Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

1.Musisz zaznaczyć bryłki rudy od teg kolesia, aby miały taką wartość co rzeczy które oferujesz. Ale sprzedawca może nie mieć bryłek, to idź wtedy do innego.
2.Naciskasz E i D to bierze 10. Jak naciśniesz E i strzałke w prawo to weźmie 1 rzecz. Albo na odwrót.
3. A Dustego. Musisz porozmawiać z kumplem dustego w obozie sekty coś na "M". I jak powiesz Dustemu że z nim gadałeś to pójdzie.
3. B Zabij chrząszcza i weź jego mięso. Ale ciężko trafić. Urzyj pałki, to będzie łatwiej.
4.Jak zdobędziesz poziom to możesz. Np. u Diego.
5.Walczyć będziesz lepiej z czasem. Jak się nauczysz u nauczycieli walki bronią. Pakuj w dwóręczną broń.
(moja rada)
6. U Rączki, on jest nauczycielem. Albo u Cavalorna skradania. Rączka powie ci gdzie go znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 11:47, Sycylius napisał:

1.Jak moge sprzedawac rzeczy aby dostac za nie kase bo gdy podczas rozmowy powiedzialem ze
chcialbym cos kupic to dalem tylko swoje towary na sprzedarz myslac ze dostane za nie kase
a nie dostalem:/


musisz jeszcze przezłożyć jakieś rzeczy z ekwipunku sprzedającego na środek, bo tutaj tak jakby kasy się nie dostaje, tylko się wymienia towarami.

Dnia 29.04.2006 o 11:47, Sycylius napisał:

2.Jak moge kupowac rzeczy pojedynczo bo gdy np jest 10 wytrychów a ja chce tylko 1 to on i
tak bierze te 10


ja to klikam lewym przyciskiem myszy i strzałkę w lewo to wtedy daję tylko jeden przedmiot.

Dnia 29.04.2006 o 11:47, Sycylius napisał:

3.W obozie sekty dostałem zadanie aby przekonac do ich boga jednego goscia i pomyslalem o dustym
ale wogule nie moge do niego nic powiedziec kogo moge "nawrócic" jeszcze?


sam tego nigdy nie rozgryzłem do końca i nie mam pomysłu kogo by mozna jeszcze nawrócić.

Dnia 29.04.2006 o 11:47, Sycylius napisał:

3.Jak moge wziąść chrząszcze dla tego kucharza


poszukaj chrząszczy i zabierz z nich mięso z chrząszcza, chrząszcze powinny być niedaleko areny w opuszczonej i rozwalonej chatce

Dnia 29.04.2006 o 11:47, Sycylius napisał:

4.CZy moge dodawac sobie jakies pukty np do siły?


tak, możesz to robić odpowiednimi eliksirami lub zwiększać sobie siłe u nauczycieli w zamian za punkty nauki

Dnia 29.04.2006 o 11:47, Sycylius napisał:

5.Prawie zawsze jak mam jakas wiekszą walke to przegrywam jak skutecznie walczyc??


podszkol się w mieczach jednoręcznych i staraj się używać bloku

Dnia 29.04.2006 o 11:47, Sycylius napisał:

6.Jak moge sie nauczyc złodziejskiego fachu bo jeden ze strazników mówil ze wstawi sie za mną
u diego jesli sie tego naucze


muiszisz w tym przypadku wykonać questy które Ci Diego zleci.

Dnia 29.04.2006 o 11:47, Sycylius napisał:

To tyle prosze o szybką odpowiedz z góry thx:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 11:55, Vidmol napisał:

4.Jak zdobędziesz poziom to możesz. Np. u Diego.



Chodzi mi o awase ogulne gdy np zdobęde odpowiednio duzo xp to awansuje ale nigdzie nie moge zalezc alby wykorzystac te punkty
Mam jesczde pytanka czy np moge awansowac w sztuce kowalstwa bo chyba czym wyzzszy poziom bede mial tym lespze miecze bede robil co nie?(I w inych tez)
Nieraz widze jakiese patelnie czy garnki da sie na nich jakby ugotowac lub usmazyc surowe mieso które mam w plecaku w smazone?(bo to drugie jest drozzsze i uzupełnia wiecej punktów zycia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 13:38, Sycylius napisał:

> 4.Jak zdobędziesz poziom to możesz. Np. u Diego.
Chodzi mi o awase ogulne gdy np zdobęde odpowiednio duzo xp to awansuje ale nigdzie nie moge
zalezc alby wykorzystac te punkty


nie wiem już dokładnie o co Ci chodzi, więc o napiszę Ci od początku, do awansu potrzebne są punkty doświadczenia które zbierasz zabijając różne stworzenia lub wykonując questy, jeśli uzyszkasz odpowiednią ilość punktów doświadczenia to wtedy awansujesz o jeden poziom, za każdy poziom który Ci wzrósł otrzymujesz 10 punktów nauki, które możesz zamienić na różne umiejetności np. bronie jednoręczne, siła itp. aby to zrobić musisz znaleźć nauczycieli (np. Diego, Wilk, w Górniczej Dolinie jest sporo innych nauczycieli, musisz tylko popytać się ludzi) którzy nauczą Cię tych umiejętności, niektórzy nauczyciele mogą żądać od Ciebie opłaty za naukę. można też zwiększyć niektóre umiejętności (siła, zręczność i mana) bez pomocy nauczycieli i nie wykorzystywując punktów nauki, do tego służą odpowiednie eliksiry które jednak dosyć ciężko znaleźć.

Dnia 29.04.2006 o 13:38, Sycylius napisał:

Mam jesczde pytanka czy np moge awansowac w sztuce kowalstwa bo chyba czym wyzzszy poziom bede
mial tym lespze miecze bede robil co nie?(I w inych tez)


w jedynce nie da się w tym awansować, dopiero w gothicu 2 jest taka możliwość

Dnia 29.04.2006 o 13:38, Sycylius napisał:

Nieraz widze jakiese patelnie czy garnki da sie na nich jakby ugotowac lub usmazyc surowe mieso
które mam w plecaku w smazone?(bo to drugie jest drozzsze i uzupełnia wiecej punktów zycia)


można chyba tylko usmażyć na patelni surowe mięso i będziesz miał wtedy smażone, musisz do tego znaleźć jakieś ognisko z patelnią, nie wiem czy można zrobić podobnie z innym żarciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 14:08, cinus` napisał:

nie wiem już dokładnie o co Ci chodzi, więc o napiszę Ci od początku,(...)


Juz sobie z tym poradzilem i juz wiem oco chodzi:)

Dnia 29.04.2006 o 14:08, cinus` napisał:

w jedynce nie da się w tym awansować, dopiero w gothicu 2 jest taka możliwość


To da sie robic jakies lepsze miecze albo wogule wykuc sobie zbroje??Jak?

Dnia 29.04.2006 o 14:08, cinus` napisał:

można chyba tylko usmażyć na patelni surowe mięso i będziesz miał wtedy smażone, musisz do
tego znaleźć jakieś ognisko z patelnią, nie wiem czy można zrobić podobnie z innym żarciem.


A z kąd bede wiedział ze juz jest gotowe??

Do tego czasu znowu nagromadzilo mi sie pare pytan hehh poprostu bardzo mało gram w rpg prawie wogule

1.Mam problem z questem od jakiegos kolesia z obozu sekty.Kazal mi isc do chaty jego kolegi i przypomniec mu za musi go zmienic ale niewiem jak.Pogadalem z nim ale nic w dzieniku zapisało sie ze musze byc bardziej stanowczy czyli co mam zrobic?
2.Do którego guru musze isc aby załatwic sobie zwoje magiczne bo wiem ze jede z nich nimi handluje ale mi nie sprzeda
3.Czy w tej kopalni do której wysłał mnie diego sa jacys nauczyciele czy wogule oplaca sie tam psiedziec dłuzej?
4.Da sie wydobyc rude czy trzeba miec jakies specjalne umiejętnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 09:14, Sycylius napisał:

To da sie robic jakies lepsze miecze albo wogule wykuc sobie zbroje??Jak?


miecze chyba można zrobić, ale jeżeli już to słabe, a zbroi nie można robić.

Dnia 30.04.2006 o 09:14, Sycylius napisał:

A z kąd bede wiedział ze juz jest gotowe??


wystarczy przez ułamek sekundy smażyć i już jedno surowe mięso zamienie się w smażone, każde mięso trzeba pojedynczo smażyć więc smażenie większej ich ilości może troche czasu zająć.

Dnia 30.04.2006 o 09:14, Sycylius napisał:

1.Mam problem z questem od jakiegos kolesia z obozu sekty.Kazal mi isc do chaty jego kolegi i przypomniec mu za musi go zmienic ale niewiem jak.

>Pogadalem z nim ale nic w dzieniku zapisało sie ze musze byc bardziej stanowczy czyli co mam zrobic?

nie pamiętam juz o kogo chodzi, musisz chyba popytać się każdego w obozie.

Dnia 30.04.2006 o 09:14, Sycylius napisał:

2.Do którego guru musze isc aby załatwic sobie zwoje magiczne bo wiem ze jede z nich nimi handluje ale mi nie sprzeda


kupić można chyba u tego przy którym siedzi trzech nowicjuszy (pod takim daszkiem), nie pamietam jak się nazywa, ale żeby od niego coś kupić to trzeba wykonać jakiegoś questa, ale już nie pamietam którego gdyż dawno już nie grałem (chyba czas odświeżyć sobie gothica bo coraz więcej rzeczy zapominam)

Dnia 30.04.2006 o 09:14, Sycylius napisał:

3.Czy w tej kopalni do której wysłał mnie diego sa jacys nauczyciele czy wogule oplaca sie tam psiedziec dłuzej?


o ile pamiętam to tam nauczycieli raczej nie ma, ale mogę się mylić

Dnia 30.04.2006 o 09:14, Sycylius napisał:

4.Da sie wydobyc rude czy trzeba miec jakies specjalne umiejętnosci?


nie da się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak zostać mniechem w gothic ? Na NXK z tyłu znajduje opis gothica i jest napisane mi:
" Cztery klasy postaci do wyboru - mag, wojownik, złodziej i <b>mnich</b>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 11:35, Seqiu napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jak zostać mniechem w gothic ? Na NXK z tyłu znajduje opis gothica
i jest napisane mi:
" Cztery klasy postaci do wyboru - mag, wojownik, złodziej i <b>mnich</b>.


dosyć nieprecyzyjne to jest i nie do końca prawdziwe, są trzy główne gildie
1) najemnicy a w późniejszym czasie łowcy smoków (to chyba są ci wojownicy)
2) magowie ognia
3) straż i później paladyni (mnich to chyba paladyn, bo w grze jest mowa o zakonie paladynów czy jakoś tak)
w trakcie gry można wybrać tylko jedną z tych gildii
można by było dodać do tego jeszcze gildię złodziei, ale przyłączenie się do nich nie jest obowiązkowe i można do nich się przyłączyć będąć już w którejś z trzech wyżej podanych głównych gildii.
dodatkowo w nocy kruka są trzy dodatkowe gildiie: bandyci, wodny krąg i piraci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy te trzy gildie znajdują się w każdym z trzech obozów tz w nowym obozie, starym obozie i obozie na bagnie znajdują się po trzy gildie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 12:10, Seqiu napisał:

A czy te trzy gildie znajdują się w każdym z trzech obozów tz w nowym obozie, starym obozie
i obozie na bagnie znajdują się po trzy gildie?

W starym obozie można zostać cieniem, potem strażnikiem , bądź druga droga, to zostać magiem ognia.
W obozie na bagnie można zostać nowicjuszem, a z awansem na strażnika świątynnego (s.św. posługiwać się może zarówno bronią, jak i zdobywać kręgi magii)
W nowym obozie można zostać szkodnikem, a z awansem najemnikiem, bądź zostać magiem wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 12:10, Seqiu napisał:

A czy te trzy gildie znajdują się w każdym z trzech obozów tz w nowym obozie, starym obozie
i obozie na bagnie znajdują się po trzy gildie?


kurde sory pochrzaniło mi się z gothiciem 2 :/
w gothicu 1 są gildie:
1) magowie ognia (stary obóz) musisz najpierw zostać cieniem
2) bractwo śniącego (bagno) najpierw musisz być nowicjuszem
3) najemnicy (nowy obóz) są dwa sposoby: zostać szkodnikiem lub inny ciekawszy ale to by zdradziło Ci fabułę więc nie piszę i mógłbym Ci spoilera zrobić
4) magowie wody (nowy obóz) też są różne sposoby można do nich się przyłączyć jak zostaniesz najemnikiem lub jeszcze inaczej, ale tego też Ci nie powiem narazie (patrz punkt 3)
5) straż (stary obóz) najpierw muiszsz zostać cieniem
no i dodatkowo w pewnych okolicznościach można zostać nekromantą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 09:14, Sycylius napisał:

1.Mam problem z questem od jakiegos kolesia z obozu sekty.Kazal mi isc do chaty jego kolegi
i przypomniec mu za musi go zmienic ale niewiem jak.Pogadalem z nim ale nic w dzieniku zapisało
sie ze musze byc bardziej stanowczy czyli co mam zrobic?
2.Do którego guru musze isc aby załatwic sobie zwoje magiczne bo wiem ze jede z nich nimi handluje
ale mi nie sprzeda
3.Czy w tej kopalni do której wysłał mnie diego sa jacys nauczyciele czy wogule oplaca sie
tam psiedziec dłuzej?
4.Da sie wydobyc rude czy trzeba miec jakies specjalne umiejętnosci?


1.Musisz go prostu pobić wtedy powie że pójdzie go zastąpić.
2.Ten pod dachem sprzedaje, siedzi tam w towarzystwie nowicjuszy.
3.tak, jest tam parę questów do zrobienia, a jak będziesz miał wyższy lvl to pochodź po bocznych korytarzach.
4. Nie da się rudy wydobyć. Najwyżej złoto, ale to w dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanko. Jak np zdecyduję się wstąpić do nowego obozu i zostać magiem wody to mam ładować punkty tylko w tą szkołe magii ? (oczywiście nie pomijajć cech np siła) i czy mogę jednocześnie byc magiem wody i ognia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO wlasnie da sie nalezec zauszmy do obozu na bgnie i do starego obozu bo np w starym obozie bym byl wojownikiem a na bagnie magiem i czy da sie zostac alchemikiem??

Mam jescze taki quest aby odnalesc NECA podobno znajduje sie w on w nowym obozie ale go tam nie ma moze mi ktos powiedziec gdzie go mam szukac bo gdy go nie znajde nie zostane przyjety do starrgo obozu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 13:03, Sycylius napisał:

Mam jescze taki quest aby odnalesc NECA podobno znajduje sie w on w nowym obozie ale go tam
nie ma moze mi ktos powiedziec gdzie go mam szukac bo gdy go nie znajde nie zostane przyjety
do starrgo obozu:/

Nec leży martwy w jaskinii, przed którą są kretoszczury. Wychodzisz boczną bramą, a potem w prawo wzdłuż skał, to niedaleko od bocznej bramy... Zabierz koniecznie amulet Neca !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 13:35, paweusz napisał:

Nec leży martwy w jaskinii, przed którą są kretoszczury. Wychodzisz boczną bramą, a potem w
prawo wzdłuż skał, to niedaleko od bocznej bramy... Zabierz koniecznie amulet Neca !



Ale koło jakiego obozu sie to znajduje?Powidz troche konkretniej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować