Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2006 o 09:41, Łukol napisał:

> Przyniosłeś koło zębate Ianowi?
> Ono jest w jednym z bocznych szybów przy uszkodzonej maszynie.

Przepraszam, że się wcinam, ale ja też mam problem z tym $%#^$! kołem zębatym! Wiem, że maszyna
jest zepsuta; wiem, że kołowrót się zaciął; mam też to koło... Ale co dalej? Z nikim nie mogę
o tym pogadać, nikt nie porusza tego tematu! Rozmowa z Ianem - "Koniec"; rozmowa z Asghanem
- "Koniec"; rozmowa z Wężem - "Handel"! Można się pociąć!

BTW - do którego obozu warto przystać? I czy jest tak, że jak przystąpię do ludzi Gomeza, to
potem będę mogła się rozmyślić i przystąpić np do Nowego Obozu? Bo coś mi się widzi, że nie...


Moment... czy ja dobrze rozumiem i ty jeszcze nie przystąpiłeś do żadnego z obozów???

Jeśli tak to jesteś na bardzo wczesnym etapie gry i masz z tej kopalni jedynie zabrać spis rzeczy. Zależnie od tego, co z nim zrobisz, możesz się dostać do starego bądź nowego obozu.

Koło zębate jest potrzebne jedynie do późniejszych questów... kiedy masz przynieść silniejszą wydzielinę z pełzaczy Cor Calomowi z sekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dziś w sieci , że ma być znowu wydany Gothic 1 , tym razem w wersji wielojęzycznej tj. angielski + niemiecki.Ciekawe , czy chodzi o wersję poprawioną graficznie? To mogłaby być coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 21:11, KrzychW napisał:

Ciekawe , czy chodzi o wersję poprawioną graficznie? To mogłaby być coś ciekawego.


Jeśli interesuje cię poprawienie grafiki w Gothicu, to możesz ściągnąć moda zmieniającego tekstury terenu na te z Gothica II: http://gothic.funday.pl/files/mody/Gothic_TexturesPack.exe Co prawda sam jeszcze nie sprawdzałem, ale informację o nim znalazłem na forum Gothica z gothic.gram.pl, tu masz temat: http://gothic.gram.pl/forum/index.php?showtopic=947

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 23:37, Raylin napisał:

Co prawda sam jeszcze nie sprawdzałem, ale informację o nim znalazłem na forum Gothica z gothic.gram.pl,


ja u siebie sprawdzałem i szczerze mówiąc w obecnym kształcie to mi się nie podoba, niebo wygląda okropnie, dziury w teksturach... zmiany niewielkie, lepiej poczekac aż ten mod się bardziej rozwinie, póki co nie warto sobie nim zawracać głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyżuceniu ze starego obozu moge przyłączyć sie do Xardasa i czy mam z tego jakieś kożyści??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 15:28, wdowiakm napisał:

Czy po wyżuceniu ze starego obozu moge przyłączyć sie do Xardasa i czy mam z tego jakieś kożyści??


mozesz sie przylaczyc do nowego obozu a z przylaczeni do xardasa masz takie kozyscie ze mozesz u niego kupowac runy i zwoje i on jedyny moze ci dac stroj nekromanty i nauczyc 6 kregu magii ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Xardasa się nie przyłączasz tylko on to zawsze oferuje i po za tym nie ma wyboru, to jest część gry jaką trzeba przejść....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w sobote przeszlem gothica 1 raz ale z pomoca kodow. teraz sprobuje przejsc bez nich. ale szcery podziw dla tych co "szalonego cor kaloma" zabili bez uzycia kodow. ja mialem problemy ze wzgledu na pirokineze sniacego i strasznie ruchliwych nowicjuszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 20:09, B. Riv napisał:

ja w sobote przeszlem gothica 1 raz ale z pomoca kodow. teraz sprobuje przejsc bez nich. ale
szcery podziw dla tych co "szalonego cor kaloma" zabili bez uzycia kodow. ja mialem problemy
ze wzgledu na pirokineze sniacego i strasznie ruchliwych nowicjuszy


Jak Gothica przeszedłeś na kodach to jesteś cienias a cor caloma idzie zabić ja mam sposób że przyzywam 10 golemów one się zajmuja nowicjuszami i samym cor calomem a ja zajmuje się sniącym tzn. tymi sercami oraz demonami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze podchodzę na krawędź, strzelam czymś w nowicjuszy... oni sobie do mnie przybiegają, wtedy wycinam ich mieczem (jeślim wojownik) lub jakimś grupowym czarem (fala śmierci Uriziela kładzie wszystkich na raz :) ). Cor Calom zostaje sam i sprawdzamy kto lepiej czaruje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 21:12, Monastor napisał:

a ja zawsze podchodzę na krawędź, strzelam czymś w nowicjuszy... oni sobie do mnie przybiegają,
wtedy wycinam ich mieczem (jeślim wojownik) lub jakimś grupowym czarem (fala śmierci Uriziela
kładzie wszystkich na raz :) ). Cor Calom zostaje sam i sprawdzamy kto lepiej czaruje ;]


Też dobra metoda muszę sprawdzić czy moja lepsza czy twoja:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 14:30, Monastor napisał:

Moment... czy ja dobrze rozumiem i ty jeszcze nie przystąpiłeś do żadnego z obozów???


Już przystąpiłAM ;D Do Starego.

Ale problemów mi nie ubyło, bo:
1) Dlaczego nie chcą mnie przyjąć do Nowego Obozu, skoro jestem na 9-tym poziomie, a wymagany jest 5-ty? Czy chodzi o jakieś szczególne umiejętności?
2) A jeśli chodzi o umiejętności, to mam do wykorzystania 20 pkt i nie wiem, co z nimi zrobić? Broń jednoręczną mam na poziomie mistrza i to wszystko. Nie wiem, czy inwestować w łuk, kuszę czy może w magię?
3) O co chodzi z tymi magicznymi księgami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2006 o 11:40, Łukol napisał:

1) Dlaczego nie chcą mnie przyjąć do Nowego Obozu, skoro jestem na 9-tym poziomie, a wymagany
jest 5-ty? Czy chodzi o jakieś szczególne umiejętności?


Jesteś już członkiem starego obozu, nie możesz być członkiem 2 obozów na raz

Dnia 13.02.2006 o 11:40, Łukol napisał:

2) A jeśli chodzi o umiejętności, to mam do wykorzystania 20 pkt i nie wiem, co z nimi zrobić?
Broń jednoręczną mam na poziomie mistrza i to wszystko. Nie wiem, czy inwestować w łuk, kuszę
czy może w magię?


Co wolisz Rozwój postaci należy do ciebie i od ciebie

Dnia 13.02.2006 o 11:40, Łukol napisał:

3) O co chodzi z tymi magicznymi księgami?


Przeczytaj je (uzyj ich) to zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 11:40, Łukol napisał:

1) Dlaczego nie chcą mnie przyjąć do Nowego Obozu, skoro jestem na 9-tym poziomie, a wymagany jest 5-ty? Czy chodzi o jakieś szczególne umiejętności?

A wkupiłaś się w łaski Laresa? I nie chodzi o pierścień Mordraga. Nie chcę Ci psuć zabawy, więc nie mówię co trzeba zrobić, ale jakbyś chciała wiedzieć, to napisz ;)

Dnia 13.02.2006 o 11:40, Łukol napisał:

2) A jeśli chodzi o umiejętności, to mam do wykorzystania 20 pkt i nie wiem, co z nimi zrobić? Broń jednoręczną mam na poziomie mistrza i to wszystko. Nie wiem, czy inwestować w łuk, kuszę czy może w magię?

Kwestia uznania. Jeżeli dobrze Ci się walczy bronią jednoręczną, to inwestowanie w 2-ręczną nie ma większego sensu. Jedynie na koniec gry dostaniesz do łapek potężną dwuręczną broń, więc warto umieć się z nią obchodzić. Co do łuku/kuszy to warto choć jedno mieć na poziomie mistrza. Ja zawsze wybieram kuszę, ale trudniej w niej się szkolić (nauczycielem jest Scorpion), więc można podszkolić łuk (1 poziom), który przydaje się w questach i dopiero później kuszę na mistrza. A magia? To zależy czy chcesz się zamienić w maga czy nie. Jeżelio chcesz, to nie wydawaj już na nic punktów oprócz umiejętności magicznych.

Dnia 13.02.2006 o 11:40, Łukol napisał:

3) O co chodzi z tymi magicznymi księgami?

Którymi? Tymi kręgami magii? Jeżeli mnie pamięć nie myli to o nic. Możesz poczytać o magii, ale nic to nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 11:51, Michał N napisał:

Jesteś już członkiem starego obozu, nie możesz być członkiem 2 obozów na raz


Nie? A ja chciałam mieć trzy różne wdzianka na zmianę... qrde!
Sorki, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 11:53, walgierz napisał:

A wkupiłaś się w łaski Laresa? I nie chodzi o pierścień Mordraga. Nie chcę Ci psuć zabawy,
więc nie mówię co trzeba zrobić, ale jakbyś chciała wiedzieć, to napisz ;)


Chodzi o "należną Laresowi część zysku" ze sprzedaży ziela, tak? No więc wkupiłam się :D A problem pozostał :/

Dnia 13.02.2006 o 11:53, walgierz napisał:

Którymi? Tymi kręgami magii? Jeżeli mnie pamięć nie myli to o nic. Możesz poczytać o magii,
ale nic to nie daje.


Eee tam... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 14:04, Łukol napisał:

Chodzi o "należną Laresowi część zysku" ze sprzedaży ziela, tak? No więc wkupiłam się :D A problem pozostał :/

Niestety nie :)
Nie czytaj jesli nie chcesz:


******SPOILER************
Trzeba pokazać mu listę od Iana (z kopalni). Dokona tam zmian i odda Ci ją. Koniecznie trzeba mu ją dać po wyjsciu z kopalni, a przed oddaniem jej Diego.
*************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować