Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Mhm. Znalazłem nawet przydatny bug. Może on sie udać tak, że zyskamy tyle przedmiotów, mikstur itp. rzeczy ile nam się zachcę. Namiętnie i szybko nacisnąłem kilka razy na jagodę i ... Mam ją z powrotem w dłoni. Wystarczy wyciągnąć miecz i mamy jagodę :D
btw. Ktoś wie dlaczego w G I nie można robić screenów przez X-Fire ? Może jakaś funkcja sterowania jest akurat ustawiona na klawisz "Scroll Lock" ?

20080903201700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 20:17, Varo napisał:

btw. Ktoś wie dlaczego w G I nie można robić screenów przez X-Fire ? Może jakaś funkcja sterowania jest akurat ustawiona na klawisz "Scroll Lock" ?

W GI, GII i NK jedyne co robi Xfire to liczy czas grania. In-game chat, screeny, video - nie da sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oto zostałem szkodnikiem. Nie wiem dlaczego, ale pierwsza część jest dla mnie jakaś za bardzo łatwa. Dopiero co pięć minut temu zostałem awansowany na szkodnika, a ja już mam 10 level, topór laresa i dużo siły, sami zobaczcie. Być może przekroczę mój rekord życiowy w gothic (31 level).

20080906143719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz dużo siły i wyszkolenie w broni jednoręcznej, wygląda jednak na to że oprócz tego nie zainwestowałeś w żadną inną umiejętność (choćby akrobatykę). Pewnie też nie masz wyszkolonych żadnych zdolności oprawiania zwierząt a szkoda bo polowanie i utrzymywanie się ze skór i innych trofeów nadaje tej grze klimatu (przynajmniej ja mam takie odczucie).
Jeśli chodzi o broń to najlepszym co można wyrwać w I Rozdziale jest Miecz Blizny wymaga to jednak naprawdę sporo zawzięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:15, Karharot napisał:

Rzeczywiście masz dużo siły i wyszkolenie w broni jednoręcznej, wygląda jednak na to
że oprócz tego nie zainwestowałeś w żadną inną umiejętność (choćby akrobatykę). Pewnie
też nie masz wyszkolonych żadnych zdolności oprawiania zwierząt a szkoda bo polowanie
i utrzymywanie się ze skór i innych trofeów nadaje tej grze klimatu (przynajmniej ja
mam takie odczucie).

Cóż, na to jeszcze będę miał dużo czasu, fakt, że gothic przy tym dostaje więcej klimatu, ale jednak najpierw będę musiał trochę wyszkolić się z łuku oraz podwyższyć zręczność. Na razie interesuje mnie adept broni dwuręcznej, potem dopiero np.magia. Jednak to tyko plany, które dosłownie za minutę mogę zmienić :)

Dnia 06.09.2008 o 15:15, Karharot napisał:

Jeśli chodzi o broń to najlepszym co można wyrwać w I Rozdziale jest Miecz Blizny wymaga
to jednak naprawdę sporo zawzięcia.

Chyba jedynym sposobem na to (teraz gdy jestem szkodnikiem) dostanie się do wewnętrznego pierścienia, potem wyjęcie przy strażnikach od pałacu gomeza broni, wbiegnięcie do pałacu, schowanie broni, a potem czekanie na noc, aż blizna pójdzie do swojej komnaty, a potem pobicie go i zwianie z obozu. Cóż, chyba jednak spróbuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:27, Varo napisał:

Cóż, na to jeszcze będę miał dużo czasu, fakt, że gothic przy tym dostaje więcej klimatu,
ale jednak najpierw będę musiał trochę wyszkolić się z łuku oraz podwyższyć zręczność.


Od biedy można też polować mieczem, trochę psuje klimat ale jest równie skuteczne. Ważne jest jednak to aby umiejętności łowieckie wyszkolić sobie w pierwszej kolejności bo inaczej straci się trofea z już zabitych zwierząt, na doszkolenie sobie siły zawsze będzie czas.

Dnia 06.09.2008 o 15:27, Varo napisał:

Chyba jedynym sposobem na to (teraz gdy jestem szkodnikiem) dostanie się do wewnętrznego
pierścienia, potem wyjęcie przy strażnikach od pałacu gomeza broni, wbiegnięcie do pałacu,
schowanie broni, a potem czekanie na noc, aż blizna pójdzie do swojej komnaty, a potem
pobicie go i zwianie z obozu. Cóż, chyba jednak spróbuję :D


Ja go tłukłem w sali tronowej Gomeza, jeśli stanie się po przeciwnej stronie pomieszczenia niż Gomez to nie włączy się on do walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, w grze nie wyświetla się interfejs, wyświetla się tylko wtedy, kiedy mam wybrać co gadam, a tak, to nie mam nic pod przyciskiem "I", i nie widzę co do mnie mówią, co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba w opcjach jest odpowiednia opcja,którą włącza się teksty pisane.Domyślnie ustawione są tylko mówione,a w tych łatwo czasami pewne rzeczy przegapić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 10:10, Paułak napisał:

Jak w Gothicu I można zostać magiem ognia? Bo już piąty raz grę przechodzę i chcę zostać
magiem z nie wiem jak.

Kiedy zabijesz Królową Pełzaczy, przy wyjściu z kopalni zagada Cię Drake. Powie, że jest pod wrażeniem i mówi, żebyś pogadał z Thorusem. Kiedy robisz to, Thorus proponuje Ci wstąpienie do Straży (10 poziom wymagany), ale mówisz mu, że wybierasz ścieżkę magii. Idziesz do Corristo i mówisz, że chcesz zostać Magiem Ognia. Odpowiadasz poprawnie na wszystkie pytania i udajesz się za nim na górę w celu złożenia przysięgi. Tak zostajesz Magiem Ognia.
PS. Możesz też "pobyć" trochę Strażnikiem, a później Magiem Ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 10:17, swietlik94 napisał:

PS. Możesz też "pobyć" trochę Strażnikiem, a później Magiem Ognia.


Właśnie jestem strażnikiem, to teraz wystarczy pójść do Carristo i przyjmie mnie na ucznia czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 10:20, Paułak napisał:

Właśnie jestem strażnikiem, to teraz wystarczy pójść do Carristo i przyjmie mnie na ucznia
czy jak?


Hmmm... z tego, co pamiętam, to gdy zostaniesz strażnikiem to już magiem być nie możesz... Ale w Gothic''a I grałem dość dawno, więc mgę się mylić, ale tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 10:20, Paułak napisał:

> PS. Możesz też "pobyć" trochę Strażnikiem, a później Magiem Ognia.

Właśnie jestem strażnikiem, to teraz wystarczy pójść do Carristo i przyjmie mnie na ucznia
czy jak?

Już nie możesz zostać magiem ognia jak jesteś strażnikiem. Jestem pewny na 99%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 10:36, Gorn7 napisał:

Prędzej jesteś cieniem, a nie strażnikiem, skoro nie byłeś jeszcze magiem ognia.


Właśnie.. Skoro jesteś cieniem to możesz jeszcze zostać albo strażnikiem albo magiem ognia. W starym obozie nie opłaca się jednak zatrudniać bo gra się tam tylko do 4 rozdziału .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 10:39, lol94 napisał:

Właśnie.. Skoro jesteś cieniem to możesz jeszcze zostać albo strażnikiem albo magiem
ognia. W starym obozie nie opłaca się jednak zatrudniać bo gra się tam tylko do 4 rozdziału


Ale to właśnie chyba nieco lepiej, możesz w końcu powtem zapisać się do Nowego Obozu i takim sposobem możesz przejść grę dwiema gildiami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, ale już zostałem strażnikiem, więc ścieżka magii dla mnie zamknięta. Ale i tak mogę zostać jeszcze magiem wody, a magiem ognia zostanę jak będę grał w Gothica po raz szósty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zostać Strażnikiem, a potem Magiem Ognia. Opis:
Jeśli chce się "pobyć" przez jakiś czas Strażnikiem, a potem dołączyć do Magów Ognia, można zrobić następującą rzecz:
Po zabiciu Królowej pełzaczy, wiedząc już od Drake''a ze Starej Kopalni, że dostało się awans, trzeba pójść do Thorusa i podczas rozmowy z nim powiedzieć, że wybiera się ścieżkę magii. Potem udać się do Corristo (ale najlepiej, jeśli rozmawia się z nim, gdy stoi on na dole/na parterze) i poinformować go, że chce się zostać Magiem Ognia, przejść test (odpowiedzieć poprawnie na pytania Mistrza) i gdy Corristo będzie szedł do góry na piętro, do sali z pentagramem, nie iść za nim, tylko wrócić do Thorusa i tym razem powiedzieć mu, że jednak chce się wstąpić do Straży. Gracz zostaje w tym momencie strażnikiem. Może zatem: pójść do Stone''a po zbroję strażnika, pouczyć się u Thorusa i Skorpiona (warto, do pewnego momentu uczy on posługiwania się kuszą jedynie Strażników, a jest jedynym w świecie Gothic nauczycielem tej umiejętności) oraz pohandlować ze Skipem. Pozostaje jednak ciągle możliwość, by w każdej chwili (ważne, aby zrobić to przed końcem Rozdziału 3) wrócić do Domu Magów, udać się na górę do Corristo, dokończyć "formalności" (przysięga) i zostać Magiem Ognia. Należy pamiętać, że od tego momentu gracz nie jest już traktowany jak Strażnik (odpada zatem nauka u Skorpiona, Thorusa, zbroje od Stone''a i handel ze Skipem).

Źródło: http://gothic.phx.pl

Sprawdzone, udaje się :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować