Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2007 o 21:44, Karharot napisał:

będziesz mógł przyłączyć się do Najemników (jeśli byłeś strażnikiem) lub do Magów Wody (jeśli
byłeś Magiem Ognia).

błąd: nawet gdy zostaniemy strażnikiem możemy potem yć magiem wody :P
pytam czy można zostać bo widze wiele screenów z gry na których jest bezi w magnackiej zbroji i na wielu stronach pisze w gildiach cień strażnik magnat nowicjusz strażnik swiątynny guru szkodnik najemnik mag wody i nekromanta.(sory za to ,że niema przecinków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są takie kasty w grze po prostu, ale możesz w grze zdobywać różne zbroje również dla kopaczy czy kretów co nie znaczy, że są to jakieś gildie, do których faktycznie się przynależy.
W pierwszej części można się przyłączyć do:
Stary obóz: Cień---awans--->Strażnik/Mag Ognia (po 4 rozdziale wylot ze Starego Obozu)
Nowy Obóz: Szkodnik---awans--->Najemnik---awans--->Mag Wody
Obóz Bractwa: Nowicjusz---awans---> Strażnik Świątynny
Xardas: Mag Ognia/Wody---awans---> Nekromanta

Jak widać faktycznymi członkami nie możemy zostać Kopaczem, Kretem, Baalem, Magnatem, Zbieraczem Ryżu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia można zostać: cieniem, strażnikiem/magiem ognia, nowicjuszem, strażnikiem świątynnym, szkodnikiem, najemnikiem/magiem wody, nekromantą.
Pozostałe frakcje są zablokowane i można teoretycznie do nich dołączyć lub zdobyć ich pancerze jedynie używając kodów (tyle że nie wydaje mi się żeby miało to sens, w końcu postacie z którymi będziesz rozmawiał nie będą miały przygotowanych żadnych reakcji/dialogów na wypadek twojej przynależności do takiej frakcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 22:00, ShaDoW The Dark napisał:

Gothic... Niemożna tutaj zdobyć Cięzkiej zbroi strażnika prawda? Taką jaką ma Thorus.

Wedle założeń fabularnych gry takiej zbroi zdobyć niemożna. Ten typ zbroi odblokowywany jest po 4 rozdziale, w którym jak wiadomo zostajemy wyrzuceni z Obozu. Zatem nawet jak się do Starego Obozu dostaniesz zbroi nie kupisz, bo nie należysz już do Strażników i kropka. :-]
Zresztą ciężka zbroja najemnika to wynagradza a potem są jeszcze grubsze pancerze, zatem to akurat marna strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 22:00, ShaDoW The Dark napisał:

Gothic... Niemożna tutaj zdobyć Cięzkiej zbroi strażnika prawda? Taką jaką ma Thorus.


Mała strata, zważywszy, że w pewnym momencie możemy zostać nekromantą i założyć szatę taką, jaką ma Xardas. A zdaje sie, że ona jest jednym z najlepszych pancerzy w grze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto lista pancerzy które możesz legalnie (bez kodów) zdobyć w grze:
Pancerze neutralne dostępne dla każdego:
lekkie spodnie kopacza, strój kopacza, spodnie kopacza, przepaska nowicjusza, zbroja z pancerzy pełzaczy (dostępna po wykonani misji z wyzwoleniem wolnej kopalni), starożytna zbroja magiczna (dostępna pod sam koniec gry), wzmocniona zbroja magiczna (starożytną zbroję magiczną trzeba dać kowalowi ze Starego Obozu (trzeba go najpierw uwolnić z lochów Gomeza) a on ją ulepszy (zamieni na ten pancerz))
Pancerze Starego Obozu:
strój cienia, zbroja cienia, lekka zbroja strażnika, zbroja strażnika, szata ognia, zdobiona szata ognia,
Pancerze Nowego Obozu:
lekki strój szkodnika, strój szkodnika, ciężki strój szkodnika, lekka zbroja najemnika, zbroja najemnika, ciężka zbroja najemnika, szata wody, zdobiona szata wody,
Pancerze Bractwa Śniącego:
lekka zbroja nowicjusza, zbroja nowicjusza (praktycznie niedostępna na skutek bugu w grze - ponoć można ją zdobyć w 3 czy 4 rozdziale, ale trzeba by się wstrzymać z awansem na Strażnika Świątynnego, który to awans automatycznie zapewnia nam lepszą zbroję za darmo i możliwoś kupienia jeszcze lepszej zbroi), lekka zbroja świątynna, zbroja świątynna, ciężka zbroja świątynna,
Pancerz Nekromanty:
szata mrocznych sztuk,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 11:14, Xardas 14 napisał:

Dlaczego w 3 rozdziale nie mogę wejść w SO do kwatery magnatów?


A czemu nie możesz wejść co ci blokuje drogę? Może masz buga bo o ile pamiętam to w 4 rozdziale nie da rady się dostać do SO tylko trzeba sposobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 11:18, wdowiakm napisał:

A czemu nie możesz wejść co ci blokuje drogę? Może masz buga bo o ile pamiętam to w 4 rozdziale
nie da rady się dostać do SO tylko trzeba sposobu.

Bo jak chce wejść to strażnik mówi " takich łachódrów jak ty nie wpuszczamy" a jak wejde " oguchłeś " i leci namnie cała straż. Jak by co jestem najemnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 11:24, Xardas 14 napisał:

Bo jak chce wejść to strażnik mówi " takich łachódrów jak ty nie wpuszczamy" a jak wejde "
oguchłeś " i leci namnie cała straż. Jak by co jestem najemnikiem.



A przypadkiem wcześniej nie narozrabiałeś w starym obozie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci czy kogoś pobiłem to tak lepiej ci ich wymienie:
Wrzód,Grim, dwóch kopaczy co siedzą przed SO , Blodwin, gościu bloodwina chyba Choracy, i Kilgiro z areny.
Nikogo więcej a Thorus mówi że za 1000 bryłek wpuści mnie do zamku ale do zamku moge wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zapłacić temu kopaczowi co stoi obok chatki Diega, tam w dole koło jeziorka. Ma on wpływy u ważnych postaci w Starym Obozie. Zapisz grę, i sprawdź czy podziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 11:34, Xardas 14 napisał:

Jeśli chodzi ci czy kogoś pobiłem to tak lepiej ci ich wymienie:
Wrzód,Grim, dwóch kopaczy co siedzą przed SO , Blodwin, gościu bloodwina chyba Choracy, i Kilgiro
z areny.
Nikogo więcej a Thorus mówi że za 1000 bryłek wpuści mnie do zamku ale do zamku moge wchodzić.


Możliwe, że masz buga a możliwe jest także to, że ma wpływ pobicie tyle osób, ja nigdy nie miałem takiego problemu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 11:46, wdowiakm napisał:

Możliwe, że masz buga a możliwe jest także to, że ma wpływ pobicie tyle osób, ja nigdy nie
miałem takiego problemu ;/

Może trzeba zapłacić temu gościowi co stoi przy wodzie jak nic nie pomoże to ja niewiem a jest tam coś ważnego bo jak zrobiłem zadanie "co się dzieje na bagnach" to pisało tak " lepiej powiem krukowi co się stało".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 11:14, Xardas 14 napisał:

Dlaczego w 3 rozdziale nie mogę wejść w SO do kwatery magnatów?

Spróbuj może przed strażnikami wyciągnąć broń. Wtedy powiedzą "schowaj broń",a Ty wejdziesz do środka. Nie wiem tylko, czy czasem wtedy magnaci Cie nie zaatakują, jeśli sporo narozrabiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować