Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2008 o 21:32, Yaquza napisał:

Nie wiem do którego obozu dołączyć w gothicu 1.
Z kolei bardzo mi sie podoba obóz bractwa, ale podobno sa walnięci na mózg.Nowy mi sie
podoba troche mniej, a ze starym nie mam porównania.Chociaż do każdego chciałbym dołączyć.Ale
pytam was o rade, czy mozecie mi doradzić do ktorego obozu dojsc???

Jeżeli rozpoczynasz przygodę z Gothiciem to radzę dołączyć do Starego Obozu. Jak przejdziesz grę to polecam dołączenie na nowo do pozostałych obozów. Grę opyla się przejść wiele razy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLER
Zanim dołączysz do jakiegoś obozu zapisz grę na innym slocie, w razie pomyłki cofniesz się. :P
Ogólnie polecam start w Starym Obozie a potem awansować w systemie Cień-> Strażnik/Mag ognia -> Najemnik -> Mag Wody -> Nekromanta. Co do obozu bractwa, tam magia tylko do 4 kręgu...
SPOJLER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 21:32, Yaquza napisał:

Możecie mi dać radę??
Nie wiem do którego obozu dołączyć w gothicu 1.
Z kolei bardzo mi sie podoba obóz bractwa, ale podobno sa walnięci na mózg.Nowy mi sie
podoba troche mniej, a ze starym nie mam porównania.Chociaż do każdego chciałbym dołączyć.Ale
pytam was o rade, czy mozecie mi doradzić do ktorego obozu dojsc???

Obóz Bractwa jest dziwny, ale mnie tam się podoba :) . Najpierw proponuję do Starego Obozu dołączyć, a po zostaniu cieniem zostać strażnikiem, bo w G1 dużo jest walki face-to-face (w zwarciu) . Po przejściu gry pozostają pozostałe obozy i polecam przejście gry jeszcze raz, bo kolejne przejścia (oczywiście jeżeli sprawia ci to przyjemność, bo mnie tak) dają tyle samo zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam Morrowind podoba, ale przyznaję, że jest inny od Gothic''a.

Co do Smoka Ożywieńca: To nie jest podobny przypadek, co Śniący. Śniącego można wygnać, ale nie zabić. Jest po prostu zbyt potężny. Natomiast Smok jest tylko manifestacją "sił ciemności", ale jest słabszy.
A to, ze da się go zranić mieczem/magią tylko o tym świadczy- zakładając, że Śniący by nie usypiał, i tak byś go nie zranił. To po pierwsze. Po drugie- w G2 jest inny system niż w G1. W G2 walcząc z Trollem na niskim lvl dasz radę go zabić, bo jakieś obrażenia mu zaliczy. A w G1? Nie! Na systemie dwójki może i Śniącego dało by radę ubić... Może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 21:24, Kalejdoskop86 napisał:

> masz racje w trojce mozna odbic najpotezniejsze miasta orkow a nawet zwykly wilk
albo
> rozprowacz potrafi cie zabic. bugi i tyle. chociaz mam nadzieje ze czworka to bedzie

> cos nadzwyczjnego. ale nie ludze sie bo skoro nie robi tego piranha bytes to to
bedzie
> chyba do kitu.
To muszę cię zmartwić trochę, bo Spellbound nie miało doświadczenia z grami RPG, ale
do produkcji Gothic 4 podchodzą bardzo poważnie, tylko oby to nie był kolejny Oblivion
czy Wiedźmin, w których forma przeważa nad treścią.
Szkoda, że nie będzie Beziego i kumpli, ale może zobaczymy Xardasa jak był Magiem Ognia?
140 lat przed wydarzeniami z Gothica był on wybrańcem ducha Buthomara, ale co ja będę
mówił: zagraj sobie (jak masz dobry telefon) w Gothic 3: The Beginning. :))

gralem w gothica na komorke. przeszlem ale troche krotkie bylo. nawet fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak moge dołaczyć do Starego Obozu???I czy moge do niego dołączyć, po schrzanieniu zadania ze świstakiem???Test zaufania ukończony, i mam poparcie scattyego, rączki, złego, i thorusa.Pomożecie mi bo chciałem tam dołaczyć.Pewnie też musze miec lv. 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 18:42, Yaquza napisał:

Jak moge dołaczyć do Starego Obozu???I czy moge do niego dołączyć, po schrzanieniu zadania
ze świstakiem???Test zaufania ukończony, i mam poparcie scattyego, rączki, złego, i thorusa.Pomożecie
mi bo chciałem tam dołaczyć.Pewnie też musze miec lv. 5

Poparcie Świstaka nie jest konieczne. Jeżeli popiera Ciebie większość cieni, a test zaufania jest zakończony, możesz bez problemu przyłączyć się do Starego Obozu.

Oczywiście warunek zdobycia 5 levelu jest również konieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 11:58, Akeno napisał:

Mi się tam Morrowind podoba, ale przyznaję, że jest inny od Gothic''a.

Proszę bardzo:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1670&u=4543#end
Temat "Morrowind vs. Gothic", tam będziesz mógł ocenić i porównać obie gry.

Dnia 25.04.2008 o 11:58, Akeno napisał:

Co do Smoka Ożywieńca: To nie jest podobny przypadek, co Śniący. Śniącego można wygnać,
ale nie zabić. Jest po prostu zbyt potężny. Natomiast Smok jest tylko manifestacją "sił
ciemności", ale jest słabszy.
A to, ze da się go zranić mieczem/magią tylko o tym świadczy- zakładając, że Śniący by
nie usypiał, i tak byś go nie zranił. To po pierwsze. Po drugie- w G2 jest inny system
niż w G1. W G2 walcząc z Trollem na niskim lvl dasz radę go zabić, bo jakieś obrażenia
mu zaliczy. A w G1? Nie! Na systemie dwójki może i Śniącego dało by radę ubić... Może.

Śniący z logiki to raczej powinna być śmiertelna istota. Twórcy uczynili ją niewrażliwą na obrażenia, ponieważ zostało ustalone w jaki sposób należy bestię pokonać i tak właśnie mieli postępować gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko: Czy na "stole alchemicznym" można cokolwiek robić??? Bo ja tylko korzystam z kupionych lub znalezionych mikstur. A stół mi się nie "włącza" tzn. podświetla się, podchodzę i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w gothic I nie da się tworzyć własnych mikstur. Jednak dal pocieszenia powiem, że w następnych częściach można to robić do woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że jeśli masz w ekwipunku menzurkę to możesz podejść do stołu i Twoja postać zacznie wykonywać przy nim takie czynności jak alchemik. Niestety nic z tego nie wychodzi a do tego chyba traci się menzurkę:(
Najprawdopodobniej planowano zrobić z tym coś więcej ale zabrakło czasu i dopiero w G2 można się pobawić w alchemika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 21:52, Karharot napisał:

dopiero w G2
można się pobawić w alchemika.

Właśnie odświeżam sobie serię i gram wszystkie Gothic''ki po kolei od "jedynki" do "trójki". Będzie taki fajny efekt poznania całej historii Bezimiennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 10:39, Akeno napisał:

Miałem dziwne wrażenie, że jednak przy tym stole coś się robiło... Karharot, jesteś pewien,
że żadna miksturka nie wpadła ci do ekwipunku?


W G1 nic sie nie robiło przy tym stole na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 11:58, Akeno napisał:

Co do Smoka Ożywieńca: To nie jest podobny przypadek, co Śniący. Śniącego można wygnać,
ale nie zabić. Jest po prostu zbyt potężny. Natomiast Smok jest tylko manifestacją "sił
ciemności", ale jest słabszy.

Śniący vs. smok-ożywieniec...... hm... Śniący jest potężnym demonem, a smok-ożywieniec pół-bogiem (ma w sobie połową mocy Beliara) . Według mnie smok-ożywieniec jest silniejszy.
btw. Śniący jest nietykalny w G1, bo twórcy chcieli, aby gracze zabili go (tj. wygnali) poprzez przebijanie serc, a nie poprzez naparzanie go ;) .

Dnia 25.04.2008 o 11:58, Akeno napisał:

A to, ze da się go zranić mieczem/magią tylko o tym świadczy- zakładając, że Śniący by
nie usypiał, i tak byś go nie zranił. To po pierwsze. Po drugie- w G2 jest inny system
niż w G1. W G2 walcząc z Trollem na niskim lvl dasz radę go zabić, bo jakieś obrażenia
mu zaliczy. A w G1? Nie! Na systemie dwójki może i Śniącego dało by radę ubić... Może.

Hehe, prawda. Tak samo jak można ubić czarnego trolla na 1 lvlu w G2, a na 1 lvlu nawet pełzacza nie można dziabnąć (w G1) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

COś mi nie gra w grze Gothic ( mojej).Otóż zrobiłem dużo rzeczy w starym obozie.Nie zrobiłem zadahnia dla Dextera, zchrzaniłem zadanie ze świstakiem reszte zaliczyłem razem z testem.Mam poziom 5 i nie wiem jak dołaczyć do Starego Obozu!!Pomóżcie mi

Aha i jeszcze jedno nie moge tez dołaczyc do Nowego Obozu bo gdy mówie do Laresa, "czy to wystarczy żebyście mnie przyjęli??"pisze mi że wymagany poziom 5, a poziom 5 juz mam. O co chodzi w tym wszystkim??I jeszcze na dodatek niezywy Lee w swojej jaskini ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować