Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2008 o 21:25, Bingolo napisał:

Pytanie:
Za co bezi dostaję najlepszą zbroję strażnika(SO)?Jestem w trzecim rozdziale po zgnieceniu
orków w katakumbach(lub jak kto woli w cmentarzysku) i z tego co pamiętam Thorus zawszę
zagadnął beziego.

Nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 19:19, Ecko09 napisał:

cóż, w G3 AI jest tragiczna, jeszcze w żadnej innej nie widziałem czegos takiego, więc
to nie ma znaczenia kiedy gra wyszła.

Cóż, nie kryję, że w Gothic 3 NPC są nienormalni. I nie tylko w walce. Przejście jakiegoś etapu z drużyną to po prostu droga przez mękę.

@Bingolo

Dnia 11.03.2008 o 19:19, Ecko09 napisał:

Za co bezi dostaję najlepszą zbroję strażnika(SO)?

Niestety, tej zbroi nie da się zdobyć. Sam zobaczysz dlaczego. Będziesz mógł jednak później zakupić Ciężką Zbroję Najemnika o takich samych współczynnikach, więc nie martw się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka.. jedno dotyczy samej gry :) Można zostać magnatem?? Na jakiejś stronie widziałem staty zbroi magnata, a pozatym widziłem kiedyś screna (chyba nawet na pudełku) jak bezimienny nosi takowa zbroje :p

Drugie dotyczy fabły.... Napewno każdy pamięta historie o 5 szamanach i śniącym :)
Nie bardzo rozumiem więc jednego wątku.... śniący był przyczyną zakłucenia bariery.... ponieważ był przyzywany był w trakcie jej tworzenia? Czy ogulnie sama jego obecność coś zakłuciła?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 17:20, WhiteWolfIron napisał:

Mam 2 pytanka.. jedno dotyczy samej gry :) Można zostać magnatem??


W oryginalnym Gothicu nie można. Niektóre mody dają Ci możliwość przyłączenia się do tej frakcji ale to już osobny temat.

Dnia 12.03.2008 o 17:20, WhiteWolfIron napisał:

Drugie dotyczy fabły.... Napewno każdy pamięta historie o 5 szamanach i śniącym :)
Nie bardzo rozumiem więc jednego wątku.... śniący był przyczyną zakłucenia bariery....
ponieważ był przyzywany był w trakcie jej tworzenia? Czy ogulnie sama jego obecność coś
zakłuciła?:)


Sama jego obecność zakłóciła strukturę zaklęcia. Śniący został przyzwany do tej świątyni na długo przed powstaniem Bariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 17:20, WhiteWolfIron napisał:

Mam 2 pytanka.. jedno dotyczy samej gry :) Można zostać magnatem?? Na jakiejś stronie
widziałem staty zbroi magnata, a pozatym widziłem kiedyś screna (chyba nawet na pudełku)
jak bezimienny nosi takowa zbroje :p

Nie można nim zostać. Tak samo jak nie można dostać w Starym Obozie ciężkiej zbroi. Po prostu w pewnej chwili stanie się coś, co skomplikuje niektóre sprawy. Jak chcesz to mogę napisać spoilera. :P

Dnia 12.03.2008 o 17:20, WhiteWolfIron napisał:

Drugie dotyczy fabły.... Napewno każdy pamięta historie o 5 szamanach i śniącym :)
Nie bardzo rozumiem więc jednego wątku.... śniący był przyczyną zakłucenia bariery....
ponieważ był przyzywany był w trakcie jej tworzenia? Czy ogulnie sama jego obecność coś
zakłuciła?:)

A czy to ważne? Po prostu Śniący w jakiś sposób zakłócił "delikatną strukturę zaklęcia", z tego co pamiętam (w Gothica grałem dość dawno) nie jest wytłumaczone co dokładnie zrobił Śniący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 18:18, Mathijas W napisał:

Mam pytanie-Gdzie znajde II połowe pergaminu w katakumbach orków?

Nie wiem, który fragment masz więc opisze oba.
Pierwszy znajduje się w pomieszczeniu, gdzie leży kościotrup, przy nim jakaś broń, zwój (ten właśnie) i mikstury. W tej lokacji jest dziura w podłożu.
Drugi jest dokładnie pod tą kolacją. Są tam cele więzienne, w tej zamkniętej jest druga część zwoju. Kraty celi zwalnia się przyciskiem w ścianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie to zapytać ale chyba tu :
jaki jest w G I kod na stworzenie innej osoby i tak, żeby wybierać twarze ?

I czy można jakoś ustawiać własną mowę - wiecie stworzony gość mówi coś co my ustawimy - choć to mało prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 19:06, Meziros napisał:

jaki jest w G I kod na stworzenie innej osoby i tak, żeby wybierać twarze ?

chyba nie ma tekiego...

Dnia 12.03.2008 o 19:06, Meziros napisał:

I czy można jakoś ustawiać własną mowę - wiecie stworzony gość mówi coś co my ustawimy

Tu kłani asie niezawodna IVONA,na youtube wpisz sobie a Ivona,a zobaczysz kilka filmików z głosem z tego syntezatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2008 o 19:51, Mathijas W napisał:

> I czy można jakoś ustawiać własną mowę - wiecie stworzony gość mówi coś co my ustawimy

Tu kłani asie niezawodna IVONA,na youtube wpisz sobie a Ivona,a zobaczysz kilka filmików
z głosem z tego syntezatora

Nie polecam ivony. W ogóle to nie polecam kodów ani żadnego synchrezatora (czy jakoś tak) mowy. Jest to głos jak robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2008 o 19:54, Gothic 12 napisał:

Nie polecam ivony.

To poleć coś innego

Dnia 12.03.2008 o 19:54, Gothic 12 napisał:

W ogóle to nie polecam kodów ani żadnego syntezatora mowy. Jest to głos jak robota.

Nierozumiem :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 19:06, Meziros napisał:

I czy można jakoś ustawiać własną mowę - wiecie stworzony gość mówi coś co my ustawimy
- choć to mało prawdopodobne


Wiem tylko tyle że na początku musi być słowo insert np. insert troll, przywołuje trolla. Musisz trochę pokombinować z insert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 19:06, Meziros napisał:

nie wiem gdzie to zapytać ale chyba tu :
jaki jest w G I kod na stworzenie innej osoby i tak, żeby wybierać twarze ?

Hmmm, zapewne masz na myśli facehelpera. Niestety ta postać nie istnieje w Gothic I, można ją przywołać tylko w G2 kodem insert fh, który należy wpisać w konsoli. Gdy postać już się pojawi mówisz jej następna twarz, poprzednia twarz itd. i facehelper będzie po kolei zmieniał swoją mordkę. Jest też możliwość zmiany płci itp.
Jest także możliwość wyboru głowy kobiecej i twarzy męskiej. Niezły efekt ;)

Dnia 12.03.2008 o 19:06, Meziros napisał:

I czy można jakoś ustawiać własną mowę - wiecie stworzony gość mówi coś co my ustawimy
- choć to mało prawdopodobne

Od tego to już jest IVONA. Mówi wprawdzie jak robot, ale to bardzo popularny, powszechnie używany lektor. Znaleźć go możesz w... google :)
Jednak tylko wersję demo. A ja osobiście jej nie polecam, jakość jest beznadziejnia, a syntezator zamiast głoski u wymawia o. Ponadto często przypomina swoim głosem ,,To jest wersja demonstracyjna syntezatora mowy IVONA" i ten text często zapisuje się z mową, którą zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o filmiki, tylko o własną przygodę, a żeby było jeszcze bardziej realistyczne chciałem jakiś głos
P.S - dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale gdy chce sie pobawić kodami, wpisuje te marvin tam, i wciskam f2 to mi nie wyskakuje ta konsola, w GII mam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 09:09, Ecko09 napisał:

Nie wiem czemu, ale gdy chce sie pobawić kodami, wpisuje te marvin tam, i wciskam f2
to mi nie wyskakuje ta konsola, w GII mam to samo.

c -> marvin -> c - >F2 to powinna Ci konsola wyskoczyć. Jak nie to spróbuj wyłączyć i włączyć grę. A jak to nie pomoże to włącz nowa gra i wtedy zobacz. Bo możliwe ,że coś Ci na seavie się skiepsciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować