Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Xardas ma dużo zwojów ale nie odnawiają się w nieskończoność. Jak w V rodziale wykupisz wszystkie to już więcej nie będzie, bo dopiero z nowym rozdziałem by się odnowiły, a w VI już nie da się nic kupić o ile pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 16:33, knopfler napisał:

Xardas ma dużo zwojów ale nie odnawiają się w nieskończoność. Jak w V rodziale wykupisz
wszystkie to już więcej nie będzie, bo dopiero z nowym rozdziałem by się odnowiły, a
w VI już nie da się nic kupić o ile pamiętam.

Da się, ważne by nie przejsć przez ''kratę'' po wsadzeniu mieczy bo potem już nie wrócisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 08:04, Firefly94 napisał:

Ostatnio przeglądałem jeden z poradników do Gothika, i troszkę mnie zatkało, gdy autor
pokazał statystyki swojej postaci pod koniec gry. Jest to w ogóle możliwe? :P


A czy mógłbyś rzucić linkiem do tego poradnika lub po prostu powiedzieć, gdzie go znaleźć? Przyznam, że mnie zaintrygował ten Nekromanta na 47 poziomie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podlinkować bezpośredni download do Czasu Zapłaty, bo themodders nie działa mi z niewiadomego powodu. Nie chce się w ogóle strona załadować, niezależnie czy wejdę na stronę, czy na podstronę.

A co do samego moda, to czy orietnuje się ktoś, czy wydali jakieś łatki? Wiem, że podczas premiery, była cała masa bugów/glitchów. Poraz kolejny, nie poczytam, bo wszystkie rzetelne dyskusje (nie mowię o "wtf nie działa co mam robić lol co to jak grać" bo tego sie pełno wala) są właśnie tam prowadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają mały problem techniczny ze swoją stroną internetową. Na swojej stronie na fejsbuku wyjaśnili i podali rozwiązanie https://www.facebook.com/theModders.org/posts/791299617594308 .

@Firefly

Dzięki za ten link. Osobiście też chciałem zacząć grać ale poddałem się widząc, że strona nie działa i nie działa też kombinowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos bugów w grze. Próbowałem ostatnio ograć ponownie Gothic''a i pomimo, że na W8 gra odpala siew okienku nawet dało by się gdyby interfejs totalnie nie ześwirował. Znalazłem w sieci fix dla wyświetlania pod W8 ale nic co pomogło by mi z interfejsem: nie dość, że w ogóle nie widać ekwipunku (nie tak jak kiedyś tylko przedmiotów, teraz nie widać nic) to jeszcze gryzoń w którą stronę by nim nie sunąć zawsze ciągnie kamerę do góry i kręci postacią z prawo. Radził ktoś sobie z podobnymi wybrykami gry czy mam wracać do Windows XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 06:43, Firefly94 napisał:

http://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=49531
Co do bugów: sam ostatnio ściągnąłem, i crashował średnio co 10 minut. Polecam melisę.

Dzięki, wszystko działa.
Pograłem chwilę i miałem dwa crashe na 40 minut gry. Jeden bug związany z kamerą, która utkneła i nie mogłem ruszyć postacią a drugi to orydynarny crash, nic znikąd, ot, koniec gry.
Mimo wszystko widać, że kawał solidnej roboty został włożony w tego moda i mam nadzieję, że nie tylko początek jest dopieszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak jest w końcu z tą ciężką zbroją strażnika Starego Obozu? Postanowiłem jeszcze raz sobie przejść grę, mam osiemnasty poziom, jestem w trzecim rozdziale, oddałem już trzy kamienie ogniskujące (łączenie z tym z Morskiego Klifu). Stone dalej mówi, że "trzeba sobie zaslużyć".
W internetach jest napisane, że podobno się nie da, ale skoro Stone ma ją na sprzedaż to może...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że Stone ma ją na sprzedaż, nie znaczy, że można ją w ogóle kupić. Każda frakcja daje ci coś ku czemu możesz pracować.

Spoiler

Pech w tym, że sytuacja w Starym Obozie robi się potem nieco napięta i zwyczajnie nie zdążysz sobie na niego zapracować. Zastąpi ci ten pancerz zbroja najemnika.

Gdy już w SO się namiesza, to spróbuj się tam teleportować i odnaleźć Stone''a. Nie da ci on tej zbroi, ale może wzmocnić tę magiczną ze starej wieży Xardasa.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 12:06, Firefly94 napisał:

Nie, nie da się. Na 100%. Ta sama sprawa jest z Ciężkim Pancerzem Nowicjusza - jest na
liście kupna, ale nie da rady kupić. Bug i tyle.

Nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego jak ta gra jest niedopracowana :D Tyle miejsc, tyle jaskiń, tyle rzeczy które są i po prostu tylko są, nic poza tym, nie da się z nimi nic zrobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Są oczywiście mody etc. to zmieniające. Ale ja NIGDY modów nie używałem - mimo ponad 200 godzin przegranych. :P (Wyjątkiem jest tu Czas Zapłaty, ale niestety - nie jest grywalny.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 13:24, Firefly94 napisał:

Niestety. Są oczywiście mody etc. to zmieniające. Ale ja NIGDY modów nie używałem - mimo
ponad 200 godzin przegranych. :P (Wyjątkiem jest tu Czas Zapłaty, ale niestety - nie
jest grywalny.)

No właśnie ten Czas Zapłaty to chyba trochę kiszka pod względem technicznym. Takie odniosłem wrażenie po połowie godziny gry.
A jest podobnież jakaś wersja rozszerzona Gothica, gdzie to można zostać jednym z Guru w Obozie Sekty i jednym z Magnatów w Starym Obozie. Jakieś dodatkowe zadania poboczne i takie tam, fajne to to czy tak nie za bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 12:06, Firefly94 napisał:

Nie, nie da się. Na 100%. Ta sama sprawa jest z Ciężkim Pancerzem Nowicjusza - jest na
liście kupna, ale nie da rady kupić. Bug i tyle.

Dziwne, zdawało mi się, że da sie go dostać, o ile oczywiscie nie przystaniesz do strażników świątynnych kiedy jest taka opcja już dostępna (mozna po tym tylko po co czekać skoro i tak pancerz strażnika jest lepszy).

Tak czy siak ciężkiej zbroi strażnika ze starego obozu faktycznie zdobyć nie idzie i jest to jedno z niedopracowań, innym jest masa skrzyń i drzwi jakie istnieją ale nie da się ich otworzyć ani wytrychem ani w żaden inny sposób (choćby drzwi w kuźni Stonea właśnie). Za modami nie przepadam - 90% z nich za mocno ingeruje w grę - dlatego jeśli juz gram to w Edycję Rozszerzoną jaka zamiast masakrycznych zmian prezentuje lekki retusz swiata, moda polecam a więcej można wyczytać w linku z przyklejonego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2014 o 13:49, Bezi_113 napisał:

No właśnie ten Czas Zapłaty to chyba trochę kiszka pod względem technicznym. Takie odniosłem
wrażenie po połowie godziny gry.

>

Bardzo delikatnie powiedziane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 13:50, Tuldor1 napisał:

Dziwne, zdawało mi się, że da sie go dostać, o ile oczywiscie nie przystaniesz do strażników
świątynnych kiedy jest taka opcja już dostępna (mozna po tym tylko po co czekać skoro
i tak pancerz strażnika jest lepszy).

Niestety, sam kiedyś czekałem do III rozdziału i nic. Ale jak napisałeś - strata niewielka, pancerz SŚ jest lepszy. :)
Swoją drogą, mógłby ktoś podać linka do moda, która wyłącza limit FPS w G1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2014 o 14:01, castlerock napisał:


> No właśnie ten Czas Zapłaty to chyba trochę kiszka pod względem technicznym. Takie
odniosłem
> wrażenie po połowie godziny gry.
>

Bardzo delikatnie powiedziane ;)

Aha, czyli wychodzi na to, że za dużo nie straciłem :D? Jest jakiś fix w drodze, że themodders za bardzo się tym nie przejmują?
@Firefly94
Podpisuję się pod prośbą. A nie da się tego wyłączyć poprzez kombinacje w plikach tekstowych gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować