Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2007 o 16:28, popcorn napisał:

możliwe, że nie umesz dobrze walczyć bronią. Trzeba zadawać jak najwięcej ciosów przeciwnikowi
i te ciosy koordynować. Poza tym w razie kiedy masz mało energii to w ostateczności uciekasz:)



-ale nie wiem skod brac doswiatczenie dla pk nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale jak mnie zabija wilk:(

Każdego kiedyż zabił :)
Na początku gry masz słaby pancerz, słabą broń i niskie umiejętności walki mieczem. Kiedy się podszkolisz, wilki będziesz ubijał masowo.
Najważniejsze jest więc nauczyć się walczyć z wyczuciem. Nowa postać zadaje ciosy powolnie, dlatego ważne jest machnięcie w odpowiednim czasie - nie za wcześnie i nie za późno. jeśli nie musisz zabijać tego wilka, to daj na razi spokój i zajmij się inną zwierzyną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kluczem jest wyczucie momentu uderzenia mieczem, po prostu musisz poćwiczyć. Może postaraj się pozabijać trochę krwiopijców. tak w ogóle to w którym momencie gry jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:36, popcorn napisał:

Kluczem jest wyczucie momentu uderzenia mieczem, po prostu musisz poćwiczyć. Może postaraj
się pozabijać trochę krwiopijców. tak w ogóle to w którym momencie gry jesteś?

>gram na vtriku na exp
>nie wiem co odpowiadac temu qorhadromowi ,czy cos w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w 3 czy 4 rozdziale? Na smoczą zbubę potrzeba 140 siły? Musisz iść do biblioteki w Zapomnianej krainie budowniczych. Znajdziesz tam pewną tabliczkę, którą masz zanieść Saturasowi. Poza tym dowiesz się inforamacji o tych kastach co pyta Ciebie Quadrochon- czy jakoś tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:37, marcin112 napisał:

ale sond brac sile na np:smoczol zgube


Smoczą zgubę można spotkać w drugiej części, a to jest wątek o Gothic 1. ;)
Co się zaś tyczy tego "skąd brać siłę", jak to ująłeś - otóż to proste, mamy tu do czynienia z cRPG, czyż nie? Wykonuj questy, walcz z zwierzyną i innymi stworzeniami. Za to wszystko będziesz otrzymywać punkty doświadczenia. Kiedy już w końcu uzyskasz wymagany pułap, to zdobędziesz kolejny poziom. Wraz z każdym kolejnym levelem otrzymujesz 10 punktów nauki, które możesz "wydać" na atrybuty bądź umiejętności, ale dopiero po uprzednim odwiedzeniu stosownego nauczyciela.
Tyle pokrótce ogólnego "o co chodzi" w tej grze. ;]
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:33, walgierz napisał:

Każdego kiedyż zabił :)

Ja pamiętam w jakim ciężkim szoku byłem, gdy w Nocy Kruka zarżnął mnie na dzień dobry ten goblin znad jeziorka koło wieży Xardasa :)
Było to o tyle dla mnie dziwne, że w podstawce nie miałem z nim najmniejszych problemów. Dopiero potem się dowiedziałem, że poziom trudności w Nocy Kruka został znacznie podwyższony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:44, Cossack777 napisał:

> ale sond brac sile na np:smoczol zgube

Smoczą zgubę można spotkać w drugiej części, a to jest wątek o Gothic 1. ;)
Co się zaś tyczy tego "skąd brać siłę", jak to ująłeś - otóż to proste, mamy tu do czynienia
z cRPG, czyż nie? Wykonuj questy, walcz z zwierzyną i innymi stworzeniami. Za to wszystko będziesz
otrzymywać punkty doświadczenia. Kiedy już w końcu uzyskasz wymagany pułap, to zdobędziesz
kolejny poziom. Wraz z każdym kolejnym levelem otrzymujesz 10 punktów nauki, które możesz "wydać"
na atrybuty bądź umiejętności, ale dopiero po uprzednim odwiedzeniu stosownego nauczyciela.
Tyle pokrótce ogólnego "o co chodzi" w tej grze. ;]
Pozdrawiam.



- nie jestem Zielony w Gothicu bo przeszedlem 2 ale wcionż za mało znajduje questow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2007 o 16:45, Abi Dalzim napisał:

Ja pamiętam w jakim ciężkim szoku byłem, gdy w Nocy Kruka zarżnął mnie na dzień dobry ten goblin
znad jeziorka koło wieży Xardasa :)
Było to o tyle dla mnie dziwne, że w podstawce nie miałem z nim najmniejszych problemów. Dopiero
potem się dowiedziałem, że poziom trudności w Nocy Kruka został znacznie podwyższony.

Hehe,to mnie się przypomina jak pierwszy raz włączyłem Gothica 2 bez dodatku (przypominam że nie grałem wtedy jeszcze w jedynkę) to mnie ten Goblin przy wierzy również zabił,bo....Nie wiedziałem jak się walczy :D Dopiero po 3 próbach go pokonałem :) Byłem z siebie niezwyklę dumnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW: jak ktoś nie wie jak odpowiadać Quahadronowi, to dam odpowiedzi:

pierwsze pyt. Strażnicy Umarłych
drugie pyt. Kasta wojowników
trzecie pyt. Kapłani
czwarte pyt Kasta wojowników
piąte pyt. Uczeni
szóste pyt. Uzdrowiciele
siódme pyt. Nie wiem (tak brzmi odpowiedź)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 15:51, Ubq napisał:

Zadam pewnie głupie pytanie . Czy gadaliście z gilbertem w górach ?

Tak, za każdym razem kiedy przechodziłem grę z pierwszym włącznie...

Dnia 05.03.2007 o 15:51, Ubq napisał:

Kiedyś jak łaziłem po górach spotkałem go przez przypadek po rozmowie z nim dostajesz doswiadczenie
co ciekawe w drugiej części można znaleźć list załączony obrazek jest ze strony www.gothic.phx.pl

Zgadza się.
W pierwszej części Gilbert wyjaśnia nam, że ukrywa się przed strażnikami, ponieważ narobił sobie sporo kłopotów w obozie i gdy tylko by się tam pojawił, zostałby natychmiastowo skrócony o głowę ^_^...
Zaś jeżeli chodzi o kontynuację, w jego dawnej kryjówce znajdujemy list. Gilbert wyjaśnia w nim, że gdy tylko bariera upadła wykorzystał sytuacje i "prysną", dzięki czemu wreszcie uwolnił się od strażników i zaznał wolności (tak mniej więcej brzmiała treść wiadomości)...

Dnia 05.03.2007 o 15:51, Ubq napisał:

a to to już kojarzę ok muszę kończyć narq

To nie Gadu Gadu, czy czat - nie musisz się zegnać...

Do popcorn --->

Dnia 05.03.2007 o 15:51, Ubq napisał:

Zmienie trochę temat. Wiesz Ubq co jest po prawej jak idziesz do Trolla. Jest tam taka niby palisada. Wiesz co
się za nią kryje?

Nie tylko Ubq uczestniczy w tym wątku ^_^...

Dnia 05.03.2007 o 15:51, Ubq napisał:

Obóz bandytów oczywiście nie możesz się do nich przyłączyć:) Nie zdążysz dobrze podejść i już strzelają z
łuku.

To miejsce jest jedną z ciekawostek świata pierwszego Gothic''a. Jak wiadomo, w tymże obozie prócz zwykłych opryszków znajduje się także jeden bandyta, posiadający swoje własne, unikalne imię - Quentin. Nikt do tej pory nie rozgryzł, czemu ta postać znalazła się w finalnej wersji gry, mimo tego, że nie da się z nią nawiązać żadnego kontaktu (jedyną reakcją jest atak)... Przyjmuje się to za jedną z niedoróbek Gothic''a 1... Być może we wczesnym stadium projektu Quentin (jak i reszta obozu) miał odgrywać jakąś ważniejszą rolę, lecz w ostatniej chwili twórcy z tego zrezygnowali, w skutek czego, my, gracze ciągle dumamy i zastanawiamy o co tak naprawdę chodzi ^_^...

Dnia 05.03.2007 o 15:51, Ubq napisał:

Narazie

Spójrz jeszcze raz na swój post z tą treścią i sam oceń, czy był sens pisania go, czy wniosłeś coś do tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:51, follis napisał:

BTW: jak ktoś nie wie jak odpowiadać Quahadronowi, to dam odpowiedzi:

pierwsze pyt. Strażnicy Umarłych
drugie pyt. Kasta wojowników
trzecie pyt. Kapłani
czwarte pyt Kasta wojowników
piąte pyt. Uczeni
szóste pyt. Uzdrowiciele
siódme pyt. Nie wiem (tak brzmi odpowiedź)


dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować