Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2012 o 18:44, Varo napisał:

Reinstall także nie pomógł. To prawdopodobnie związane z windows 7 - na XP nigdy mi się
tak nie zrobiło.

A próbowałeś na nowo załadować ten level-wyjść do osady orków i wrócić?
No i jakiego typu reinstall robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:51, zadymek napisał:

A próbowałeś na nowo załadować ten level-wyjść do osady orków i wrócić?

Przed chwilą zrobiłem tak, jak napisałeś. Nie pomogło.

Dnia 26.01.2012 o 18:51, zadymek napisał:

No i jakiego typu reinstall robisz?

Reinstall to nie był, lecz całkowity format kompa. Przed i po formacie jest taki sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, od razu przejde do rzeczy. Odpalam gothic 4 po czym juz same reklamy wejsciowe sie strasznie tną, nie mowiac o samej grze. Na ten moment jest to po prostu niegrywalne.

Komputer :

Procesor: AMD FX 4x3,8GHz 12MB
8GB RAM DDR3 1333MHz
Karta graficzna: RADEON HD3000 zintegrowana

Gra powinna smigac jak ta lala. Komputer jest nowy, ma 3 tygodnie, ale sciagnalem najnowsze sterowniki do karty graficznej, zainstalowalem patch hotfix i patch 1.1, zmniejszylem rozdzielczosc na 1024x768 i nic nie pomaga. Czytalem ze gra jest tak zoptymalizowana ze po prostu na lepszych komputerach ona nie dziala, ale chyba mozna cos z tym zrobic zeby plynnie chodzila? mamy XXI w. tworcy gier chyba nie sa skonczonymi idiotami ?

Test na www.systemrequirementslab.com niestety nie moge zrobic, wyskakuje komunikat :

"System Requirements Lab was not able to load.
Try again?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co dziwić, że ci się gra ścina (Cód, że w ogóle działa), Twój zestaw wygląda jakbyś go z allegro kupił, czyli niby z widoku super sprzęcior 8gb ramu itp. ale karta graficzna w nim zupełnie nie nadaje się do współczesnych gier, najprawdopodobniej masz też zasilacz no-name, który w przypadku awarii może ci spalić całego kompa, nie wspominając już o niestabilnych napięciach skrucających żywot reszty podzespołów.

Jeżeli chcesz grać w najnowsze gry, to zrób upgrade peceta.
Najlepiej podaj swój sprzęt, oraz model zasilacza w temacie
Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=60610

Na pewno jakąś przyswoitą kartę graficzną nadającą się do gier ci zaproponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby gra ci poszła skoro masz zintegrowaną kartę graficzną? Skąd kupiłeś tego kompa, a druga rzecz to kto ci go doradził no i czy przedyskutowałeś to czy kupiłeś w ciemno? Zintegrowana karta graficzna nadaje się tylko do filmów i internetu. Gry? Gothic 1/Gothic 2 może pójdą... Naciągnęli cię za bardzo... 8 gb RAMu... Dobre tylko szkoda że żadna gra nie używa takiej ilości, maks to 2-3gb RAM, więc 8 to zbędne. Jeśli będziesz chciał pograć w jakiekolwiek gry to przygotuj się na przynajmniej 500zł dodatnich wydatków na kartę graficzną... Ja np. mam gorszy procesor, mniej ramu ale co z tego jak mam kartę graficzną? W maszynie gracza PRZEDE WSZYSTKIM patrzymy na kartę graficzną.

I gra nie powinna śmigać jak "talala" bo za przeproszeniem karta graficzna jest do dupy;) Następnym razem nie składaj/kupuj komputerów zanim zapytasz na forum bo podejrzewam że zapłaciłeś koło 2500zł a w tej cenie na tym forum złożylibyśmy ci coś o wiele, wiele, wiele bardziej wydajnego że każda gra by chodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 16:20, Varo napisał:

Reinstall to nie był, lecz całkowity format kompa. Przed i po formacie jest taki sam
problem.

Jakoś ten save przetrwał, więc jeszcze dla pewności: czy format objął folder gry a tylko save ocalał?
Bo jeśli pliki systemu i gry są nowe to wniosek jest tylko jeden: skopany save. Na to chyba nie ma rady.

PS Plik jest dźwękowy, więc możliwe, że wyłączenie dźwięku (wszystkie sety na 0) coś da -jeśli nie w menu to w gothic.ini.
PPS A jakbyś sprzedał/wyrzucił z plecaka (najlepiej w innej mapie) te laski szamanów -z nazwy pliku wnioskuję, że to nie te questowe miecze- ciekawe co się stanie...

Poszperałem w sieci i wygrzebałem ten problem.
http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/568130-Error-in-Gothic-1
Pisze wyraźnie, żeby umieścić dany plik tam gdzie należy. Trochę problematyczne: nie rozumiem dlaczego reinstall miałby nie robić tego samego, ale możesz spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 20:06, zadymek napisał:

Jakoś ten save przetrwał, więc jeszcze dla pewności: czy format objął folder gry a tylko
save ocalał?
Bo jeśli pliki systemu i gry są nowe to wniosek jest tylko jeden: skopany save. Na to
chyba nie ma rady.

Nie sprecyzowałem - przechodziłem grę dwa razy, przed i po reinstallu. Za tym drugim razem postanowiłem, że coś trzeba z tym zrobić. Jestem pewien, że żaden save nie przetrwał.

Dnia 27.01.2012 o 20:06, zadymek napisał:

PS Plik jest dźwękowy, więc możliwe, że wyłączenie dźwięku (wszystkie sety na 0) coś
da -jeśli nie w menu to w gothic.ini.

Sprawdzę.

Dnia 27.01.2012 o 20:06, zadymek napisał:

PPS A jakbyś sprzedał/wyrzucił z plecaka (najlepiej w innej mapie) te laski szamanów
-z nazwy pliku wnioskuję, że to nie te questowe miecze- ciekawe co się stanie...

Też sprawdzę.

Dnia 27.01.2012 o 20:06, zadymek napisał:

Poszperałem w sieci i wygrzebałem ten problem.
http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/568130-Error-in-Gothic-1
Pisze wyraźnie, żeby umieścić dany plik tam gdzie należy. Trochę problematyczne: nie
rozumiem dlaczego reinstall miałby nie robić tego samego, ale możesz spróbować.

Dzięki za poświęcony czas :) To także zrobię i zobaczę, co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu. Klasyczny błąd na Windows 7, każdy przechodził przez niego. Znajdź w folderze Gothic plik gothic.ini i odnajdź linię odpowiedzialną za dźwięk. Wyłącz dźwięk na czas przechodzenia przez etap na, którym pojawia się błąd.


-
Aj, nie zauważyłem, że ktoś już Ci to napisał :)
-
Jakie polecicie mody poprawiające komfort gry w Gothic ?
Nie chodzi mi o fabułę lecz głównie o oprawę audiowizualną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często słychać te efekty dźwiękowe. Ale trzeba przyznać że nie zapoczątkowały one na gothicu... Król lew jest przecież bodajże z lat 90. Gothic już był później. ;) Ale ja często w tv słyszę odgłos sowy z gothica albo czasem jak się człowiek przysłucha to słychać niektóre bestie. ;)
Najlepsze jest jednak jak czasem na TVP 1 lektorami są Bezio, Xardas, Lee czy nawet Lares;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 00:42, Gumisiek2 napisał:

Jak już jesteśmy w temacie takich ciekawostek, to zauważyłem, że krzyk Beziego w momencie
śmierci został użyty w grze FlatOut, gdy nasz kierowca wypada przez przednią szybę ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=cksAac6LsMs#t=1m00s - Gothic

http://www.youtube.com/watch?v=OlP988oyDpA#t=0m15s - FlatOut


Takich krzyków można usłyszeć w licznych filmach. Nie tylko klasy D :) Np w Pocałunku Smoka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 01:10, vegost napisał:

Takich krzyków można usłyszeć w licznych filmach. Nie tylko klasy D :) Np w Pocałunku
Smoka :)


Pierwszy lepszy fragment na YT :P

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Z9s_ST81yOQ#t=234s

domyślam się, że każdy to zna :P
swoją drogą w samej tej scenie usłyszałem dźwięki "stękania/umierania" z jeszcze paru innych gier, jak Goldeneye i Perfect Dark na N64 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 14:34, Zb4wiciel napisał:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Z9s_ST81yOQ#t=234s

domyślam się, że każdy to zna :P
swoją drogą w samej tej scenie usłyszałem dźwięki "stękania/umierania" z jeszcze paru
innych gier, jak Goldeneye i Perfect Dark na N64 :p


Tia.. o ten fragment mi chodziło :) Z drugiej strony, śmiesznie zmontowane do sceny XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem pograć w gothic 2 nk i od nowa przejść super przygodę;) Jednakże postanowiłem przejść ją tym razem na moim laptopie a nie na kompie. Mam jednak dwa problemy...
1. Mam do wyboru tylko dwie rozdzielczości. 800x600 i 1024x768. Mój laptop jest najlepiej przystosowany do rozdzielczości 1366x768, więc to trochę dziwnie wygląda;/ Są jakieś pomysły co do tego?;)
2. Mam problem z odczytem filmików. Filmiki po prostu się nie włączają... Jest czarny ekran, słyszę tylko głosy.
Jakieś pomysły? Będę wdzięczny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 15:17, damiank485 napisał:

Ostatnio postanowiłem pograć w gothic 2 nk i od nowa przejść super przygodę;) Jednakże
postanowiłem przejść ją tym razem na moim laptopie a nie na kompie. Mam jednak dwa problemy...
1. Mam do wyboru tylko dwie rozdzielczości. 800x600 i 1024x768. Mój laptop jest najlepiej
przystosowany do rozdzielczości 1366x768, więc to trochę dziwnie wygląda;/ Są jakieś
pomysły co do tego?;)
2. Mam problem z odczytem filmików. Filmiki po prostu się nie włączają... Jest czarny
ekran, słyszę tylko głosy.
Jakieś pomysły? Będę wdzięczny;)


Windows 7 ? Też tak miałem i nic nie dało się z tym zrobić. Gra jest za stara i filmy nie będą się wyświetlać. Dlatego też zmieniłem na xp :) Z resztą dotyczy to nie tylko Gothica a też Post Portem bo chciałem pograć. Tyle, że tam nie widziałem nic. Tylko głosy a jak była rozgrywka to było to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować