Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

1. Jak przenieść przedmioty ze skrzyni
CTRL + kursor w lewo

Dnia 24.03.2006 o 18:07, Łowca Gier napisał:

do ekwipunku? Bo jestem przy skrzyni i otworzyłem ją, ale nie mogę wziąć przedmiotów. 2. Jak
wziąć broń do ręki? Mam ją w ekwipunku, ale bohater jej nie trzyma w łapie :) Wciskam co się
da i nic. Pomóżcie!!!

w elwpunku gdy masz podswietlona bron naciskasz CTRL + kursor w góre
później 1 tudziez spacja i bron wyciągnięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego sterowania to chyba lekka przesada... Każdego którego słysze "a w Gothica nie gram bo sterowanie wkurza..." to już nie mogę... Nieco cierpliwości i każdy załapie o co tam biega, a gdy to już bedzie opanowane łykasz grę jak głodny pizzę ;] Jeśli chodzi o Gothica to ma on jedno z (TAK!) NAJBARDZIEJ intuacyjnych sterowań w tego typu grach. Przynajmniej moim zdaniem ;] Zresztą może mi się tak tylko wydaje bo jestem maniakiem tej gry? Może dlatego, że grałem w nią tyle, że problemu nie zauważam? W każdym razie jak już się przyzwyczaisz to nie bedziesz narzekać ;]. Choć ja pamiętam, że gdy zaczynałem Gothica też miałem problem ze sterowaniem, ale przecież mam taki sam ZAWSZE gdy podchodzę do NOWEJ gry. Kwestia przyzwyczajenia i szybkości opanowania ;] To tyle z mojej strony nt. sterowania w tym fantastycznym cRPGu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 16:21, szerszeń45 napisał:

Jeśli chodzi o Gothica to ma on jedno z (TAK!) NAJBARDZIEJ intuacyjnych sterowań w tego typu grach. Przynajmniej moim zdaniem ;]

Nie tylko Twoim :]
Sterowanie jest w porządku i krytycy patrzą na nie zazwyczaj przez pryzmat II. A np. w czasie handlu można uniknąć sprzedania czegoś potrzebnego i późniejszego odkupywania tego za ciężkie pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam uno problemo. Jestem w światyni śniącego na 5 akcie i jak dochodze (chyba) na sam koniec tej świątyni to tam stoi taki gostek, który mówi, że dalej nie przejde. Bezimienny mówi, że na niego potrzebuje lepszej broni i trzeba sie po nia cofnąć. Mój problem polega na tym, że nie wiem jaka to broń. Mam ten "przedziwny miecz, którego lepiej teraz nie ruszać" , ale on jest w kat. pozostałe i nie moge go wyjąć... Podejrzewam, ze trzeba sie cofnąć poza swiatynie i pójsc do Xardzasa. Czy to prawda czy moze trzeba zrobic cos innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 17:06, Bajuj napisał:

Tak musisz wrócić sie do Xardasa on da Ci dalsze instrukcje.

A jak otworzyć ta krate w przejsciu, przy której pierwszy raz spotykało sie straznika swiatynnego? Razem z nim były tam dwa pełzacze... Ja jej nie mogłem otworzyc i zamieniłem sie w robaka ale nawet tak nie dalo sie przejsc. Robak wchodził za krate do połowy i dalej sie nie dalo... W takiej pozycji sie spowrotem zamieniłem w czlowieka i o dziwo znalazłem sie po drugiej stronie. Tylko, ze juz nie mam tego czaru zamiana w chrzaszcza i nie moge spowrotem sie wrocic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 17:22, Igor FCBayern napisał:

> Tak musisz wrócić sie do Xardasa on da Ci dalsze instrukcje.
A jak otworzyć ta krate w przejsciu, przy której pierwszy raz spotykało sie straznika swiatynnego?
Razem z nim były tam dwa pełzacze... Ja jej nie mogłem otworzyc i zamieniłem sie w robaka ale
nawet tak nie dalo sie przejsc. Robak wchodził za krate do połowy i dalej sie nie dalo... W
takiej pozycji sie spowrotem zamieniłem w czlowieka i o dziwo znalazłem sie po drugiej stronie.
Tylko, ze juz nie mam tego czaru zamiana w chrzaszcza i nie moge spowrotem sie wrocic...

Tak można robić z każdym czarem zamiany ;)
Przyznam się, że sam też tak zrobiłem kiedy grałem pierwszy raz

Trzeba tam stanąć przy wejściu do pomieszczeia z kolcami w podłodze i wyjąć łuk... powinno się namierzyć przycisk... potem można do tego pomieszczenia wejść... tam jest jeszcze jeden przycisk w głębokiej wnęce... w niego też trzeba strzelić z łuku. Wtedy otworzy się jeszcze jedno pomieszczenie za kratami. Tam należy włączyć kilka pokręteł w odpowiedniej kolejności (fajne, bo źle naciśnięte przywołują demony, można zaekspić :) ).

BTW
Wskazówki są na ścianach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! To pomieszczenie z kolcami to jest to po lewej stronie (zakładajac, ze stoi sie twarza do tych nieszczesnych krat)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 17:35, Igor FCBayern napisał:

Dzieki! To pomieszczenie z kolcami to jest to po lewej stronie (zakładajac, ze stoi sie twarza
do tych nieszczesnych krat)??

Chyba tak... Takie otwarte, z dwoma wejściami i z dziurami w podłodze... sporo krwi na podłodze i ścianach
Jest też drugie, podobne, ale zamknięte... to tamto z demonami...

Na pewno się zorientujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 17:49, Monastor napisał:

> Dzieki! To pomieszczenie z kolcami to jest to po lewej stronie (zakładajac, ze stoi sie
twarza
> do tych nieszczesnych krat)??
Chyba tak... Takie otwarte, z dwoma wejściami i z dziurami w podłodze... sporo krwi na podłodze
i ścianach
Jest też drugie, podobne, ale zamknięte... to tamto z demonami...

Na pewno się zorientujesz

Tak, tak... Juz wiem które to pomieszczenie. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos ten przediwny miecz to własnie Uriziel :D Mój ulubiony mieczyk ;] Właśnie po jego zdobyciu zawsze szedłem zaliczyć chromaniny i nabić level na szkielecie magu, który przywoływał szkielety czyli cenne punkty XP :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Przechodziłem Gothica wielokrotnie, ale nigdy nie byłem guru. Czy to w ogóle możliwe?
I jak tego dokonać?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 20:43, walgierz napisał:

Mam pytanko. Przechodziłem Gothica wielokrotnie, ale nigdy nie byłem guru. Czy to w ogóle możliwe?

I jak tego dokonać?
Pozdrawiam

Nie jest to mozliwe by zostać Baalem. Lecz to nawet nie potrzebne bo strażnicy świątynni mogą poznawać coraz wyższe kręgi magii. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 20:45, szerszeń45 napisał:

Nie jest to mozliwe by zostać Baalem. Lecz to nawet nie potrzebne bo strażnicy świątynni mogą poznawać coraz wyższe kręgi magii. :))

Tak własnie podejrzewałem, ale na stronie fanów Gothica:
http://www.gothic.phx.pl/
znalazłem rozpiskę pancerzy i figuruje tam Szata Guru wraz z wartością. Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 20:47, walgierz napisał:

Tak własnie podejrzewałem, ale na stronie fanów Gothica:
http://www.gothic.phx.pl/
znalazłem rozpiskę pancerzy i figuruje tam Szata Guru wraz z wartością. Dziwne...

Tak na pewno można je jakoś zdobyć, ale guru raczej nie zostaniesz ;] A szkoda bo fajnie by było się wcielić tym razem w członka takiej prestiżowej gildi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak przewrócić kolumnę na szczycie ruin starego klasztoru? Za dojście tam dostałem 1000xp ale za nic nie mogę przewrócić tej kolumny żeby przejść na drugą stronę. Tam jest jakaś skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 09:53, bombel1981 napisał:

Wie ktoś może jak przewrócić kolumnę na szczycie ruin starego klasztoru? Za dojście tam dostałem
1000xp ale za nic nie mogę przewrócić tej kolumny żeby przejść na drugą stronę. Tam jest jakaś
skrzynia.

Kolumne można przewrócic ale przewraca sie nie w ta strona co trzeba.
Proponuje akrobatyke, tudziez napój szybkości i hoop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 10:00, Bajuj napisał:

Kolumne można przewrócic ale przewraca sie nie w ta strona co trzeba.
Proponuje akrobatyke, tudziez napój szybkości i hoop.


Dzięki, napewno sprawdzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema, juz dawo przechodzilem Gothic''a 1 pamieta przeszedlem go 8 razy ale zawsze mnie wkurzalo to ze jak znajdywalo sie te kamienie czy co tam bylo, i w tym klasztorze co czeba przejsc chrzaszczem sie zamienic to na gorze jenego z dachow byla kolumna ktorej nie wiedzalem jak przewrocic a dalej skrzynia i niewiem co w tej skrzyni jest, wiec jak ja przewrocic i co tam ma ta skrzynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować