Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2010 o 14:45, Gumisiek2 napisał:

tak nie było, to R* mógłby wydawać kolejne GTA na silniku użytym w GTA 3.


A tak nie było? :P Wydaje mi się, że GTA 3, Vice City i San Andres chodzą na tym samym silniku... Tylko ulepszanym.
Choć poza tym - jest w tym trochę racji, nie ma co smażyć zbyt wielu naleśników na tym samym oleju (w końcu się wypali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak było, ale chodziło mi o ciągłe wydawanie gier na tym silniku, nawet metodą Call of Duty czy gier sportowych od EA, czyli co roku. Nieprawdą by było, gdybym napisał o silniku GTA: SA, bo to w gruncie rzeczy engine GTA 3, tyle że podrasowany (taka sama zależność dotyczy Gothic II -> Gothic). A nie będę się rozpisywał o "... silniku GTA: SA, który jest z kolei zmodyfikowaną wersją użytego już dwa razy w poprzednich częściach serii engine''u, bla, bla, bla..." ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Gothic 2010 - to byłoby coś. Taka reedycja "jedynki", oczywiście dostosowana do potrzeb rynku. Niemożliwe, ale pięknie ;]. Pamiętam jeszcze, gdy w młodości przeglądałem Komputer Świat Gry któryś raz z rzędu, czytając reckę Gothica. "Będę uciekinierem, najemnikiem, myślałem". Był rok 2002. Naprawdę, to była wyjątkowa gra, nieważne, że zagrałem 5 lat później. Epicka jak mało która. Zacząłem od "dwójki" pod koniec podstawówki. Pytałem kolegów, gdzie są te rzeczy w wierzy Xardasa, przecież tu jest tylko moneta! Dwa lata później uchodziłem za eksperta. Noc Kruka, phi! Ech, to była młodość...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno są na tym forum wielcy fani gothica i ludzie potrafiacy tworzyć tzw. modyfikacje.

Ostatnio przechodząc Gothica wpadlem na pomysl by spróbowac znależć małą grupke ludzi, gdzie kazdy bylby odpowiedzialny za dany aspekt (npc, questy, modele etc) i stworzyc małą modyfikacja/dodatek by kolejne przechodzenie gothica dawała więcej radosci. Nowe postaci, questy, chatki, bronie, a jesli znajda sie bardziej ogarnieci ludzie to moze i stworzymy więcej.
Zacząlem pisac scenariusz na podstawie ktorego mozna już zacząc kombinowac, dlatego postanowilem tez, ze dodam ten post i zaczne poszukiwania kilku wytrwalych i pełnych optymizmu chetnych :)

chetni prosze pisac: gg:

Spoiler

4383912


mail:
Spoiler

donone@psik.us


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja takie pytanie mam..:

Jestem podczas przechodzenia G1 na przełomie rozdziału 2 i 3. i coś mi nie pasuje....co dokładnie trzeba zrobić lub co musi się wydarzyć by rozdział 2 zakończył się ?? Zad z almanachami i kamieniem ogn. zostało wykonane jedyne zad niewykonane to te z " Szkodnikiem Krzykaczem".. i teraz nie wiem co ale nie chce włączyć mi się 3ci rozdział ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 22:32, Ooki napisał:

A ja takie pytanie mam..:

Jestem podczas przechodzenia G1 na przełomie rozdziału 2 i 3. i coś mi nie pasuje....co
dokładnie trzeba zrobić lub co musi się wydarzyć by rozdział 2 zakończył się ?? Zad z
almanachami i kamieniem ogn. zostało wykonane jedyne zad niewykonane to te z " Szkodnikiem
Krzykaczem".. i teraz nie wiem co ale nie chce włączyć mi się 3ci rozdział ;/


O ile pamiętam,żeby zakończyć rozdział 2 i zacząć 3 musisz

Spoiler

pójść to Cor Caloma a on da ci zadanie z pełzaczami,on wyjaśni ci co musisz zrobić,a potem rozpoczyna się rytuał i zaczyna się rozdział 3

Oczywiście nie wiem ile jest w tym prawdy bo mam słabą pamięć,lecz w Gothica grałem tyle razy,że mógłbym go przejść z zamkniętymi oczami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Z tego co pamiętam zadanie z Almanachem zostało zlecane przez Cor Caloma już po tym, gdy przyniosłeś mu jaja pełzaczy z jaskini. Skoro oba te zadania wraz z dostarczeniem kamienia ogniskującego wykonałeś, to teraz pozostaje Ci udać się na Plac Świątynny w Obozie Bractwa przed północą. Niestety, najprawpodobniej przespanie się do północy i pójście na Plac sprawy nie załatwi, zatem musisz się przespać do wieczora (czyt. 20:00) i pójść na Plac. Potem musisz tylko cierpliwie czekać, aż pojawi się filmik, po zakończeniu którego rozpocznie się rozdział 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 01:01, Szynkars napisał:

Spoiler

Z tego co pamiętam zadanie z Almanachem zostało zlecane przez Cor Caloma już po tym,
gdy przyniosłeś mu jaja pełzaczy z jaskini. Skoro oba te zadania wraz z dostarczeniem
kamienia ogniskującego wykonałeś, to teraz pozostaje Ci udać się na Plac Świątynny w
Obozie Bractwa przed północą. Niestety, najprawpodobniej przespanie się do północy i
pójście na Plac sprawy nie załatwi, zatem musisz się przespać do wieczora (czyt. 20:00)
i pójść na Plac. Potem musisz tylko cierpliwie czekać, aż pojawi się filmik, po zakończeniu
którego rozpocznie się rozdział 3.



jeśli problem tkwi w czekaniu do północy to wszystko jasne:) wielkie dzieki :) jak sprawdze to dam znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 21:47, lydathegreat napisał:

Wlasnie, ze mozna spac do polnocy i isc na plac, sprawdzone info.


Ja gdy prześpię się do północy i idę na plac to nic się nie dzieje, czekałem kiedyś aż do rana. Widać może jakiegoś buga mam czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by było gdyby wydali kolejnego gothica na starym silniku - tzn tym z 1 i 2, ale nieco zmodyfikowanym ;)
Jestem pewien, ze byłby murowany hit. Oczywiscie musieliby zrobic kilka urozmaiceń by sciagnać nowych graczy, jakiegos multi moze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2010 o 18:26, Woo-Cash napisał:

dostosowana do potrzeb rynku.


Uriziel w DLC, wyskakujące fejsbukowe okno z napisem "Właśnie zabiłeś pierwszego ścierwojada! Podziel się tym z przyjaciółmi! Kliknij na ''dodaj wpis'', aby umieścić tę wiadomość na swoim profilu!", kampania na 5 godzin, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimat jedynki,
system nauki z dwójki,
a sukces byłby murowany. Ale cóż - na to nie ma co liczyć, seria Gothica skończyła się po G2:NK - teraz już nikt tego ścierwa jakie powstało nie przeniesie na poziom na jakim stał G1 - prosty, bez skomplikowanej nauki walki, bez olbrzymich terenów, brzydki... ale klimatyczny i nieludzko wciagający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam takie pytanie, otóż pierwszy raz usiadłem do sagi gothica z zamiarem przejścia jej całej i zawiesiłem się już w pierwszej części serii tuż pod koniec. Problem polega w tym, że zebrałem wszystkie potrzebne rzeczy aby otworzyć jaskinie śniącego (Ulu-Mulu, Posążek) oraz zabrałem z wioski orków praktycznie wszystko (więc pewnie też zwój z jakimś czarem o którym mówił mi szaman przed wioską). Zanim jednak byłem w posiadaniu Ulu-Mulu wytłukłem wszystkich orków i nie potrafię otworzyć tej jaskini. Przy dźwigni wyskakuje informacja, że ani drgnie. Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować