Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Elo, mam mały problem z gothicem 2 NK. Gdy go włączam wyskakuje że nie może odszukać ścieżki dźwiękowej, jakby się nie zainstalowała.

PONOWNA INSTALACJA NIE DZIAŁA!!!

Może ma ktoś jakiś pomysł jak pozbyć się problemu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2012 o 19:48, krychant napisał:

Może ma ktoś jakiś pomysł jak pozbyć się problemu???


Brzmi dziwnie, najpierw przejrzyj pomoc techniczną:
http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=33

W tym wątku również coś piszą o takim problemie (nie wiem, czy masz to samo)
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=34917

Możesz jeszcze ręcznie skopiować pliki (o ile w błędzie są one wymienione) - weź pliki z płytki i wklej je w odpowiednią ścieżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 20:00, Daelor napisał:


> Może ma ktoś jakiś pomysł jak pozbyć się problemu???

Brzmi dziwnie, najpierw przejrzyj pomoc techniczną:
http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=33

W tym wątku również coś piszą o takim problemie (nie wiem, czy masz to samo)
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=34917

Możesz jeszcze ręcznie skopiować pliki (o ile w błędzie są one wymienione) - weź pliki
z płytki i wklej je w odpowiednią ścieżkę.


Mi wyskakuje inny błąd niż temu kolesiowi na forum. A mianowicie ,, C: failed to initialice sound MSS reported: waveOutOpen0 failed"

To znaczy , chyba bo nie jestem pewien na 100% czy to o to chodzi ale chyba nie można odszukać jakiejś tam ścieżki dźwiękowej na dysku C na którym jest zainstalowana gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 09:07, Dotson napisał:

Sprawdź czy twoje słuchawki są dobrze podłączone albo czy w ogóle działają :P


No możliwe że to przez głośnik bo mam takie małe głośniki i ich jest sześć i nawet nie zauważyłem że jedne z nich nie działa, niestety ie wiem jeszcze co się z nim stało, a innych głośników nie mam. Więc jak sprawdzę i nie będzie działało to się znowu odezwę, a na razie wielkie dzięki za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2012 o 17:03, krychant napisał:

a na razie wielkie dzięki za pomoc. :)


To chyba jednak nie przez głośniki bo odłączyłem je i podłączyłem słuchawki.
Macie jeszcze jakieś pomysły od czego jest taki błąd i jak go naprawić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2012 o 22:42, krychant napisał:

Mi wyskakuje inny błąd niż temu kolesiowi na forum. A mianowicie ,, C: failed to initialice
sound MSS reported: waveOutOpen0 failed"


Wygląda na problem z kartą dźwiękową. W innych grach masz problem z dźwiękiem ? Przeinstaluj DirectX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2012 o 23:34, krychant napisał:

Macie jeszcze jakieś pomysły od czego jest taki błąd i jak go naprawić??


A zrobiłeś to co na karcie pomocy (post Daelora) bylo napisane? W dxdiag/dzwiek "Przesuń suwak przyśpieszenia sprzętowego maksymalnie w prawą stronę, na "Przyśpieszenie pełne" "?? Bo nie napisales, czy sprawdzales?
Ja bym jeszcze zajrzał do panelu sterowania/dzwięk i urządzenia audio(tak jest w xp,) i jezeli masz wiecej urzadzen do wyboru w rozwijalnym menu to bym eksprerymentował z wybraniem innych urzadzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 09:34, Sarinew napisał:

i jezeli masz wiecej urzadzen do wyboru w rozwijalnym menu to bym eksprerymentował z
wybraniem innych urzadzen.


Trochę się pobawiłem w tych ustawieniach ale nie udało mi się nic zrobić .
A w odpowiedzi dla ,,vegost" w innych grach dźwięk chodzi normalnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się naprawić problem z głosem.
Ale przy niektórych grach w tym w gothicu o którego głównie mi chodzi nie ma obrazu.
Moja karta graficzna: NVIDIA GeForce4 MX with AGP8X (Microsoft Corporation).
Co z tym zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 18:55, Kraju napisał:

Czy Gothic z pierwszej, pudełkowej edycji będzie działać na Windowsie 7?

Sąsiad ma mojego Gothica z eXtra klasyki na lapku z W7 i nie narzeka. Nie sądzę, żeby z premierówką miało być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 18:55, Kraju napisał:

Czy Gothic z pierwszej, pudełkowej edycji będzie działać na Windowsie 7?

Ja mam również z eXtra Klasyki i gra śmiga bezproblemowo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadymek, Firefly94 - problem polega właśnie na tym że edycja z eXtra Klasyki była chyba dostosowywana pod Viste, więc automatycznie z Win7 będzie działać. Gorzej z premierówką, dziesięć lat ma, więc różnie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2012 o 20:08, Kraju napisał:

zadymek, Firefly94 - problem polega właśnie na tym że edycja z eXtra Klasyki była
chyba dostosowywana pod Viste, więc automatycznie z Win7 będzie działać. Gorzej z premierówką,
dziesięć lat ma, więc różnie może być.

Js mam wydanie z extra gry (taka starutka seria CDP, jakby ktoś nie wiedział. Jeszcze sprzed pierwszej extra klasyki chyba) i też śmiga bez problemów na W7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem grać w Gothica na dwóch komputerach z Windows 7, wielokrotnie przewyższających jego wymagania i za każdym razem mam skoki fpsów. Wygląda to tak, że zaczynam grać, mam 20-25 fps, a po chwili gwałtownie rośnie do 300-400, przejdę parę kroków i znowu spada do 20-25. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 11:00, Hommicide napisał:

Próbowałem grać w Gothica na dwóch komputerach z Windows 7, wielokrotnie przewyższających
jego wymagania i za każdym razem mam skoki fpsów. Wygląda to tak, że zaczynam grać, mam
20-25 fps, a po chwili gwałtownie rośnie do 300-400, przejdę parę kroków i znowu spada
do 20-25. Miał ktoś podobny problem?


Też tego doświadczyłem na moim kompie, jak i u kolegi po zmianie naszych kompów na nowsze. Miałem 35fps póxniej spadek do 1fps ( takie zacięcie), ale gra zaraz ruszała do 16fps i tak dalej. Nie oszukujmy się Gothic w momencie premiery nie był żadnym programistycznym cudem. Każdy wie, jak działał, miał swoje błędy w kodzie. Różne dziwne rzeczy zdarzały się na różnych konfiguracjach. Z dzisiejszymi komputerami to jest ten problem, że Gothic nie był pisany na dwu/cztero-rdzeniowce i, jak je dostaje, za bardzo nie wie, co z nimi zrobić. Przez to wariuje. Wina leży po stronie software, przez to jak jest gra jest napisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 00:24, Pawciu45 napisał:

Z dzisiejszymi komputerami to jest ten problem, że Gothic nie był pisany na dwu/cztero-rdzeniowce i, jak je
dostaje, to za bardzo nie wie, co z nimi zrobić. Przez to wariuje. Wina leży po stronie software, przez to jak jest
gra jest napisana.

Ja bym tego ze sprzętem nie łączył. Odpalałem grę na różnych konfiguracjach- w tym wielordzeniowych- i Windowsach(95 -XP) i nigdy nie było problemów tzn był bug graficzny na kartach ATI ale nie na wszystkich i to w zasadzie mały pikuś. Dlatego ja stawiam na OS''a. Na W7 nie tylko ta gra sprawia problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować