Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Jestem w Świątyni Śniącego zabiłem Varrag Hashora i co teraz mam zrobić gdzie mam iść aby spotkać Śniącego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Świątyni musisz zabić 4 nieumarłych kapłanów znajdujących się w punktach 3, 4, 5 i 7 (nie zapomnij zabrać im ceremonialnych mieczy które przy sobie noszą). W komnacie w której zabijesz tego ostatniego znajdziesz też miecz który musisz zanieść do Xardasa w jego wieży.
Dopóki dzięki Xardasowi nie naładujesz Uriziela nawet nie myśl o zaatakowaniu nieumarłego arcykapłana w punkcie 8 - można go zabić tylko Urizielem lub (jeśli jesteś magiem) runą Ueiziela.

20080324190404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 20:50, Dekerinho6 napisał:

Jak wyjść z wieży xardasa bo o ile sie nie mylę to tam nie ma wyjścia chyba ????

Nie, nie ma. Musisz się teleportować gdzieś indziej. Albo skoczyć na skałę. Odbijesz się od niej i stracisz troche hp ale nie zginiesz. Ja tak wychodziłem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 20:50, Dekerinho6 napisał:

Jak wyjść z wieży xardasa bo o ile sie nie mylę to tam nie ma wyjścia chyba ????



Jak masz akrobatykę to skacz do jeziora, przy szczęściu nie stracisz PŻ. Ale głupia sprawa, w G2 schody już są :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 20:51, mlynar911 napisał:

> Jak wyjść z wieży xardasa bo o ile sie nie mylę to tam nie ma wyjścia chyba ????

>
Nie, nie ma. Musisz się teleportować gdzieś indziej. Albo skoczyć na skałę. Odbijesz
się od niej i stracisz troche hp ale nie zginiesz. Ja tak wychodziłem :]

aha czyli muszę użyć teleportera cóż dziekuje za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 20:52, Dekerinho6 napisał:

aha czyli muszę użyć teleportera cóż dziekuje za pomoc pozdrawiam

Ale po co? Jak można skoczyć? Bo kilka misji jest blisko wieży Xrdasa. Więc teleport np. do magów wody moim zdaniem jest zbędny bo ile potem biec będziesz musiał :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 20:54, mlynar911 napisał:

> aha czyli muszę użyć teleportera cóż dziekuje za pomoc pozdrawiam
Ale po co? Jak można skoczyć? Bo kilka misji jest blisko wieży Xrdasa. Więc teleport
np. do magów wody moim zdaniem jest zbędny bo ile potem biec będziesz musiał :]

Acha no to jakoś to trzeba będzie wykombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 20:56, Dekerinho6 napisał:

> > aha czyli muszę użyć teleportera cóż dziekuje za pomoc pozdrawiam
> Ale po co? Jak można skoczyć? Bo kilka misji jest blisko wieży Xrdasa. Więc teleport

> np. do magów wody moim zdaniem jest zbędny bo ile potem biec będziesz musiał :]

Acha no to jakoś to trzeba będzie wykombinować


no skocz sobie do tego jeziorka koło wieży Xardasa i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 20:50, Dekerinho6 napisał:

Jak wyjść z wieży xardasa bo o ile sie nie mylę to tam nie ma wyjścia chyba ????

wyciągnij broń i skocz podczas lotu machaj mieczem obojętnie jak byle szybko (najlepiej nadaje się do tego broń jednoręczna) wylądujesz na nogach i nic Ci się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> wyciągnij broń i skocz podczas lotu machaj mieczem obojętnie jak byle szybko (najlepiej
> nadaje się do tego broń jednoręczna) wylądujesz na nogach i nic Ci się nie stanie

To jakiś bug czy co?? Bo ja pierwszy raz o tym słyszę. Ja wychodziłem korzystając z run i teleportując się do NO. Gram w Gothica już ładne parę lat (z przerwami oczywiście) i ta gra wciąż mnie zaskakuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wyciągać miecza. Wystarczy że w czasie spadania będziesz trzymał klawisz odpowiadający za danie kroku w bok - to dużo łatwiejsze i nie musisz tego robić naprzemiennie.

->Pawciu45
Mechanizm tego błędu jest następujący: kiedy spadasz długość twojego upadku nie jest liczona od miejsca w którym ostatnio stałeś na czymś ale od miejsca kiedy twoja postać "przewróci" się w powietrzu i zacznie spadać lecąc w pozycji horyzontalnej. Twórcy gry jednak coś przeoczyli - jeśli w trakcie takiego spadania wykonasz pewną akcję (np. krok w bok) to twoja postać automatycznie wyprostuje się do pozycji stojącej aby odtworzyć animacje robienia tego kroku, a tym samym "zresetuje" sekwencję spadania. Można w ten sposób zeskoczyć z dowolnego miejsca i wylądować bez utraty jednego punktu życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 23:43, sir durin napisał:

> Jak wyjść z wieży xardasa bo o ile sie nie mylę to tam nie ma wyjścia chyba ????

wyciągnij broń i skocz podczas lotu machaj mieczem obojętnie jak byle szybko (najlepiej
nadaje się do tego broń jednoręczna) wylądujesz na nogach i nic Ci się nie stanie

heheh dzieki dzieki ale juz mi sie to udało przejść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 00:48, Karharot napisał:

Mechanizm tego błędu jest następujący: kiedy spadasz długość twojego upadku nie jest
liczona od miejsca w którym ostatnio stałeś na czymś ale od miejsca kiedy twoja postać
"przewróci" się w powietrzu i zacznie spadać lecąc w pozycji horyzontalnej. Twórcy gry
jednak coś przeoczyli - jeśli w trakcie takiego spadania wykonasz pewną akcję (np. krok
w bok) to twoja postać automatycznie wyprostuje się do pozycji stojącej aby odtworzyć
animacje robienia tego kroku, a tym samym "zresetuje" sekwencję spadania. Można w ten
sposób zeskoczyć z dowolnego miejsca i wylądować bez utraty jednego punktu życia.

Niestety, w Gothic 1 ten trick czasem zawodzi. Nawet jeżeli klikniesz zaraz przed upadnięciem, to i tak możesz się zabić.
Natomiast w Gothic 2 sprawdza się to lepiej, za każdym razem kiedy klikniesz klawisz w bok, animacja zostaje odtwrzona i bezimienny się zatrzymuje.
Z animacjami jest wiele bugów, nie sposób je wypisać w jednym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 00:48, Karharot napisał:

Nie musisz wyciągać miecza. Wystarczy że w czasie spadania będziesz trzymał klawisz odpowiadający
za danie kroku w bok - to dużo łatwiejsze i nie musisz tego robić naprzemiennie.

Ja tam skakałem i odbijałem się od skały ;] zabierało to troche hp ale zawsze Bezio żył. Kilka eliksirów i dalej ruszamy w tany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie-wiecie że nie trzeba mieć Uriziela żeby zabić śniącego?I nie chodzi mi tu o grę na kodach.Walczyłem z Arcykapłanem który atakował mnie tchnieniem śmierci.Biegałem w kółko i w końcu arcykapłan padł.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować