Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2012 o 14:51, Validus napisał:

Wypijmy toast za wszystkie wspomnienia.

<wznosi toast>


Ah, te wspomnienia. Gothic to jedno z najmilszych wspomnień i przygód mojego dzieciństwa :). Bezimienny był moim ulubionym bohaterem. Pierwsza gra przy której grałem jakbym się od niej uzależnił. Mało gier we mnie wywołuje dziś takie emocje jak pierwszy Gothic.

Za wspomnienia.

<wznosi toast>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 14:51, Validus napisał:


Wygląda na to, że właśnie minęło 10 lat od polskiej premiery.

Wypijmy toast za wszystkie wspomnienia.

<wznosi toast>


jesli chodzi o mnie to jedna z najwazniejszych gier i bardzo czesto do niej wracam. Jak ten czas leci! Sto lat Gothicu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 14:51, Validus napisał:

Wygląda na to, że właśnie minęło 10 lat od polskiej premiery.

Wypijmy toast za wszystkie wspomnienia.

<wznosi toast>

Ale ten czas leci, dopiero co odpakowywałem swój egzemplarz w dużym kartonowym box-ie a już 10 lat pękło. Ale Gothic dał radę czasowi i jak dla mnie dalej bije na głowę wszystkie późniejsze rpg-i. Nie ma lepszego po prostu :D. Twoje zdrowie G1 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 20:25, Gumisiek2 napisał:

Najlepszy RPG ever. Nic dodać, nic ująć.

Za mało tu elementów rpg, by dać tak odważną notę. Dla mnie Gothic (choć lubię) w najmniejszym stopniu nie umywa się do klasy Planescape Torment. Ale są różne gusta i ja to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 21:34, Transylvanian_Hunger napisał:

Za mało tu elementów rpg, by dać tak odważną notę. Dla mnie Gothic (choć lubię) w najmniejszym
stopniu nie umywa się do klasy Planescape Torment. Ale są różne gusta i ja to rozumiem.

Defakto w porównaniu do innych RPG-ów to Gothic teoretycznie preferuje inny styl rozgrywki, w końcu nie masz kliknij walcz, ani nie rozdajesz punktów na statystyki dogłębne, masz tylko siłę, zręczność i manę. Proste w obsłudze, nie wspominając o umiejętnościach z klasyk typu Baldurs Gate, czy właśnie Planescape Torment, ewentualnie (zaawansowanie) Neverwinter Nights, to właśnie Gothic ma podstawowe a zarazem główne kilka i tego się trzyma. W tej grze w końcu Twoje własne umiejętności zależą od tego czy wygrasz z silniejszym od siebie, czy też przegrasz ze słabszym, musisz parować ciosy, itd. w kliknij walcz raczej tak się nie da... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


O "Czasie Zapłaty" nic mi nie wiadomo.

Udostępnione demo Gothic Reloaded podmienia póki co tylko trochę świata, Stary Obóz i Wolną Kopalnię (same lokacje, bez obiektów i postaci). Docelowo mod ma odświeżać chyba całą mapę, wszystkie obiekty i postacie, interfejs i plansze ładowania. Poza tym ma chyba umożliwiać też zabawę z opcjami graficznymi typu filtrowanie anizotropowe i mipmapping.

Więcej szczegółów na forum i w galerii:
http://forum.worldofplayers.de/forum/forums/441-Gothic-Reloaded-Mod
http://www.gothic-reloaded-mod.de/?page=gallery&lang=en

Są też filmy:
http://www.youtube.com/watch?v=z09gbsYPg3A&hd=1
http://www.youtube.com/watch?v=8RLhkWVvcFQ&hd=1
http://www.youtube.com/watch?v=8_iZWl3QD5c&hd=1

20120409135904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Postanowiłem po roku czy dwóch niegrania wrócić i przypomnieć sobie tę perełkę i nie mogę jej uruchomić. Wysypuje się z błędem "Access Violation" na ekranie wczytywania nowej gry. Jedyne, co zmieniło się przez ten czas w moim komputerze to nowa karta graficzna: NVIDIA GTX 550 Ti. Nie dotyczy to raczej problemu z kartami Nvidii + Win7, ponieważ gram na WinXP SP3. Próbowałem zresztą tej popularyzowanej na stronach fanowskich serii "łatki" do części 1. i 2. pod Win7 i nie pomogła. Gra wysypywała się gdy tylko miałaby przejść na pełen ekran. Każde inne rozwiązanie problemu, na które trafiłem przez Google dotyczyło wyłącznie Nvidii + Win7. Spotkaliście się z tym problemem? Wiecie, jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Mroczne Tajemnice i gdy próbuję spać, aby odnowić punkty życia to nic nie rośnie i dostaję na ekran tekst, że nie odpocząłem zbyt dobrze. Odnawianie zdrowia będzie tylko możliwe poprzez jedzenie oraz używanie mikstur/czarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze zmianą rozdzielczości. Najpierw jak zainstalowałem Gothica na W7, nie pokazywało się intro ani te rybki na początek. Zainstalowałem jakiegoś fixera pod 64 bity i teraz jest ok, tylko, że nie mogę zmienić rozdzielczości (a ustawiona jest najniższa), bo zacina się i wywala do pulpitu. Plus na scenkach pojawiają się dziwne obszary wyjątkowo zapiskelizowane (nie było ich wcześniej na pewno). Znacie jakieś rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 19:59, le2enda napisał:

Znacie jakieś rozwiązanie?


A próbowałeś zmienić rozdzielczość poprzez pliki gry? Gdzieś tam w podfolderze ''System'' jest plik ''gothic.ini'' i pod "[VIDEO]" można ręcznie wpisać rozdzielczość w której ma uruchomić się gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować