Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2006 o 13:15, Raylin napisał:

Niestety, ale tak jest w większości gier (wyjątkiem jest np. Morrowind, ktory praktycznie nie
ma końca i możesz prawie całą przejść z najlepszym wyposażeniem :)). Dalszy ciąg historii znajdziesz
oczywiście w Gothicu II, wrócisz też na jakiś czas do kolonii (trochę zmienionej) w której
właśnie jesteś, więc nie martw się :)


hmmm póki co zaskoczył mnie koniec...a raczej - początek przygody...myślałem że chociaż dostane dyplom (jak w M&M), zobaczę lub usłyszę dalsze losy bohatera i kolonii (jak w BG, Falloucie) a tu zobaczyłem ciemność a potem listę płac...buuu mogliby chociaż dać tapetę ze znakiem tym podłozonym pod listę...tyle trudu a satysfakcja niby chwilowo była ale....cały początek to walka z klawiaturą I BATY ...a ostateczne walki to czysta formalność mimo że osiągnąłem tylko 31 poziom...acha a poza tym dałem ciała i nie mogłem spożytkować na kręgi magii z 60 pkt doświadczenia (wiadomo co sie dzieje jak Uriziel zostanie sklecony u Saturasa...a nikt inny nie byl w stanie mie podszkolić) nie zobaczyłem więc jak wyglądaja i dzialają zaklęcia powyżej 4 kręgu...te z niższego są kiepskie (z wyjątkiem światła ;-) i uzdrowienia) ...co mi pozostaje? przejść Gothica ponownie!!! no ale to może za jakiś czas ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 11:51, jacko napisał:

<wycięte>....co mi pozostaje? przejść Gothica ponownie!!! no ale to może za jakiś czas ;-)


Koniecznie! Za pierwszym razem wszystko jest nowe i cieszymy się z każdego odkrycia - ale podświadomie dążymy do szybkiego ukończenia gry. Za drugim razem docenisz jeszcze bardziej pracę twórców - tak przynajmniej było w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 11:51, jacko napisał:

hmmm póki co zaskoczył mnie koniec...a raczej - początek przygody...myślałem że chociaż dostane
dyplom (jak w M&M), zobaczę lub usłyszę dalsze losy bohatera i kolonii (jak w BG, Falloucie)
a tu zobaczyłem ciemność a potem listę płac...buuu mogliby chociaż dać tapetę ze znakiem tym
podłozonym pod listę...tyle trudu a satysfakcja niby chwilowo była ale..../.../


- Gothic I, to stara już gierka,wtedy nie robili takich fajerwerków jak teraz na koniec (a przynajmniej nie często)...
a poza tym, nie zrobili tych fajerwerków, bo historia tak na prawdę dopiero się zaczęła...- to tak jak z jakimś filmem trzyczęściowym - historia urywa się nagle, by mogła być kontynuowana w kolejnej części. Jeśli nie grałeś jeszcze w Gothic 2 + Noc Kruka, to szczerze Ci zazdroszczę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 12:10, kizi napisał:

Koniecznie! Za pierwszym razem wszystko jest nowe i cieszymy się z każdego odkrycia - ale podświadomie
dążymy do szybkiego ukończenia gry.


Słuszne spostrzeżenie. Mi też grało się lepiej w czasie kolejnych przejść, kiedy spokojnie wykonywałem wszystkie zadania, nie spieszyłem się, bardziej zwracałem uwagę na szczególy fabuły, na świat Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 12:11, verbum napisał:

- Gothic I, to stara już gierka,wtedy nie robili takich fajerwerków jak teraz na koniec (a
przynajmniej nie często)...

wymienione poprzednio przeze mnie gry są jeszcze starsze ale nie chodzi mi o fajerwerki ale o coś, cokolwiek symbolizujace ukończenie historii..lub tez jak w Falloucie 2 możliwość zobaczenia na własne oczy jak funkcjonuje wszystko PO (klepanie po plecach przez przechodniów, długie opowieści w tawernach ...eee no dobra zagalopowałem się ...jest póki co G 2 tylko ze poczekam aż CDP wyda go powiedzmy w NXK ;-) z dodatkiem !!!;-) ciekawe kiedy i czy wogóle sie tego doczekam, póki co mam cała masę niedokończonych innych gier które musze pokończyć, sa też moi pułkownicy (saga ID, Settlers 3, PlanetscapeT, dla których takze musi byc ten 1szy raz ;-))

Dnia 22.01.2006 o 12:11, verbum napisał:

a poza tym, nie zrobili tych fajerwerków, bo historia tak na prawdę dopiero się zaczęła...-

tak, tak...to juz słyszałem kiedy ekran mi przygasł ;-)

Dnia 22.01.2006 o 12:11, verbum napisał:

to tak jak z jakimś filmem trzyczęściowym - historia urywa się nagle, by mogła być kontynuowana
w kolejnej części. Jeśli nie grałeś jeszcze w Gothic 2 + Noc Kruka, to szczerze Ci zazdroszczę!

nie grałem a powyżej jest tego przyczyna (brak gry!) ja z kolei Ci zazdroszczę że wiesz co i jak i jak historia przebiega dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 12:10, kizi napisał:

Koniecznie! Za pierwszym razem wszystko jest nowe i cieszymy się z każdego odkrycia - ale podświadomie
dążymy do szybkiego ukończenia gry. Za drugim razem docenisz jeszcze bardziej pracę twórców
- tak przynajmniej było w moim przypadku.


hmmm, tylko że startując teraz byłaby sztampa..wiem co gdzie jest, gdzie iść żeby ..i wogóle, myśle że odczekam troche i...może postaram sie teraz służyc od początku magom? bo do tej pory nie ubiłbym zaklęciem ścierwojada ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 13:05, jacko napisał:

> /.../
hmmm, tylko że startując teraz byłaby sztampa../.../

Na pewno nie będzie, zresztą sam spróbuj. Przecież w każdej chwili możesz przestać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 13:14, KrzysztofMarek napisał:

Na pewno nie będzie, zresztą sam spróbuj. Przecież w każdej chwili możesz przestać ;)


Taaaa...oderwać się od zaczętej gry w Gothic''a? łatwo powiedzieć ;-) trudniej zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 13:17, jacko napisał:

/.../
Taaaa...oderwać się od zaczętej gry w Gothic''a? łatwo powiedzieć ;-) trudniej zrobić...

Oderwałem się bez najmniejszych problemów. A gram dopiero 12? 13? raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 13:28, KrzysztofMarek napisał:

Oderwałem się bez najmniejszych problemów. A gram dopiero 12? 13? raz ;)


im więcej razy się grało tym łatwiej się oderwać, przynajmniej ja tak mam, pamiętam jak pierwszy raz grałem w gothica, osiem dni gry praktycznie nonstop, z przerwami tylko na niezbędne sprawy, dobrze, że to były wakacje :) nic nie mogło mnie oderwać, teraz przestaję grać kiedy tylko chcę, potrafię się opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 13:28, KrzysztofMarek napisał:

Oderwałem się bez najmniejszych problemów. A gram dopiero 12? 13? raz ;)


Manijacy są wśród nas ;-)...mnie drążył temat i cała historia na tyle mocno że nawet jak nie widziałem światełka w tunelu to odpuszczałem ale jedynie na moment - po wielu naprawdę kluczowych poradach w tym temacie (za które wielkie dzięki) siadałem wieczorem ponownie i udało mi sie dobrnąć do finału ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma problem to moze do mnie na gg bo kazda czesc przeszedlem po 7-8 razy na koncie mialem cos ok 50 000 niepamietam juz 36 lvl najlepiej wiec:D:P wiem gdzie dobrze xp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 13:05, jacko napisał:

hmmm, tylko że startując teraz byłaby sztampa..wiem co gdzie jest, gdzie iść żeby ..i wogóle,
myśle że odczekam troche i...może postaram sie teraz służyc od początku magom? bo do tej pory
nie ubiłbym zaklęciem ścierwojada ;-)


Nie będzie - pamięć ludzka nie jest aż tak doskonała;) poza tym dostrzeżesz wiele spraw o których wcześniej nie wiedziałeś, czy ich nie zauważyłeś - graj innym stylem, eksperymentuj;) To nie jest gra, którą odkłada się na półkę po pierwszym przejściu! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 17:24, Bajuj napisał:

Czy ktoś wie jak tam przeskoczyc?

Jest to "dach" klasztoru. Razem z Gornem szukam tam kamienia ogniskującego.


z akrobatyką dasz sobie radę bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 17:24, Bajuj napisał:

Czy ktoś wie jak tam przeskoczyc?

Jest to "dach" klasztoru. Razem z Gornem szukam tam kamienia ogniskującego.

Nacisnąć Caps Lock, podejść do samej krawędzi i skoczyć. Jak nauczyłeś się akrobatyki, działa bez pudła, w obie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Docelowo przewracało się tą kolumnę, tylko ona jest jakoś źle zrobiona i udało mi się ją wywalić... tylko w drugą stronę :)
Przeskoczyłem za pomocą akrobatyki... To jest bardzo przydatna umiejętność, nie tylko tutaj. Przydała się też w kamiennej twierdzy, gdzie nie mogłem sięgnąć kamienia ogniskującego bo nie miałem zaklęcia (a może nie pamiętałem drogi :) )... Nie wspominając o wychodzeniu z zamkniętego starego obozu bez użycia run, a także ciągłego turlania się po górniczej dolinie (udowodniono, że tak się szybciej podróżuje ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 17:24, Bajuj napisał:

Czy ktoś wie jak tam przeskoczyc?

Jest to "dach" klasztoru. Razem z Gornem szukam tam kamienia ogniskującego.

kamień ogniskujący nie za tą przepaścią tylko w więży(ale jeśli chcesz sobie skoczyć to weź miksturę przyspieszenia)-klucz do drzwi jest w dole pod powalonym konarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 18:08, paweusz napisał:

kamień ogniskujący nie za tą przepaścią tylko w więży(ale jeśli chcesz sobie skoczyć to weź
miksturę przyspieszenia)-klucz do drzwi jest w dole pod powalonym konarem


Ten kamień ogniskujący nie jest w żadnej wieży, ale w jaskini (od bramy do klasztoru idziesz prosto, pokonujesz stado zębaczy i wchodzisz do jaskini po lewej), leży sobie w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 17:45, Monastor napisał:

Docelowo przewracało się tą kolumnę, tylko ona jest jakoś źle zrobiona i udało mi się ją wywalić...
tylko w drugą stronę :)


no właśnie...miałem problem nie tyle z przeskoczeniem po kamień co..po ubitego trolla (do ulu mulu)...próbowałem na tej kolumnie wszystkiego...widac że jest zrobiona z dwóch kawałków ale nie ruszyłem jej niczym, nie miałem akrobatyki i...zawsze o milimetry nie udawało się dosięgnąć :-/ już chciałem zapytać co zrobić ale poszedłem dalej i znalazłem kolejnego trolla ;-) - w sumie myślałem że jestem upupiony po tym jak wybiłem wszystko co się rusza i dostałem to zadanie od orka - jednak widać twórcy staneli na wysokości zadania i przywrócili dla wykonania zadania po sztuce istot potrzebnych w każdym miejscu gdzie kiedyś przed wybiciem się pasły :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować