Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2007 o 15:31, uchal napisał:

Raczej tak, ale mam nadzieję, że zrobią MMORPG


Gothic nie nadaje sie na grę MMORPG ponieważ jest tak skonstruowany, że fabuła gry nie jest i nie będzie przystosowana do gry na wielu graczy. Poza tym nie wyobrażam sobie by po świecie biegali sami bezimienni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z wdowiakm. To czysta głupota robić z Gothic''a MMORPG, wystarczy że chcą na komórkę G3 zrobić (wszystko to tylko dla kasy).

A poza tym MMORPG a prawdziwy RPG to jest całkiem inna sprawa. I nikt mi nie wmówi że jest to podobne. Nie ma jak usiąść nad Gohic''iem, wczuć się w ten świat i grać, grac i jeszcze raz grac. A MMORPG - biega jeden z drugim i biją trzeciego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 15:51, Bioły25 napisał:

Ja się zgadzam z wdowiakm. To czysta głupota robić z Gothic''a MMORPG, wystarczy że
chcą na komórkę G3 zrobić (wszystko to tylko dla kasy).

A poza tym MMORPG a prawdziwy RPG to jest całkiem inna sprawa. I nikt mi nie wmówi że jest
to podobne. Nie ma jak usiąść nad Gohic''iem, wczuć się w ten świat i grać, grac i jeszcze
raz grac. A MMORPG - biega jeden z drugim i biją trzeciego ;]

Może wpadną na pomysł żeby zrobić z Gothica grę planszową a wszystko to dla kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 15:54, Matt1801.94 napisał:

Może wpadną na pomysł żeby zrobić z Gothica grę planszową a wszystko to dla kasy.


Wszystko jest możliwe ;] Ale z tym MMORPG to tylko news z 2005 roku, więc to było już dawno i nie prawda, a nowych, świeżych newsów na ten temat jak na razie nie ma, więc nie ma co JESZCZE rozpaczać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby projekt był dobrze wykonany to dlaczego nie? Dla mnie mogliby nawet RTS''a osadzonego w uniwersum Gothic(zresztą była już o tym mowa w tym temacie). Gothic''a nigdy za wiele. Jest przecież robiony Gothic Multiplayer Project. Ma być tandetny i niedopracowany ale... dlaczego miałbym nie spróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 15:51, Bioły25 napisał:

Ja się zgadzam z wdowiakm. To czysta głupota robić z Gothic''a MMORPG, wystarczy że
chcą na komórkę G3 zrobić (wszystko to tylko dla kasy).

95% gier powstaje tylko dla kasy...

Dnia 05.08.2007 o 15:51, Bioły25 napisał:

A poza tym MMORPG a prawdziwy RPG to jest całkiem inna sprawa. I nikt mi nie wmówi że jest
to podobne.

Jest. MMORPG to jak sama nazwa wskazuje, online''owy cRPG.

Dnia 05.08.2007 o 15:51, Bioły25 napisał:

Nie ma jak usiąść nad Gohic''iem, wczuć się w ten świat i grać, grac i jeszcze
raz grac. A MMORPG - biega jeden z drugim i biją trzeciego ;]

Jak się nie potrafią wczuć w klimat to tak robią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 18:10, Darth Moul napisał:

Wiecie jak zdobyc krew smoka w Gothic II??


Umiejetnosc zdobywania smoczej krwi mozemy nabyc w rozdziale "Polowanie na smoki". Uczy nas tego NPC kolo Gorna (Gorn stoi nieopodal kamiennej fortecy)

BTW. to wątek o pierwszej czesci. "Dwojka" ma oddzielny watek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 17:44, Luke Shadow napisał:

95% gier powstaje tylko dla kasy...


Skąd Ty masz takie informacje ?? ;] Robisz gry czy co ??

Dnia 05.08.2007 o 17:44, Luke Shadow napisał:

Jest. MMORPG to jak sama nazwa wskazuje, online''owy cRPG.


Ale ja nie mówię o nazwie tylko o tym jak się gra w RPG a MMORPG, to całkiem inna sprawa. I żaden MMORPG nie zastąpi porządnego, solidnego RPG''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 20:34, Spitfire14 napisał:

Albo wy macie pecha,albo ja mam farta, bo mi Gorn jeszcze ani razu nie spadł z pnia czy upuścił
broń:PP


Pewnie zależy to od tego ile razy grałeś w Gothic''a... ja mam już około 50 razy przeszłe... zapewne więcej ich było ale pamięć zawodzi :P Im więcej razy grasz tym dziwniejsze rzeczy da się ujrzeć... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 05:04, szerszeń45 napisał:

> Próba ognia jeśli się nie myle jest w gothicu 2 a nie 1.

W jedynce też zostać możesz Magiem Ognia. Grałeś kiedyś tym magiem w Gothic 1 ? Jakbyś grał
to byś wiedział, że taka ceremonia była i w pierwszej części gry...


To była przysięga ognia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2007 o 20:24, Bioły25 napisał:

Skąd Ty masz takie informacje ?? ;] Robisz gry czy co ??

Nie. Programista to taki zawód jak każdy inny. Znasz kogoś, kto chodziłby do pracy za darmo? Te pozostałe 5% to gry takie jak Another World.

Dnia 05.08.2007 o 20:24, Bioły25 napisał:

Ale ja nie mówię o nazwie tylko o tym jak się gra w RPG a MMORPG, to całkiem inna sprawa. I
żaden MMORPG nie zastąpi porządnego, solidnego RPG''a

Oczywiście, że zastąpi. Jak znajdziesz odpowiednią ekipę, dla której nie będzie się liczył tylko exp i MMORPGa z ciekawymi questami/fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że jedynka ma ubogi bestiariusz mogło by być więcej tego wszystkiego, a tk to ścierwojady, krwiopijcy - przesadzili ze szkieletorami rozumie jeszcze szczały (może mu przejść przez żebra czy coś) ale ja takiego jednego chyba z 10 razy z miecza zdzieliłem co ma 20 pkt obrażeń sam mam 27 siły a temu nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Piranha Bytes byl wtedy malutkim pokoikiem z kilkoma ludzmi ktorzy nie przypuszczali ze Gothic bedzie takim hitem
2. Jak grasz 1 raz w RPG to ci powiem ze na szkielety sie uzywa maczug :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Piranha Bytes byl wtedy malutkim pokoikiem z kilkoma ludzmi ktorzy nie przypuszczali ze Gothic bedzie takim hitem
2. Jak grasz 1 raz w RPG to ci powiem ze na szkielety sie uzywa maczug :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miecz 20 pkt obrażeń + 20 siły? To bardzo mało. Tak po prawdzie taką broń i siłe ma się jedynie na samym początku a na tym etapie nie powinieneś szukać starcia ze szkieletami.
Tu akurat myślę że twórcy nie przesadzili z niczym, to dobrze że w grze są trudniejsi przeciwnicy, gdyby po godzinie gry można było wyjść poza mury obozów i wyrżnąć w pień wszystkich przeciwników to jaką przyjemność miało by się z rozwijania swojej postaci? To było by takie uczucie jakby się grało na kodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2007 o 00:02, lancuch napisał:

2. Jak grasz 1 raz w RPG to ci powiem ze na szkielety sie uzywa maczug :P


Pierwszy raz gram w Gothic, a tak normalnie to już się przeszło kilka gierek tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 00:04, Karharot napisał:

Miecz 20 pkt obrażeń + 20 siły? To bardzo mało. Tak po prawdzie taką broń i siłe ma się jedynie
na samym początku a na tym etapie nie powinieneś szukać starcia ze szkieletami.
Tu akurat myślę że twórcy nie przesadzili z niczym, to dobrze że w grze są trudniejsi przeciwnicy,
gdyby po godzinie gry można było wyjść poza mury obozów i wyrżnąć w pień wszystkich przeciwników
to jaką przyjemność miało by się z rozwijania swojej postaci? To było by takie uczucie jakby
się grało na kodach.



No wiesz tylko że w wielu innych grach szkielety to raczej pionki co raz je walniesz a te się rozlatują - oczywiście mówie tu o pojedyńczych "egzemplarzach" bo jeśli brać pod uwage takich kilkadziesiąt czy kilkaset no to jest to niezła siła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować