Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 12:51, Piciambeer napisał:

> Wciskam e by zobaczyć mój ekwipunek i mam tam tylko zakładkę bronie... a jak mogę
przerzucać
> dalej ?
Strzałką w prawo/lewo :)

Łezka mi się w oku zakręciła, kiedy czytałem twojego wcześniejszego posta, poważnie...
Sam nie miałem pojęcia jak pochodnię podnieść, dzwoniłem do wuja, który kiedyś wspominał,
że grał w tę grę (bo internetu wtedy nie miałem) :D
Chyba do niej wrócę.


Jeszcze pytanko :D A jak przedmioty ze skrzyń zabierać ?

Edit: Gra zaczyna mnie wkurzać !!

A jak przedmioty ubierać z ekwipunku ? OMG !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:00, Chlorofil napisał:

Jeszcze pytanko :D A jak przedmioty ze skrzyń zabierać ?

Edit: Gra zaczyna mnie wkurzać !!

A jak przedmioty ubierać z ekwipunku ? OMG !

Ctrl + lewa strzałka bądź prawa.

Btw. też tak miałem jak systemu nie ogarniałem ale potem to gra stała się moim nr. 1 ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:00, Chlorofil napisał:


Jeszcze pytanko :D A jak przedmioty ze skrzyń zabierać ?

Ctrl+prawo.

Dnia 10.04.2010 o 13:00, Chlorofil napisał:


Edit: Gra zaczyna mnie wkurzać !!

A jak przedmioty ubierać z ekwipunku ? OMG !

Ctrl+góra (wszystko w tej grze się tak robi, każdą akcje, rozmowa, podnoszenie przedmiotów). I wcale nie jest to takie głupie, wbrew pozorom bardzo intuicyjne i bardzo łatwo się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:00, Chlorofil napisał:

Edit: Gra zaczyna mnie wkurzać !!

Nie martw się, to tylko pierwsze wrażenie - potem jest cud miód i orzeszki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już jest lepiej ale mam jeszcze problem ze sprzedawaniem towarów. Przenoszę moje towary do sprzedania na pasek po prawej ten pierwszy daję enter wciskam przyjmij i oddałem npcowi towar za darmo :/ To jak się sprzedaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 14:57, Chlorofil napisał:

No już jest lepiej ale mam jeszcze problem ze sprzedawaniem towarów. Przenoszę moje towary
do sprzedania na pasek po prawej ten pierwszy daję enter wciskam przyjmij i oddałem npcowi
towar za darmo :/ To jak się sprzedaje ?

Musisz jeszcze dodać rudę od sprzedawcy, inaczej tak jak napisałeś oddajesz za darmo :P. Możesz wziąć mniej rudy niz wartość przedmiotów, ale więcej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu też miałem problem.

Musisz wydać swoje towary, po czym wybrać od kupca to, co chcesz w zamian. Z rudą jest upierdliwie, dlatego dam ci ściągę:
ctrl+w lewo ---> dodaje 1 rudę do puli
ctrl+delete ---> dodaje 10 rud do puli
ctrl+shift+delete ---> dodaje 100 rud do puli

Jakoś trak to szło :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pewnym zadaniem. Chcę się przyłączyć do Nowego Obozu. Lester powiedział mi, żebym pomógł sprzedać ziele Baalowi Isidro. Idę do niego do karczmy, daję mu alkohol i mimo tego dalej nie chce zgodzić się na spółkę. Jak mam go przekonać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 14:10, Chlorofil napisał:

Mam problem z pewnym zadaniem. Chcę się przyłączyć do Nowego Obozu. Lester powiedział
mi, żebym pomógł sprzedać ziele Baalowi Isidro. Idę do niego do karczmy, daję mu alkohol
i mimo tego dalej nie chce zgodzić się na spółkę. Jak mam go przekonać ?


Tam byl chyba szantaz. W kazdym razie fajnie gada (po kilku glebszych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy na serio graliście/gracie strzałkami i ctrlem?
Ja bym się chyba zastrzelił... Przecież wystarczy wejść w opcje sterowania i wybrać ''sterowanie alternatywne'' (czy coś w ten deseń) i grać jak człowiek wsadem + myszką. Znacznie wygodniej, na cyferkach pod ręką mamy przecież do wyboru bronie i czary, mamy pod ręką chodzenie na boki i skręcanie + wygodne rozglądanie się za pomocą myszki, a zamiast ctrl używamy jak normalny człowiek w każdej innej grze lpma, itd itd.
Aż mnie skręcało jak czytałem w recenzjach że sterowanie jest tak niewygodnie rozłożone że trzeba grać bez myszki. A od czego są opcje? Tym bardziej że alternatywne (czyli naturalny wsad) rozłożenie jest nawet przygotowane, wystarczy tylko zajrzeć do opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 14:52, misioo napisał:

Wy na serio graliście/gracie strzałkami i ctrlem?

Ja od razu zmieniałem opcje klawiatury na bardziej "ludzkie". WSAD i żadnej myszki. Myszą tylko ustawiałem spod jakiego kąta bohater będzie patrzył przed siebie, a tak to np. space-wyciągnij broń, enter atakuj itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 14:52, misioo napisał:

Wy na serio graliście/gracie strzałkami i ctrlem?
Ja bym się chyba zastrzelił... Przecież wystarczy wejść w opcje sterowania i wybrać ''sterowanie
alternatywne'' (czy coś w ten deseń) i grać jak człowiek wsadem + myszką.


Caly urok gry w Gothic 1 i 2 to granie na klawiaturze......Specyfika gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 15:12, TETRIANDOCHH napisał:

Caly urok gry w Gothic 1 i 2 to granie na klawiaturze......Specyfika gry.


Niom, jak się solidnie postarasz to łapy z klocków drewna i bugi na każdym kroku też będą całym urokiem gry.

->Misioo
Dokładnie, aczkolwiek idzie zrozumieć oldskulowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 15:31, Shlafrok napisał:

Niom, jak się solidnie postarasz to łapy z klocków drewna i bugi na każdym kroku też
będą całym urokiem gry.

Dla niektórych liczy się coś więcej niż grafika :P Mnie nigdy nie przeszkadzała zabawa klawiaturą, wolałem ją od sterowania ala G3 z myszką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 15:37, Tuldor1 napisał:

Dla niektórych liczy się coś więcej niż grafika :P


Owszem, więc...? Nie czepiam się grafy (poza drewnianymi dłońmi, litości ;)), a jeśli ktoś lubuje się w masochistycznych konfiguracjach sterowania to droga wolna. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie takie same są w GTA: San Andreas, grze z 2005 roku (2004 na PS2, ale zaszły różnice w grafice). A system gestów z serii Gothic naśladuje chyba tylko GTA IV, tyle że w inny sposób ^^ Gothic to gra wyjątkowa, także pod względem sterowania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha, czyli SA polegało podobnie jak Gothic w dużej mierze na konwersacji z npc gdzie każde ujęcie ukazuje żywiołowo wymachującego gościa który nota bene równie energicznie prezentuje swe piękne tipsy podczas biegu? :] No i w niczym nie zmienia to faktu że piękne to to nie jest, z tym że SA jako-tako potrafił zamaskować ten fakt i z tego co pamiętam tam dłoń potrafi się otworzyć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować