Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Jezus Maria... ty naprawdę nie widziałeś runy Kuli Ognia chyba -.- ciemno szara runa to jakaś inna, a te ogniste są czerwone... nie wierzysz ? Zainstaluj Gothica, dojdź do tego poziomu, i zobacz, że tam runy wyglądają w twoim inwentarzu, w powietrzu i u szamana jak szkatułka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zabierz z ciała szamana tą "runową szkatułkę"i zobacz, że ta w powietrzu zniknie . To JEST runa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ups, mój błąd :) W G II runy wszystkie są szare, racja. Przyznaję się do błędu. Ale nigdy żadna runa mi nie wygląda jak szkatułka. Co do tego to nie mam najmniejszych wątpliwości. Sam takiego błedu nigdy nie spotkałem, mimo że G1 przeszedłem ponad 10 razy. Być może miałem po prostu szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 10:21, WorldWar3PL napisał:

Litości !!!! Naprawdę niewiecie co to jest ?!?!?! Już wam mówię : Jest to runa Kuli Ognia,
która dzięki bugowi zawisła w powietrzu...


To muszę Cię zmartwić, ponieważ to NIE JEST runa Kuli Ognia. Screen przedstawia moment PO "otworzeniu" - jak to ładnie ująłeś - szamana, który rzeczywiście tę runę posiadał, a której aktualnie już nie posiada, bo ja ją mam. A to coś nadal sobie wisi.

Ale nie dajmy się oszaleć - nie ma co dalej dyskutować na ten temat - bug i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - czy jest taka możliwość, żeby podleczyć się - ewentualnie podładować manę w trakcie walki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 10:39, Łukol napisał:

Jeszcze jedno - czy jest taka możliwość, żeby podleczyć się - ewentualnie podładować manę w
trakcie walki?


Jedynym sposobem naładowania się to miksturki/roślinki. Ale podczas walki możesz mieć z tym problem. Przeciwnicy łatwo mogą Ci to przerwać.

No może jeśli grasz jako Mag, to masz jeszcze możliwość leczenia się czarami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde! Gdzie ja mam głowę? Miałam Was jeszcze zapytać o dwie rzeczy?

1) W zrujnowanej cytadeli jest ukryta komnata, w której spotykamy kamiennego golema. Na ścianach są dwa przełączniki, które opuszczają kolumny - jedna się blokuje, a druga robi za windę... i to wszystko? Czy któraś z tych kolumn nie otwiera czegoś więcej przypadkiem?

2) U podnóża góry, na której owa cytadela, jest staw/jezioro, a w nim zanurzona do połowy wieża. Pod wodą jest ukryta komnata, a w niej skrzynie. I teraz - dwóch z nich nie mogę otworzyć, tylko nie wiem - czy nie mam wystarczających zdolności w tym kierunku ( zaledwie adept ), czy może potrzebny jest jakiś klucz? Tylko jaki i gdzie go znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:37, capral napisał:

Napiszcie mi wszystkie tajemnice GOTICA! i GOTHICA2.
Przeszedłem obydwie gry, i chcę wiedzieć czy coś ciekawego pominąłem.


A znalazłeś te komnaty, o których powyżej? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 10:39, Łukol napisał:

Jeszcze jedno - czy jest taka możliwość, żeby podleczyć się - ewentualnie podładować manę w
trakcie walki?



No zdecydowanie miksturki. A co do trudności to istnieje możliwość (o ile dobrze pamiętam. jeśli się myle to mnie poprawcie) uruchomienia gey z parametrem bądż edycji jednego z plików i możesz "pic " miksturki używając klaweiszy od 1 do 10 lub f1 do f10. (nie pamiętam zbyt dobrze. nawet nie wiem czy to było w G1 czy G2)

Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 10:51, Łukol napisał:

2)


To jest związane z dalszym etapem gry. Nawet jakbyś była mistrzem w otwieraniu to i tak by Ci się nie udało ich otworzyć. Jest to związane potem z zadaniem, które niedługo dostaniesz.

Co do tej cytadeli, to ja niestety nie wiem do czego te kolumny służą. Nigdy mi się nie chciało nad tym zastanawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe . W pliku Readme jest opis, jak zrobić skrót klawiszowy do miksturek . Bardzo pomocne :) Klikasz H i odrazu bezimienny pije miksturkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 10:39, Łukol napisał:

Jeszcze jedno - czy jest taka możliwość, żeby podleczyć się - ewentualnie podładować manę w
trakcie walki?

O ile pamiętam, tak, tylko trzeba podpiąć miksturę pod klawisz z cyfrą. Tak jak broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 10:52, Łukol napisał:

> Napiszcie mi wszystkie tajemnice GOTICA! i GOTHICA2.
> Przeszedłem obydwie gry, i chcę wiedzieć czy coś ciekawego pominąłem.

A znalazłeś te komnaty, o których powyżej? :D


Znalażłem tą drugą, ale tej pierwszej jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 15:37, capral napisał:

Napiszcie mi wszystkie tajemnice GOTICA! i GOTHICA2.
Przeszedłem obydwie gry, i chcę wiedzieć czy coś ciekawego pominąłem.

Nie wiem czy to odkryłeś. Wiesz gdzie są opuszczone ruiny klasztoru mnichów prawda? Są gdzieś w pobliżu są skalne wyżłobienia po, których oczywiście możesz się wspiąć. Następnie na samej górze przeskocz na pobliską platformę. W jej centrum leży zamknieta skrzynia (notabene nie ma weń nic ciekawgo, ale jest to jakaś tajemnica, nie? ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 15:16, szerszeń45 napisał:

> Napiszcie mi wszystkie tajemnice GOTICA! i GOTHICA2.
> Przeszedłem obydwie gry, i chcę wiedzieć czy coś ciekawego pominąłem.
Nie wiem czy to odkryłeś. Wiesz gdzie są opuszczone ruiny klasztoru mnichów prawda? Są gdzieś
w pobliżu są skalne wyżłobienia po, których oczywiście możesz się wspiąć. Następnie na samej
górze przeskocz na pobliską platformę. W jej centrum leży zamknieta skrzynia (notabene nie
ma weń nic ciekawgo, ale jest to jakaś tajemnica, nie? ;)).


Tak, to jest tajemnica. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 10:39, Łukol napisał:

Jeszcze jedno - czy jest taka możliwość, żeby podleczyć się - ewentualnie podładować manę w
trakcie walki?


Wchodzisz do pliku gothic.ini
I tam powinno byc jakas linijka w stylu ''SetMagicPotion Key=0" czy jakos tak. W kazdym razie zamieniasz 0 na 1 i wtedy wciskajac H w trakcie walki pijesz miksturke.
Nie dziala gdy jestes Marvin Mode.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 16:06, Łukasz.G napisał:

a byles za palisada orkow w gothic2??

Hej, a właśnie! Czy tobie uało się tam jakos dostać? Oczywiście bez uzywania cheatów. Wiem, że jest tam pewna kamienna tabliczka (Napisana przez potężnego krasnoluda z kosmosu!) oraz trupy Gorna, Diega i kogoś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 16:06, Łukasz.G napisał:


> Tak, to jest tajemnica. Dzięki >

a byles za palisada orkow w gothic2??


Nie, nie byłem tam , bo tam przecież nie da się wejść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 18:14, capral napisał:

Nie, nie byłem tam , bo tam przecież nie da się wejść!

Jesteś w błędzie.
Tam się da wejść. Sam przeszedłem przez palisadę i to bez używania kodów, bo z tych nigdy nie korzystałem.
Pytanie tylko czy warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować