Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2006 o 15:13, ArtuRPGpl napisał:

Hehe tak bywa.. musisz pocwiczyc:D

Ok już ide do lasu na Ścierwojady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 14:35, Bajuj napisał:

1. W wiezy mgieł
2.Na wiezy obok Ur-shak na samej górze
3.Obok klasztoru z kamieniem ogniskujacym na wyspie z topielcami
4.Przy chatce koło jeziora przed Nowym Obozem
5.Przy wraku statku
6.Tam gdzie 1 :)

Dokładnie... nie prosiłem o lokalizację wszystkich tylko o ilość :P
Najdziwniejsze, że wszystkie te miejsca już odwiedziłem i w żadnym nie widziałem księgi... Będę musiał poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2006 o 15:17, Monastor napisał:

Dokładnie... nie prosiłem o lokalizację wszystkich tylko o ilość :P
Najdziwniejsze, że wszystkie te miejsca już odwiedziłem i w żadnym nie widziałem księgi...
Będę musiał poszukać

Bo one pojawiaja sie pokolei a nie wszytkie odrazu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:19, capral napisał:

Ja uzbierałem już wszystkie CHROMANINY i co mam teraz z nimi zrobić???

Byc ich szczęsliwym posiadaczem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:19, szerszeń45 napisał:

Bo one pojawiaja sie pokolei a nie wszytkie odrazu...

I to jest bez sensu ;P
Nic się nie znajduje włażąc w ciekawe miejsca jeśli się wcześniej nie odwiedzi kilku innych we właściwej kolejności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:21, Monastor napisał:

I to jest bez sensu ;P
Nic się nie znajduje włażąc w ciekawe miejsca jeśli się wcześniej nie odwiedzi kilku innych
we właściwej kolejności :P

ALe to dlatego że to magiczne księgi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi wszystkie tajemnice GOTICA! i GOTHICA2.
Przeszedłem obydwie gry, i chcę wiedzieć czy coś ciekawego pominąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:37, capral napisał:

Napiszcie mi wszystkie tajemnice GOTICA! i GOTHICA2.
Przeszedłem obydwie gry, i chcę wiedzieć czy coś ciekawego pominąłem.

wiesz gdzie jest Gilbert?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:38, szerszeń45 napisał:

> Napiszcie mi wszystkie tajemnice GOTICA! i GOTHICA2.
> Przeszedłem obydwie gry, i chcę wiedzieć czy coś ciekawego pominąłem.
wiesz gdzie jest Gilbert?

Niedaleko starego obozu, kilka metrów w prawo od jaskini z martwym strażnikiem.
Trzeba się wspiąć po takich jakby schodkach i wejść do niewielkiej jaskini po lewej.
Ten facet podpadł magnatom i teraz nikt o nim już nie pamięta, ale on ze swojej kryjówki się nigdzie nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:43, capral napisał:

Niedaleko starego obozu, kilka metrów w prawo od jaskini z martwym strażnikiem.
Trzeba się wspiąć po takich jakby schodkach i wejść do niewielkiej jaskini po lewej.
Ten facet podpadł magnatom i teraz nikt o nim już nie pamięta, ale on ze swojej kryjówki się
nigdzie nie rusza.

Dokładnie :D. Hmm to ja nie wiem czegos bys mógł nieodkryć, jak mi sie cos ciekawego przypomni dam ci znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 14:53, szerszeń45 napisał:

Tja ale co to za przyjemność, kiedy sam coś odkrywasz :D Ja znam położenie jedynie dwóch księg
(pierwszej i szóstej, bo mi kumpel powiedział ;[)


Ja mam I, II i III, ale zupełnym przypadkiem. Pierwszą trafiłam wiadomo jak, drugą, bo włażę gdzie mogę i nagle "oj, a co to?", a ostatnio znalazłam trzecią - weszłam na nią - dosłownie :D
A teraz głowię się co dalej, ale chyba ma to duży związek z geografią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

A oto problemy na dziś:
Po pierwsze - jestem w Świątyni Śniącego i w jednej z komnat są trzy przełączniki na ziemi ( otwierają tę kratę, przed którą spotykamy pierwszego fanatycznego strażnika z Bractwa ) i dwa na ścianie. I właśnie z nimi mam problem, bo strzelam w nie, i strzelam i nic. Coś pewnie pominęłam, tylko nie wiem co?

Po drugie - już u kresu mej drogi ( tam, gdzie spotykamy szamana, który każe nam "zawrócić i nie budzić Pana" ) jest pięć kamiennych tabliczek, a ja mam cztery miecze. Najpierw myślałam, że ów szaman jest tym piątym, ale on mnie nie atakuje, a jak ja jego z kolei, to nie robi to na nim żadnego wrażenia. A więc to nie on. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że ten piąty jest za wrotami, o których - patrz "po pierwsze".

Po trzecie - po zabiciu jednego z szamanów ( nawiasem mówiąc, nie wiem skąd te PD, bo w porównaniu z apokaliptycznym strażnikiem, to bułka z masłem ) - tego przy "przedziwnym mieczu", w powietrzu zawisło coś takiego i nijak nie da się tego wziąć. Wydawało mi się, że on czymś takim we mnie rzucał, ale co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 08:54, Łukol napisał:

Po drugie


Dobrze myślisz, to jest ten szaman, który Cię nie atakuje. Dopiero jak wyjdziesz ze Świątyni Śniącego i udasz się do Xardasa z tym "dziwnym mieczem" i pogadasz odpowiednio (nie zdradzam fabuły :) to będziesz go mógł zabić i uzyszkasz 5 miecz.

>Po pierwsze

Albo masz jakiś błąd, albo już po prostu otowrzyłeś to przejśćie które miałeś otworzyć :)

>Po trzecie

A jak to coś wygląda? Bo to może być po prostu bug gry i atak szamana się "zawiesił" i zawisł w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 12:56, tony065 napisał:

Może bliżej będzie tak, to jest ta krata przed którą był 1 świątynny strażnik i 2 pełzacze,
coś kojarzysz? Ze wszyskimi innymi sobie poradziłem, ale tu pamiętam że było jakies zamotanie.


Tę kratę otwierasz w pomieszczeniu na przeciwko, gdzie na podłodze są trzy przełączniki, a na ścianie dwa kolejne. W tym przypadku obchodzą Cię te na podłodze. Musisz je tylko przekręcić w odpowiedniej kolejności ( tylko, że nie pamiętam w jakiej ), ale na pewno do tego dojdziesz. Tylko nie zrażaj się pojawiającymi się pomniejszymi demonami. Na pewno Ci się uda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 09:09, PolishWerewolf napisał:

Dobrze myślisz, to jest ten szaman, który Cię nie atakuje. Dopiero jak wyjdziesz ze Świątyni
Śniącego i udasz się do Xardasa z tym "dziwnym mieczem" i pogadasz odpowiednio (nie zdradzam
fabuły :) to będziesz go mógł zabić i uzyszkasz 5 miecz.


Normalnie wyjść? Bo teleport do nekromanty nie działa :/

Dnia 27.02.2006 o 09:09, PolishWerewolf napisał:

Albo masz jakiś błąd, albo już po prostu otowrzyłeś to przejśćie które miałeś otworzyć :)


Sama nie wiem. Znalazłam wszystkie przełączniki, otworzyłam wszystkie możliwe przejścia, oprócz tego jednego. Mało tego - zawsze oglądam wszystkie ściany, bo na nich można znaleźć wskazówki co, gdzie i jak. I tam też są kamienne płyty z rysunkami, na których ewidentnie widać, że trzeba strzelać. Nie wiem tylko, czy przypadkiem nie trzeba gdzieś jeszcze czegoś przełączyć :/

Dnia 27.02.2006 o 09:09, PolishWerewolf napisał:

A jak to coś wygląda? Bo to może być po prostu bug gry i atak szamana się "zawiesił" i zawisł w powietrzu.


Wygląda to jak mała ozdobna szkatułka, ale też tak myslę, że to jakis bug, bo po odpaleniu sejwa nagle zniknęła. A przecież nie zabrane przedmioty tak nagle nie znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 09:25, Łukol napisał:

Normalnie wyjść? Bo teleport do nekromanty nie działa :/


Tak, tutaj skutkuje tylko normalne wyjście. Ale jak wczyta Ci się świat to możesz się już teleportować.

Dnia 27.02.2006 o 09:25, Łukol napisał:

Nie wiem tylko, czy przypadkiem nie trzeba gdzieś jeszcze czegoś przełączyć :/


Być może i tak jest. Postaraj się przeszukać wszystkie komnaty. W jakiejś może jeszcze coś znajdziesz. W tunelach też może być coś interesującego.

Dnia 27.02.2006 o 09:25, Łukol napisał:

Wygląda to jak mała ozdobna szkatułka, ale też tak myslę, że to jakis bug, bo po odpaleniu
sejwa nagle zniknęła. A przecież nie zabrane przedmioty tak nagle nie znikają.


To musiał być ewidentnie błąd gry. Nie masz się czym przejmować. W szkatułce mogło być trochę rudy, albo mogła być ona jedynie na sprzedaż. Nigdy nie zauważyłem żadnej misji ze szkatułką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Litości !!!! Naprawdę niewiecie co to jest ?!?!?! Już wam mówię : Jest to runa Kuli Ognia, która dzięki bugowi zawisła w powietrzu... Ja to wiedziałem jak zobaczyłem pierwszy raz... gdy się "otworzy" ciało szamana i weźmie się runę z niego, latająca runa zniknie i znajdzie się w naszym ekwipunku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Kula Ognia? To dlaczego podała opis że wygląda jak mała ozdobna szkatułka? Runa jest ciemnoszara z wyrysowaną na niej Kulą Ognia. Więc to by się raczej nie zgadzało z opisem jej jako małej ozdobnej szkatułki. Te wystepują w Gothicu dosyć licznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować