Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam vs Windows 10 - będzie wojna platform? Microsoft zagra nieczysto?

9 postów w tym temacie

Prędzej Windowsa zmienię niż steama jeśli faktycznie takie rzeczy zamierzają odwalać. A Valve też raczej głupie nie jest i też będzie kontrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje gadanie od rzeczy i teorie spiskowe. Przecież Microsoft wyda przyszłe (ekhem...) exy zarówno na WS, jak i Steama, co się z wypowiedzią p. Sweneey''a kłóci. Zresztą wbrew różnym opiniom aż tacy głupi ludzie w MS chyba nie pracują. Steam jest zbyt wielki, żeby go pokonać Windows Storem, jakkolwiek by się starali. Z drugiej strony jest jeszcze SteamOS, który jest równie kaleki. Także szczerze wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na moje gadanie od rzeczy i teorie spiskowe. Przecież Microsoft wyda przyszłe (ekhem...)
> exy zarówno na WS, jak i Steama, co się z wypowiedzią p. Sweneey''a kłóci.
Zgadzam się w 100%. Gdyby naprawdę tak było jak pan Sweneey mówi, to Microsoft nie wydawałby żadnej gry na Steam''a, a już na pewno nie informował że ich gry będą się tam także pojawiać. W dodatku MS chce poprawiać swoją reputację wśród graczy a nie ją pogarszać.

Po za tym Steam dostaje aktualizacje znacznie częściej niż W10, więc to oznacza że maja tam osoby które pracują nad poprawą programu. Jeśli by doszło nawet do tej jakże bzdurnej teorii, to posunęli by się do tego aby przebudować program w taki sposób aby działał znowu. MS swoim psuciem w końcu by doprowadził do sytuacji gdzie jego własny sklep by nie działał poprawnie, nie mówiąc już o innych programach które ludzie normalnie używają. To przegrana walka jest dla MS.

Wygląda jakby pan Sweeney chciał parę minut sławy dla siebie ale nie wiedział jak, więc dowalił piękna plotkę aka bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak zwyczajne oczernianie, żeby pokazać swoje nazwisko w Sieci dużą czcionką. Microsoft może i pazerny na kasę jest (która firma istniejąca dla zarabiania dużych pieniędzy nie jest?), ale na pewno nie są głupi. Ich ostatnie posunięcia, może nie wszystkie, wskazują, że zmieniają wizerunek na pro-użytkownicy pro-gracze. Sami zapowiedzieli, że Windows 10 będzie najlepszą platformą pod kątem gier (lub coś podobnego), więc krakanie o sabotowaniu Steama jest po prostu z tyłka wyciągnięte. Być może nie będą specjalnie uwzględniać działania tej platformy w swoich aktualizacjach, ale na pewno nie będą jej szkodzić celowo. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno Microsoft będzie sabotował Win32, z którego korzysta każdy jeden Windowsowy program, włącznie z ich powłoką (explorer.exe), ich narzędziami (Visual Studio, etc) czy nawet UWP (tak jest, UWP korzysta z Win32). Na pewno narażą się wszystkim dookoła, zwłaszcza klientom biznesowym, by wywalić Steama z rynku xDD
Ja wiem, że istnieje Embrace, Extend and Extinguish, ale pozbywanie się Win32 jest zwyczajnie nierealne.

EDIT: a Volvo jak na razie samo sobie daje radę z psuciem Steama i Microsoft jest mu do tego niepotrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować