W IV z fabułą taką, jaka jest nakreslona w
WoWie (Horda walczy z Przymierzem) i jakos to kontynuował, to wtedy nie mogłby juz dalej rozwijac
gry WoW. bo były by wtedy dwie wersje wydarzen (Absurd :)

Według mnie gdyby wyszedł Warcraft IV to by po prostu pokazywał dalsze wydarzenia i tyle. Po prostu WoW by się zatrzymał na pewnym etapie historii i dział by się fabularnie przed W4 (na pewno gdy już mocno opadnie popularność WoWa Blizzard przestanie dodawać światowe wydarzenia). A alternatywna historia po części już istnieje. Alternatywna wersja pierwszej inwazji Płonącego Legionu w trzech książkach z serii War of the Ancients (niestety wciąż niewydanych w Polsce).

Dnia 03.08.2006 o 22:38, Dann napisał:

A jezeli, dajmy na to, Blizz zrobi W IV i tam doprowadzi do zawarcia ponownego sojuszu miedzy
Horda a Przymierzem, to ja nie bede wtedy juz widział senu dalszego grania w WoW. To tak jak
bym grał w MMO w czasach II Wojny światowej :P Kiedys musi sie skonczyc :P). Tak przynajmniej
ja to widze. Moze sie myle :P

Możliwe, że będzie tak jak wspomniałem we wcześniejszej części posta.

Tak swoją droga zastanawiam się jak ci, którzy chcą World of Starcraft wyobrażają sobie tą grę. Pomijając już sam fakt, że jest tam masa planet, które widzieliśmy w Starcrafcie. Jak np. wyobrażacie sobie Firebata czy Zerglinga w grze MMORPG?! Biegają sobie zbierając przedmioty i robiąc questy? Jakoś do czystego sci-fi mi taka koncepcja niezbyt pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

""Według mnie gdyby wyszedł Warcraft IV to by po prostu pokazywał dalsze wydarzenia i tyle. Po prostu WoW by się zatrzymał na pewnym etapie historii i dział by się fabularnie przed W4 (na pewno gdy już mocno opadnie popularność WoWa Blizzard przestanie dodawać światowe wydarzenia). A alternatywna historia po części już istnieje. Alternatywna wersja pierwszej inwazji Płonącego Legionu w trzech książkach z serii War of the Ancients (niestety wciąż niewydanych w Polsce).""

Moze i masz racje, ze WoW predzej czy poźniej moze sie znudzić (chocby nie wiem, jakie eventy dodawali), a wtedy Blizz bedzie musiał cos wymyslić, zeby jednak ten swiat zył dalej (w umysłach graczy :).
Jezeli jednak ukaze sie jakakolwiek Fabularna kontynuacja WoWa, to wydarzenia dziejące sie w tej grze (w WoWie) przestaną byc teraźniejszością, a staną sie po prostu przeszłością. Stanie sie ona takim "rysem historycznym" swiata Azeroth i z czasem zostanie IMO zapomniana (ale to chyba normalne). Wg mnie to juz wtedy nie bedzie ta sama radość z gry. I równiez nie bedzie juz to, jak to Blizz opisuje WoWa,: "The epic quest that never ends" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie czekam na zadną gre od Blizzarda. StarCraft jest mi obojętny, nie cierpie Diablo ( tj. hack''n''slashy ogólnie ), WoW jest nudny i zabił historie mojego kochanego WarCrafta :( Gdyby powstał WarCraft 4 to fabuła prezentowała by sie tak: Arthas wraz z królem Liszem zmienili kształt świata i rasy podzieliły sie na dwa obozy ( sojusz i horda ) by z nim walczyć. Tragedia normalnie :( Pewnie w kampanii orków trzeba byłoby pomagać trupom :( No chyba, że odetną sie fabularnie od WoWa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze zrobia Warcraft Legends - to bedzie historia od przybycia orkow do Azeroth - a na koncu w koncu dowiemy sie co sie dzialu z Arthasem ktory sie zjednoczyl z Krolem Liszem - i jeszcze jest duzo materialu na gistorie - bo w Warcraft zniknely jakeis 4 lata - wiec moze jeszcze sporo powstac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu twierdzicie, że gdyby świat się zmienił w WarCrafcie IV, to WoW musiałby zostać taki sam.
Przecież zawsze można wprowadzić wiele zmian do świata za pomocą dodatku wydanego np jednocześnie z WC IV.
A gdy WoW będzie już tak stary i się wszystkim znudzi to zawsze mogą np wydać WoWa 2 osadzonego dużo później w historii WarCrafta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 21:41, Domek napisał:

Dodam jeszcze do powyższej wypowiedzi, że to m.in. właśnie z tych powodów Blizzard jest chyba
jedynym developerem, w przypadku którego wystarczy chociaż cień podejrzeń o pracach nad nową
grą, by wywołać szum w całej branży. :)


Co widać po ilosci komentarzy;)

Ja osobście chciałbym zeby to był WarCraft Czwarty:) <mniam>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... aha. juz od dobrych kilka lat zajmuja sie tylko swiatem Warcrafta ... i jeszcze wam malo ;d ... niektorzy tu czekaja dobre 8 lat az wkoncu wyjdzie Starcraft 2 ;p . ALe wedlug mnie niewyjdzie ani Star 2 ani war 4 , a o diablo 3 to moze powstanie jak wow sie znudzi ;p . Pewnie robia jakas zupelnia nowa gierke , bo niebede ryzykowac swojje opini jak by zrobili Stara 2 i by sie okazala ze jest gorszy od jedynki. ( a co jest pewne bo watpie zeby im sie udalo zrobic doskonalsza gre niz obocnie ) . wiec wola zaryzykowac i stworzyc cos nowego. I jeszcze cos ... obecnie jest sporo modow robionych zeby przeniesc Starcraft 3D. Tak i tez bylo w modzie do Generalsa, gdy mod wyszedl blizzard natychmiast go zablokowal ;p o tak samo zapewne bedzie z " Projekt revolution " pozdro ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może uda im się po mistrzowsku zrobić Starcrafta 2, chociarz nie wyobrażam sobie lepszej od jedynki. Niech zrobia coś ze Starcraftem!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować