Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2006 o 10:57, szerszeń45 napisał:

"Nic szczególnego"??? nie zabraniam ci prawa do własnego zdania, ale ja uważam, że jest najlepszy
cRPG jaki kiedykolwiek powstał... i takie jest moje zdanie. A może wyjaśnisz dlaczego Gothic
jest dla ciebie "nic szczególny"?


Bo tam trzeba jeszcze czytać i, jak widać, zdecydowanie przerasta to Leona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 10:59, Łukol napisał:

Dzięki chłopaki! To chyba zostanę najemnikiem, bo mi się bardziej zbroja podoba :D

To powiedzcie mi jeszcze, czy nosić te rzeczy ( bo może sie przydadzą ), czy sprzedać:
- amfora
- sól
- siarka
- fajka
- brzytwa
- jaja pełzaczy ( te, które mi zostały po zadaniu z Cor Kalomem )?


Ja je sprzedałem, bo mi do niczego nie były potrzebne :] Poza tym w Nowym Obozie masz "koło fortuny" na którym można się wzbogacić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 11:04, Łukol napisał:

Bo tam trzeba jeszcze czytać i, jak widać, zdecydowanie przerasta to Leona...

Widać tak, ale co mi tam... Nikt nie lubi jak jego ulubioną grę nazywa się "niczym szczególnym" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 11:05, szerszeń45 napisał:

Ja je sprzedałem, bo mi do niczego nie były potrzebne :] Poza tym w Nowym Obozie masz "koło
fortuny" na którym można się wzbogacić :]


Ja Gothica przeszedłem 3 razy (w tym raz w Nowym Obizie) i o jakim "kole fortuny" ty mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 11:09, com5 napisał:

> Ja je sprzedałem, bo mi do niczego nie były potrzebne :] Poza tym w Nowym Obozie masz
"koło
> fortuny" na którym można się wzbogacić :]

Ja Gothica przeszedłem 3 razy (w tym raz w Nowym Obizie) i o jakim "kole fortuny" ty mówisz?


Koło fortuny to koło szlifierskie w Nowy Obozie... Można na nim robić miecze nie mając żadnych materiałów. Ja je nazywam kołem fortuny, zapomniełem że możecie sie nie zakapować o co mi biega... sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 11:11, szerszeń45 napisał:

Koło fortuny to koło szlifierskie w Nowy Obozie... Można na nim robić miecze nie mając żadnych
materiałów. Ja je nazywam kołem fortuny, zapomniełem że możecie sie nie zakapować o co mi biega...
sorry


Nie wiedziałem o tym. Ale trzeba spróbować. Ja zwykle kradłem w nocy materiały ze skrzyni w zewnętrznej kuźni w Starym Obozie w pierwszym rozdziale (było tam troche stali). Jak mogłem się już dostać do wewnętrznego pierścienia to też kradłem materiały z kuźni (jest tam miksturka dodająca 3 do siły na stałe!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 11:16, com5 napisał:

Nie wiedziałem o tym. Ale trzeba spróbować. Ja zwykle kradłem w nocy materiały ze skrzyni w
zewnętrznej kuźni w Starym Obozie w pierwszym rozdziale (było tam troche stali). Jak mogłem
się już dostać do wewnętrznego pierścienia to też kradłem materiały z kuźni (jest tam miksturka
dodająca 3 do siły na stałe!).


A widzisz zawsze grając w Gothica odkrywasz cos nowego, ty nie wiedziałeś o "kole fortuny" a ja o tej miksturze :], ale owe wywary dostaje sie Riordiana w Nowym Obozie za questy ale do Starego Obozu musze się zaraz wrócić (tzn. znaleść runke, bo mnie tam raczej nie wpuszczą :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można przejść zamieniając się w chrząszcza po bramą obok zawalonej wieży. Ale nie dojdziesz do kuźni: kowal Stone jest nieśmiertelnyi go nie zabijesz. Dopiero w 6 rozdziale wtrącają go do więzienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 11:27, com5 napisał:

Można przejść zamieniając się w chrząszcza po bramą obok zawalonej wieży. Ale nie dojdziesz
do kuźni: kowal Stone jest nieśmiertelnyi go nie zabijesz. Dopiero w 6 rozdziale wtrącają go
do więzienia.

A ja dopiero w 6 rozdziale zdobęde runkę :) poza tym chce jeszcze rozwiązać (SAM! Bez poradników) zagadkę Chromaninów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 11:28, szerszeń45 napisał:

A ja dopiero w 6 rozdziale zdobęde runkę :) poza tym chce jeszcze rozwiązać (SAM! Bez poradników)
zagadkę Chromaninów...


No to będę podpatrywać, jak Ci idzie, bo ja mam na razie 2 księgi i głowię się, co dalej... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 13:19, Łukol napisał:

No to będę podpatrywać, jak Ci idzie, bo ja mam na razie 2 księgi i głowię się, co dalej...


Jeżeli chcesz podpowiedzi to w podanych linkach są instrukcje jak zdobyć księgi:
http://www.gothic.phx.pl/gothic/infopage.php?id=1
http://www.gothic.safri.pl/infopage.php?id=14
http://gothic.gram.pl/index.php?idd=g1_chromanin&prt=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 10:53, szerszeń45 napisał:

> Te roślinki rosną wszędzie... wystarczy pochodzić i pozbierać, ale później jak się ma
już ich
> pełno to jest już to uciążliwe ;)

Wiem, ale czy są takie roslinki w jedynce, które na stałe zwiększaja współczyniki siły, zręczności
i many? Bo to, że są takie które odnawiają życie i mane to wiem ;]

Nie ma roślinek, ale są mikstury - najwięcej w ostatniej części gry - w świątyni Śniącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 13:53, windows00 napisał:

Nie ma roślinek, ale są mikstury - najwięcej w ostatniej części gry - w świątyni Śniącego.

Tak wiem o miksturkach, pytałem sie o roślinki, szkoda że nie ma ich w pierwszej częsci ;), ale jakoś sie bez nich obeszłem i obchodzić się bedę nadal... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 13:35, com5 napisał:

> No to będę podpatrywać, jak Ci idzie, bo ja mam na razie 2 księgi i głowię się, co dalej...


Jeżeli chcesz podpowiedzi to w podanych linkach są instrukcje jak zdobyć księgi:
http://www.gothic.phx.pl/gothic/infopage.php?id=1
http://www.gothic.safri.pl/infopage.php?id=14
http://gothic.gram.pl/index.php?idd=g1_chromanin&prt=1


Tja ale co to za przyjemność, kiedy sam coś odkrywasz :D Ja znam położenie jedynie dwóch księg (pierwszej i szóstej, bo mi kumpel powiedział ;[)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 12:25, SimFury napisał:

> > Ja chyba jednak kupie Radeona 9600 Pro z 258 mb ;p bo kazdy GF mi sie rozwala szybko

> ;/
> > > > > > Ja mam dokładnie taką kartę... Myślisz że wystarczy bo ja mam wątpliwości :)

Głównie chodzi mi o tą częsc 258 mb bo na 128mb nie pujdzie wontpie ;/



Co najmniej musisz miec 512 mb ram :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem sporo siły wszedłem na domek w obozie sekty i zabiłem jednego strażnika z łuku.Inni strażnicy gonili mnie aż do mostu gdzie za nim czekają gobliy.Gdy mi odpuścili wruciłem do obozu bractwa i obrobiłem trupa strażnika, w taki sposób miałem szybko miecz dwu-ręczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 15:21, zax92 napisał:

Ja jak miałem sporo siły wszedłem na domek w obozie sekty i zabiłem jednego strażnika z łuku.Inni
strażnicy gonili mnie aż do mostu gdzie za nim czekają gobliy.Gdy mi odpuścili wruciłem do
obozu bractwa i obrobiłem trupa strażnika, w taki sposób miałem szybko miecz dwu-ręczny :)

Komu udało się zdobyć klucz do skrzyni Gomeza? I jak to zrobił? Zabił go czy można inaczej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 15:23, szerszeń45 napisał:

> Ja jak miałem sporo siły wszedłem na domek w obozie sekty i zabiłem jednego strażnika
z łuku.Inni
> strażnicy gonili mnie aż do mostu gdzie za nim czekają gobliy.Gdy mi odpuścili wruciłem
do
> obozu bractwa i obrobiłem trupa strażnika, w taki sposób miałem szybko miecz dwu-ręczny
:)
Komu udało się zdobyć klucz do skrzyni Gomeza? I jak to zrobił? Zabił go czy można inaczej??

O ile mi wiadomo mósisz zabić Gomeza!
Okraść go nie okradniesz bo próbowałem!
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 16:20, paweusz napisał:

O ile pamiętam, znajdowało się klucz (choć nie pamięatm gdzie), na którym pisało Gomez.

Znajdowało się klucz obok zwłok zabitego Gomeza ;] innej drogi nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować