Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dzień dobry wszystkim! Dobrze się spało? To fajnie :D

Jestem w kropce, bo właściwie nie wiem, co mam dalej robić? Mam już Uriziela i w zasadzie powinnam ( chyba ) wrócić do Świątyni Śniącego, ale... otóż muszę dobić 4 poziomy, żeby zaliczyć 6-ty krąg i zastanawia mnie też runa teleportu do Magów Ognia? Czy mogę z niej skorzystać ot tak sobie, żeby dostać się do Starego Obozu, czy może będzie jakieś zadanie z tym związane?

Acha! I jeszcze jedno - jak zrobić, żeby podczas handlu móc wziąć od razu wszystki bryłki rudy, a nie czekać, aż łaskawie jedna po drugiej wpłynie do mojej kieszeni... i tak - dajmy na to - 15 tysięcy razy ( w przeliczeniu na czas środkowo-europejski jest to jakieś... hhhmmm... 12 minut, a mnie szlag trafia :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 09:05, Łukol napisał:

Dzień dobry wszystkim! Dobrze się spało? To fajnie :D

Jestem w kropce, bo właściwie nie wiem, co mam dalej robić? Mam już Uriziela i w zasadzie powinnam
( chyba ) wrócić do Świątyni Śniącego, ale... otóż muszę dobić 4 poziomy, żeby zaliczyć 6-ty
krąg i zastanawia mnie też runa teleportu do Magów Ognia? Czy mogę z niej skorzystać ot tak
sobie, żeby dostać się do Starego Obozu, czy może będzie jakieś zadanie z tym związane?

Acha! I jeszcze jedno - jak zrobić, żeby podczas handlu móc wziąć od razu wszystki bryłki rudy,
a nie czekać, aż łaskawie jedna po drugiej wpłynie do mojej kieszeni... i tak - dajmy na to
- 15 tysięcy razy ( w przeliczeniu na czas środkowo-europejski jest to jakieś... hhhmmm...
12 minut, a mnie szlag trafia :D )


Tam sie mozesz przeteleportowac ot tak, nie ma zadnego zadania i wybic caly oboz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 09:05, Łukol napisał:

/.../otóż muszę dobić 4 poziomy, żeby zaliczyć 6-ty
krąg i zastanawia mnie też runa teleportu do Magów Ognia? Czy mogę z niej skorzystać ot tak
sobie, żeby dostać się do Starego Obozu, czy może będzie jakieś zadanie z tym związane?

Staraj sie na początku zabić tylko magnatów, z Gomezem włącznie. W lochach siedzi kowal - jak nie zabijesz mu kumpli, to ulepszy Ci zbroję. A potem, to możesz faktycznie zniszczyć życie biologiczne w zamku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 09:05, Łukol napisał:

Czy mogę z niej skorzystać ot tak
sobie, żeby dostać się do Starego Obozu, czy może będzie jakieś zadanie z tym związane?


Korzystaj jeśli chcesz. Nie ma z nią związanego żadnego zadania, ale możesz czuć taki nakaz wewnętrzny żeby tam iść, wybić wszystkich strażników i samego Gomeza :) Przy okazji uwolnij kowala, który może ci polepszyć zbroję (jest w lochach pod zamkiem, a klucz ma właśnie Gomez...).

Dnia 01.03.2006 o 09:05, Łukol napisał:

Acha! I jeszcze jedno - jak zrobić, żeby podczas handlu móc wziąć od razu wszystki bryłki rudy,
a nie czekać


Szczerze mówiąc wydaje mi się, że nie jest to możliwe (ja kiedy grałem po prostu spokojnie czekałem na transfer bryłek), ale na wszelki wypadek możesz spróbować sposobu z dwójki - klawisz skoku (domyślne - ALT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2006 o 09:05, Łukol napisał:

Acha! I jeszcze jedno - jak zrobić, żeby podczas handlu móc wziąć od razu wszystki bryłki rudy,
a nie czekać, aż łaskawie jedna po drugiej wpłynie do mojej kieszeni... i tak - dajmy na to
- 15 tysięcy razy ( w przeliczeniu na czas środkowo-europejski jest to jakieś... hhhmmm...
12 minut, a mnie szlag trafia :D )

to się dało jakoś załatwić spróbuj wpisać sume z klawiatury a najlepiej sprewdź w instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 13:28, KrzysztofMarek napisał:

Staraj sie na początku zabić tylko magnatów, z Gomezem włącznie. W lochach siedzi kowal - jak
nie zabijesz mu kumpli, to ulepszy Ci zbroję. A potem, to możesz faktycznie zniszczyć życie
biologiczne w zamku...


Kurde! Jest to trochę trudne, gdy obskakuje cię ze czterech gości, z czego trzech nie do ruszenia :D Ale zrobione. Magnaci padli wszyscy, strażnik żaden, Stone uwolniony i czekam, co dalej. Na razie wyszedł i zaczął robić czystkę, ale gdy trochę mu w tym pomogłam, to nagle się okazało, że "zginął członek Starego Obozu i twoje imię padło w związku z tą sprawą"...znaczy po ptokach - pewnie nic już u niego nie zdziałam. Dobra! Save - znowu uwalniam Stone''a i aktualnie czekam... ale! Jeżeli moje przypuszczenie sie sprawdzi, a przypuszczam, że jakimś sposobem będzie wiedział, że byłam już w Wolnej Kopalni i... ten tego... "żywy nie został nikt" ( oprócz kopaczy rzecz jasna ), to i tak d*** :/ Zobaczymy.
A zastanawiało mnie to, dlaczego oni ciągle wstają? Pewnie właśnie dlatego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 07:33, Łukol napisał:

A zastanawiało mnie to, dlaczego oni ciągle wstają? Pewnie właśnie dlatego...


chodzi Ci o to że zabijasz ich niby, padają a po chwili otrząsają się i ruszaja do ataku?
żeby zabic na dobre trzeba po tym jak upadaja jeszcze raz ich zaatakować póki leżą..wtedy Twój bohater robi w nich dziury ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 07:33, Łukol napisał:

Na razie wyszedł i zaczął robić czystkę, ale gdy trochę mu w tym pomogłam, to nagle się okazało,
że "zginął członek Starego Obozu i twoje imię padło w związku z tą sprawą"...znaczy po ptokach
- pewnie nic już u niego nie zdziałam.


Nie, ten tekst tak naprawdę nic nie znaczy i nic nie uniemożliwia - zresztą trzeba było sprawdzić. Mi po czystce w Wolnej Kopalni i kopalni Gomeza takie teksty rzucało kilka osób (np. Gorn), ale w niczym to nie przeszkadzało; w końcu wybicie strażników w Wolnej Kopalni to wymóg twórców i tego nie sposób ominąć. A żeby zabić, jak zresztą wspomniał już jacko, trzeba wykonać na leżącym przeciwniku atak do przodu - bezimienny wbije mu miecz/topór i przekręci. A jeśli masz Uriziel to nic nie musisz robić - przeciwnicy giną od efektu czaru jakim jest on zaklęty (po uderzeniu zaczynają płonąć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, ale właśnie o to chodzi, że DOBIŁAM wszystkich w kopalni i martwiłam się, że pokpiłam sprawę ze Stone''m. Ale okazało się, że nie - w myśl zasady "czego oczy nie widzą...". Na razie zabawiam się w walkę wręcz przy asyście Stone''a, ale zaczyna mnie to nudzić, bo te dupki nie odpuszczają i chyba muszę każdego po kolei gdzieś dobić w ustronnym miejscu, tak żeby Stone nie widział.
Acha - i jego tekst też się zmienił na coś w rodzaju "zapomnijmy o tej sprzeczce". A wszystko po to, żeby ulepszył mi zbroję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 07:55, Łukol napisał:

/.../
Acha - i jego tekst też się zmienił na coś w rodzaju "zapomnijmy o tej sprzeczce". A wszystko
po to, żeby ulepszył mi zbroję.

Spróbuj zrobić sejwa i zaraz potem teleportować się z zamku. Do zamku wróć po 5 minutach i może przemkniesz się do kuźni Stone bez bijatyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość w doprowadzeniu mnie do szczęśliwego końca :D Chociaż... nie wiem, czy szczęśliwego, bo jakby nie było to koniec i jakoś mi głupio :/

Ogólnie to gra jest fantastyczna, chociaż brakowało mi tu dwóch rzeczy - eliksiru niewidzialności ( ach ten Baldur''s Gate ) i szybkiego obrotu w tył z przewrotem ( jak w Tomb Raider ) ;D

I jeszcze jedno nie daje mi spokoju - śmierć magnatów właściwie nikogo nie zainteresowała - ani Diego, ani Lee. Tak miało być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 07:57, Łukol napisał:

/.../
I jeszcze jedno nie daje mi spokoju - śmierć magnatów właściwie nikogo nie zainteresowała -
ani Diego, ani Lee. Tak miało być?

Ciąg dalszy nastąpi...
Kup Gothic II razem z Nocą Kruka...
Potem, jak skończysz Noc Kruka to będzie dostępny Gothic III, więc to jeszcze nie koniec. A co ma być, to będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy nie wrzucić save''a sprzed wykonania ostatniego przekręcenia mieczem i nie wrócic do S.O. bo mi się nie chciało wykańczać obozu (tak chciałem szybko poznać zakończenie!) ale skoro jest tam ktos do uwolnienia ;-)...mam pytanie o kręgi magii...jestem magiem wody mam 4 krąg a Xardas oferuje 6 - kto moze mnie podszkoliś w 5 kręgu? Saturas odpada ..po teleporcie natychmiast atakuje mnie jako zdrajcę i człowieka Xardasa, w obozie bractwa chyba także nie ma (chyba już) osoby która szkoli w kręgach...magowie ognia dawno nie żyja ....czy jest szansa kogos takiego znaleźć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 11:29, jacko napisał:

tak się zastanawiam czy nie wrzucić save''a sprzed wykonania ostatniego przekręcenia mieczem
i nie wrócic do S.O. bo mi się nie chciało wykańczać obozu (tak chciałem szybko poznać zakończenie!)
ale skoro jest tam ktos do uwolnienia ;-)...mam pytanie o kręgi magii...jestem magiem wody
mam 4 krąg a Xardas oferuje 6 - kto moze mnie podszkoliś w 5 kręgu? Saturas odpada ..po teleporcie
natychmiast atakuje mnie jako zdrajcę i człowieka Xardasa, w obozie bractwa chyba także nie
ma (chyba już) osoby która szkoli w kręgach...magowie ognia dawno nie żyja ....czy jest szansa
kogos takiego znaleźć????

Nie wrócisz już do Starego Obozu, bo po rozmowie z Xardasem w świątyni Śniącego (ostatnia rozmowa przed walką z fanatykami i Śniącym) nie można wrócić na powierzchnie. Chyba że masz save sprzed tej rozmowy.
A co do Twojego pyania: nie wszyscy magowie ognia są martwi (choć wątpie by mogli oni Cię czegoś nauczyć skoro jesteś magiem wody): Milten przeżył, możesz go poszukać jeśli chcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 12:51, windows00 napisał:

Nie wrócisz już do Starego Obozu, bo po rozmowie z Xardasem w świątyni Śniącego (ostatnia rozmowa
przed walką z fanatykami i Śniącym) nie można wrócić na powierzchnie. Chyba że masz save sprzed
tej rozmowy.


mam ale...za bardzo bym sie cofnął w czasie...chyba lepiej byłoby zacząć juz na spokojnie od nowa :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 11:29, jacko napisał:

Saturas odpada ..


Wcale, że nie :D Ja pokręciłam się trochę po okolicy i spróbowałam teleportować się do Nowego Obozu... I wiesz co? Przestali się na mnie złościć, nauczyłam się 5-tego kręgu, ale na 6-ty niestety zabrakło mi pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 11:47, Łukol napisał:

cale, że nie :D Ja pokręciłam się trochę po okolicy i spróbowałam teleportować się do Nowego
Obozu... I wiesz co? Przestali się na mnie złościć, nauczyłam się 5-tego kręgu, ale na 6-ty
niestety zabrakło mi pkt.

oooo moze to przez wybicie S.O. tak im ie stało???? ja mam punktów full...ale z tego co się dowuiedziałem dla mnie nie ma juz powrotu sprzed ołatarza...a szkoda :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 13:02, jacko napisał:

oooo moze to przez wybicie S.O. tak im ie stało???? ja mam punktów full...ale z tego co się
dowuiedziałem dla mnie nie ma juz powrotu sprzed ołatarza...a szkoda :-/


Ale naprawdę nie masz żadnego sejwa ZANIM wszedłeś do Świątyni Śniącego? Bo jak już jesteś w środku, to po ptokach :/ Nawet się nie teleportujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować