• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
hayzerka

Dość dobry komputer-mało fps

Pytanie

Witam. Mam pewien problem. Polega on na tym że zakupiłam komputer z myślą o graniu w CS:GO. Lecz ku mojemu zdziwieniu na najniższych ustawieniach graficznych wyciąga on 50-60 fps. Komputer kupiłam za 2400zł w sklepie RTV euro AGD. Wiem że najlepiej jest złożyć komputer z samoczynnie wybranych części lecz nie miałam okoliczności do tego, lecz w sumie ten taki zły się nie wydawał. Czytałam na forach że ludzie mają komputery za 1100zł a na średnich ustawieniach mają 150fps ;p. Nie wiem co może być skutkiem tylu fps. Być może tu chodzi o zasilacz który ma moc tylko 220w. Nazwa komputera to ''''Aspire ATC-705'''' http://www.acer.com/ac/pl/PL/content/model/DT.SXPEP.004
- Core™ i5-4460 3.20ghz
- 8gb ramu
- NVIDIA GeForce GT 710

Proszę o pomoc, lub przydatne porady z góry dzięki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

2400zł? Obawiam się, że grubo przepłaciłaś. Ten komputer to sprzęt biurowy i nie nadaje się do grania. Jeżeli masz jeszcze możliwość zwrócić go, to zrób to i skieruj się do wątku "Upgrade kompa" gdzie koledzy pomogą Ci wybrać coś znacznie lepszego za te pieniądze.

Głównym winowajcą niskiej wydajności jest w tym przypadku karta graficzna GT 710. Jest to najniższy model o przeznaczeniu multimedialnym. Podejrzewam, że lepsze efekty osiągniesz przełączając się na układ graficzny Intela zintegrowany z procesorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oprócz tego, większość sklepów zajmujących się sprzedażą części prowadzi usługi montażu. Choć to nic trudnego i przypomina składanie klocków Lego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 03.08.2016 o 01:12, hayzerka napisał:


Proszę o pomoc, lub przydatne porady z góry dzięki. :D


Problem z zestawami jest taki, że praktycznie zawsze sprzedawcy wciskają jedną część, która wyraźnie odstaje wydajnością od pozostałych. Nie wspominając już o tym, że cena też jest zazwyczaj zawyżona. Ja swój komputer złożyłem sam, choć bałem się tego jak cholera. Po prostu miałem otworzony tablet, czytałem instrukcje, ale ostatecznie wszystko okazało się prostsze niż się wydaje. Po prostu co ma pasować do siebie to pasuje. Tak jak powiedział Snafu to przypomina klocki Lego. ;)

I nie sugeruj się zdaniami "ja mam komputer za 2400 zł, a inni za 1100". Chodzi właśnie o metody sprzedawców. Jeden kupi gotowy zestaw i przepłaci, drugi sam kupi części za 1000 zł i okażą się bardziej wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.08.2016 o 01:12, hayzerka napisał:

- NVIDIA GeForce GT 710


No i tu masz winowajcę. Sprzęt biurowy. W grach najważniejsza jest karta graficzna a u ciebie jest procesor za 700 zł i karta za... 150. Oczywiście że na tym nie będą chodzić gry. Istotnie da się mieć po 100 klatek w komputerze za 1400 zł ale musi to być maszyna sensownie zbudowana a nie przez rozochoconego sprzedawcę który wpycha leżaki magazynowe (a wpycha - i5-4460 ma już bezpośredniego następcę i jest wycofywany z produkcji).

I żeby twoje życie stało się jeszcze trudniejsze - jeśli tam naprawdę jest zasilacz 220W (a nie V) to nawet nie wymienisz tej karty na nic lepszego bo spalisz pół komputera.

Tak czy siak - właśnie w błoto wyrzuciłaś 2400 zł a doprowadzenie tego sprzętu do stanu który uruchamia dobrze gry podbije jego cenę do 3 tysięcy (no, nieco mniej jeśli w grę wchodziłyby używane podzespoły).

Jeśli masz taką możliwość - oddaj tego rzęcha do sklepu i poproś na jakimś forum (nawet na naszym jest taki temat: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=74907) o to by ktoś zbudował ci zestaw. Nie musisz nic składać samodzielnie - te większe sklepy jak najbardziej za opłatą od 0 do 50 zł budują komputer ze wskazanych przez ciebie części.

Można też, jeśli sprzęt MUSI być kupowany lokalnie, zahaczyć jakiś sklepik lokalny i tam przyjść już z karteczką że chcesz taki i taki komputer i spytać o cenę. Pewnie będzie wywindowana w górę o jakieś 100-200 zł ale to i tak 10x lepiej niż to co masz teraz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Za bardzo to nie mam jak go oddać. Komputer na gwarancji jest przez rok i nie wiem czy w to wchodzi zwrot pieniędzy (chętnie się dowiem ;p). Jednak pytanie brzmi co najsensowniej dokupić żeby nie wydać za wiele. W te klocki najlepsza nie jestem więc pytam co zrobić najlepiej. A jeżeli miała bym już oddać ten komputer do sklepu (jak to możliwe) to udało by mi się złożyć coś lepszego za 1/2 ceny? Ja komputera złożyć nie umiem i znajomych od tego raczej nie mam. Można zrobić to w jakimś serwisie? i czy dużo się za to dopłaca? I czy my sami wybieramy sobie podzespoły czy można wskazać cenę maksymalną i do czego komputer ma być przeznaczony? Taki komputer z podzespołami wybranymi przez pracownika serwisu będzie dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam ostateczne pytanie lepiej będzie dołożyć potrzebne rzeczy do tego komputera, pójść do serwisu i poprosić o dobranie najlepszych podzespołów do gier czy samemu wybrać części i iść gdzieś żeby go złożyli??... Chcę żeby komputer był dobry ale nie wydać też 5000 zł bo to jednak jak dla mnie trochę za dużo pomijając że mam też obowiązki a popykać w gry sobie lubię ;p. Zależy mi na płynności w grach takich jak CS:GO 150 fps przynajmniej. Chcę usłyszeć wasze rady mogę zaufać wam w 100% ale mam być potem zadowolona :D.

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.08.2016 o 18:16, hayzerka napisał:

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.


Napisz w tym temacie http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=74917 siedzi tutaj paru znawców i napewno pomoga Ci zlozyc komputer, wystarczy ze napiszesz im jaka kwota dysponujesz i do czego ten komp Ci potrzebny. I zloza Ci odpowiednie czesci, a nie tak jak w wiekszosci serwisów, takie które im akurat zalegaja na magazynie.
Co do skladania to wiekszosc sklepów internetowych ma w swojej ofercie zlozenie zestawu, takze nie musisz sie bac ze bedziesz musiala sie bawic w skladanie w domu.
Oczywiscie mozna jeszcze pobawic sie z tym co masz, i5 4460 to dalej calkiem dobry procesor, mozna by do tego zestawu dorzucic z 8gb ramu, oczywiscie zmiana karty graficznej (na jaka to juz kwestia tego ile chcesz na to przeznaczyc) no i znajac zycie trzeba by bylo zmienic zasilacz. Wystarczy pokombinowac, ale tak jak wspomnialem, napisz w wyzej podanym temacie, tam siedza znawcy tematu i napewno postaraja Ci sie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.08.2016 o 18:03, hayzerka napisał:

Za bardzo to nie mam jak go oddać. Komputer na gwarancji jest przez rok i nie wiem czy
w to wchodzi zwrot pieniędzy (chętnie się dowiem ;p).


Zgodnie z prawem unijnym - na wszystko co zostaje zakupione przez internet obowiązuje możliwość zwrotu w ciągu 10 dni bez podania przyczyny o ile nie jest uszkodzone. Ale że kupowałaś w sklepie lokalnie to może być trudniej bo nie muszą go przyjąć.

Wtedy zostaje kilka opcji - jeśli np. komputer był reklamowany jako wydajny i radzący sobie z nowymi grami to podpada pod niezgodność towaru z umową. Ale to jest minimum miesiąc walki ze sklepem.

Dnia 03.08.2016 o 18:03, hayzerka napisał:

Jednak pytanie brzmi co najsensowniej dokupić żeby nie wydać za wiele.

Dwie rzeczy (jedna na 100%, druga na 99%) - zasilacz i karta graficzna. To pierwsze to wydatek 160-200 zł, tu dwa niezłe przykładowe:
https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-ts-430w-p1-430s-xxb9-697462/
https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-s12ii-350-350w-s12ii-350-760890/

Na zasilaczu oszczędzać nie wolno bo potrafi spalić cały komputer. Więc to jest minimum jakie wypada wydać, nie szukać nic taniej i omijać nieznane marki. A gwarantuję - w tym kompie który ci tam złożyli to będzie najgorszy chłam a nie zasilacz - byle wytrzymał okres gwarancji kompa i może sobie iść z dymem.

Większym wydatkiem jest karta graficzna. Tak w pełni uczciwie, z nowych części raczej nie należy schodzić poniżej tego;
https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-750-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-vga-box-426018336-3538-817950/

Gdyby w grę wchodziły używki to da się w okolicach 450-500 zł wyrwać R9 280X na Allegro a na tym to i Wiedźmin 3 by ci działał płynnie w wysokich detalach a CS:Go by podchodził pod 200 klatek na sekundę. Jedynym ale (poza tym że to używany i wiekowy już sprzęt) jest to że wtedy trzeba się przygotować na dodatkowe 50 zł na markowy zasilacz w okolicach 450-500W bo to energożerna karta. Nowy GTX 750 oczywiście na taką wydajność NIE pozwoli ale na pewno zapewni powyżej setki klatek w CS:Go i inne gry też jakoś na tym ruszą.

Ogółem w normalnie zbudowanym zestawie kosztującym tyle co twój inaczej przydziela się budżet. Nie 700 zł na procesor i 150 na kartę graficzną a 420-430 zł na każdą z tych części. I wtedy właśnie miałabyś maszynę która robi ci po 100 klatek na sekundę w tym CS:Go bez problemu we w miarę wysokich detalach. A nie tnie jak diabli bo co z tego że procesor dobry jak to karta graficzna jest kluczowa?

>W te klocki najlepsza nie jestem więc pytam co zrobić

Dnia 03.08.2016 o 18:03, hayzerka napisał:

najlepiej. A jeżeli miała bym już oddać ten komputer do sklepu (jak to możliwe) to udało
by mi się złożyć coś lepszego za 1/2 ceny?

Za ok. 1200 zł? Jak tylko do CS:Go to tak. Realna wartość twojego komputerka to na oko jednak ok. 1700-1800 zł, po prostu źle rozdysponowane. Mając jednak tylko 1200 to ciężko w ogóle mówić o rozdysponowaniu bo zostaje na niewiele więcej niż minimum zbudowane z markowych nowych części.

Ogółem komputery do gier to jednak zaczynają się od mniej więcej tych 1800 zł, poniżej tego nie lubię budowania zestawów bo stosunek cena/wydajność robi się naprawdę kiepski. A nie chcę polecać sprzętu który ci tego CS-a jakoś ruszy ale za rok wyjdzie jakaś inna gierka i z tą już będzie dużo gorzej.

>Ja komputera złożyć nie umiem i znajomych od tego raczej nie mam.
E tam, każdy umie, nawet 3-latek da radę:
https://www.youtube.com/watch?v=NiwkSXAGxjE :)

Ale na serio to rozumiem niechęć do grzebania się z częściami za grube pieniądze.

Dnia 03.08.2016 o 18:03, hayzerka napisał:

Można zrobić to w jakimś serwisie? i czy dużo się za to dopłaca?

Większe sklepy internetowe składają albo za darmo albo dość tanio (koło 50 zł) jeśli kupujesz cały komputer u nich. W lokalnym serwisie pewnie też spokojnie dadzą radę bo to godzina pracy max i pewnie też wezmą maksymalnie stówę.

Dnia 03.08.2016 o 18:03, hayzerka napisał:

I czy my sami wybieramy sobie podzespoły czy można wskazać cenę maksymalną i do czego
komputer ma być przeznaczony?

Można na oba sposoby.

Dnia 03.08.2016 o 18:03, hayzerka napisał:

Taki komputer z podzespołami wybranymi przez pracownika serwisu będzie dobry?


Zależy tylko od jednego - uczciwości pracownika. Znam takie sklepy gdzie sprzedawca naprawdę zna się na rzeczy i nie poleca chały. Znam też takie gdzie przeważy chęć zysku i zostaną ci wsadzone przestarzałe części które zostały na magazynie. Tutaj się nie da powiedzieć nic "ogólnie".

Dlatego osobiście polecam zebranie sobie budżetu jakiegoś, zadanie pytania na forum (np. nawet tym, w poprzednim poście dawałem linka do właściwego tematu) co do zestawu w jakiejś kwocie i jakie masz wymagania (jakby nie patrzeć - nas tutaj tak naprawdę nie obchodzi jaki komputer sobie kupisz i nic z tego nie mamy a pan w sklepie na tym bezpośrednio zarabia więc nie można tego samego o nim powiedzieć), wydrukowanie sobie gotowej kartki z podanymi częściami i udanie się do sklepu z taką listą. Pewnie czegoś nie będą mieli na stanie, coś będzie droższe niż być powinno i zaprezentowana ci zostanie alternatywa. Wtedy wracasz na forum, piszesz co ci zaproponowali w zamian i dostajesz ocenę czy to nadal ma sens czy coś cię próbują oszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.08.2016 o 18:03, hayzerka napisał:

Za bardzo to nie mam jak go oddać. Komputer na gwarancji jest przez rok i nie wiem czy
w to wchodzi zwrot pieniędzy (chętnie się dowiem ;p).


Standardowa gwarancja wynosi dwa lata, więc rozumiem, że rok go już używasz. W takim przypadku nie ma szans na zwrot gotówki.

Natomiast jeżeli sprzęt był kupiony 1-2 tygodnie temu to jest szansa, że go przyjmą z powrotem jeżeli odpowiednio podejdziesz do tematu. Wiele tutaj zależy od kierownika sklepu i sprzedawców, ale jakby pomarudzić, że sprzęt był przedstawiany jako nadający się do gier (a tak nie jest) i pogrozi się niezgodnością towaru z umową (tego sklepy się boją), to pewnie uda się coś wywalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do obecnego zestawu? Pierwsze co to zasilacz, bo jak wstawisz nowa karte, do tego zasilacza to teraz posiadasz, to po odpaleniu CSa komputer na zywo Ci pokaze jak wyglada wybuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować