Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2014 o 17:04, Tuldor1 napisał:

To mogłoby sie udać ale nie lubię tego typu kombinacji :) Poza tym już wywaliłem cholerę
z dysku po tej akcji, definitywnie mod niedorobiony...


Nie jest to wina moda, lecz spolszczenia do niego. Szkoda, że autor łatki polonizującej nie wydał do niej żadnego hotfixa, który mógłby naprawić owego buga. Osobiście nie skreślałbym modyfikacji z powodu błędu, który występuje praktycznie na samym końcu gry (jak wiadomo, większość nowości zawartych w modzie i tak poznaje się na początku i w środku gry), a którego można w prosty sposób obejść. Z oryginalnym Gothikiem miałem podobny problem, otóż gra wywalała się do pulpitu przed jednym z orkowych szamanów w Świątyni Śniącego. Wystarczyło wywalić na chwilę jeden z plików do innego folderu, po czym przywrócić go po pokonaniu owego szamana. Czy był to bug uniemożliwiający przejście gry? Tak. Czy trzeba było "kombinować", aby go obejść tak? Czy powinienem z tego powodu skreślić pierwszą część sagi Gothic? No cóż... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten bug miałeś, przechodziłem Gothica1 ze 20 razy i nigdy nie miałem żadnego buga poza sporadycznym ''ześliźnięciem się przedmiotu pod ziemię'' czy kilkoma podobnymi akcjami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=21850
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=30052
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=34065
http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=1989948
http://www.gog.com/forum/gothic_series/error_in_temple_causes_crash
http://forenarchiv.worldofplayers.de/thread.php?id=240725

Żeby nie było, że zmyśliłem sobie tego buga czy coś w ten deseń ;-)

EDIT: W poprzednim poście napisałem, że aby pozbyć się błędu, należało przenieść jeden z plików do innego folderu. Jako że w Gothika grałem ostatnio dość dawno, mogłem się mylić. No i się pomyliłem. Rozwiązaniem była zmiana pewnego parametru w pliku gothic.ini (więcej o tym można poczytać w podanych przeze mnie linkach). W każdym razie z pewnością podpada to pod definicję kombinowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 21:17, Gumisiek2 napisał:

EDIT: W poprzednim poście napisałem, że aby pozbyć się błędu, należało przenieść jeden
z plików do innego folderu. Jako że w Gothika grałem ostatnio dość dawno, mogłem się
mylić. No i się pomyliłem. Rozwiązaniem była zmiana pewnego parametru w pliku gothic.ini
(więcej o tym można poczytać w podanych przeze mnie linkach). W każdym razie z pewnością
podpada to pod definicję kombinowania :P

Być może zatem po prostu miałem farta (albo jakąś późniejszą edycję :P) bo jak mówiłem w G1 nigdy nie musiałem się gimnastykować by przejsć grę bez bugów... w G2 musiałem wegrać jednego cracka bo gra odzucała oryginalną płytę z dodatkiem, zaś G3.... ehh temat rzeka :P Reasumując - im późniejszy Gothic tym było gorzej a jedynka nigdy mi kuku nie zrobiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko, czy można jakoś poprawić stabilność Gothica? Slyszalem, że raczej nie współpracuje z nowszymi systemami. Albo wystarczy odpalić w trybie zgodnośći?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 22:41, QST07 napisał:

Witam, mam takie pytanko, czy można jakoś poprawić stabilność Gothica? Slyszalem, że
raczej nie współpracuje z nowszymi systemami. Albo wystarczy odpalić w trybie zgodnośći?


Robiłem to dawno (jakiś rok temu), ale pamiętam, że Gothic 1 ma problem ze spadkami płynności na nowszych systemach. Istnieje do tego fanowska poprawka dla Visty i Windows 7. Jeżeli nie działa spróbuj uruchomić jako administrator lub w trybie zgodności z XP SP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 23:07, Pawciu45 napisał:

Robiłem to dawno (jakiś rok temu), ale pamiętam, że Gothic 1 ma problem ze spadkami płynności
na nowszych systemach. Istnieje do tego fanowska poprawka dla Visty i Windows 7. Jeżeli
nie działa spróbuj uruchomić jako administrator lub w trybie zgodności z XP SP3.

W trybie zgodności działa bardzo ładnie i nic nie tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 11:20, Tuldor1 napisał:

W trybie zgodności działa bardzo ładnie i nic nie tnie.


Ja z tym miałem problemy nawet w trybie zgodności. Z kolei inni nie a jeszcze inni tak. Może to zależy od wersji Gothica i paru innych rzeczy. U mnie pomógł dopiero fix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 20:06, XywkaToy napisał:

Sprzedający się na pewno nie spodziewał, że cena tyle wyniesie cena

Dla kolekcjonera faktycznie niezła gratka, ale tyle kasiory.... Ja bym takiej kwoty na pewno nie wyłozył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 20:27, Abi_Dalzim napisał:

> Sprzedający się na pewno nie spodziewał, że cena tyle wyniesie cena
Dla kolekcjonera faktycznie niezła gratka, ale tyle kasiory.... Ja bym takiej kwoty na
pewno nie wyłozył :)

Ja mam grę z eXtra klasyki i pomijając pudło oraz zbędne bibeloty to ta sama gra na takich samych CD. Dałem zdaje się 29,99 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 20:06, XywkaToy napisał:

Sprzedający się na pewno nie spodziewał, że cena tyle wyniesie cena -
http://allegro.pl/pc-gothic-edycja-premierowa-wisiorekkarty-i4118319353.html
Nawet nie wiedziałem, że była taka edycja.


Też dysponuję tą początkową edycją i jestem zdziwiony, że ktokolwiek jest w stanie przeznaczyć tyle pieniędzy za talię kart do gry (tym biedniejsze, bo kłujące i nieoszlifowane na kantach) oraz medalion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 20:35, zadymek napisał:

Ja mam grę z eXtra klasyki i pomijając pudło oraz zbędne bibeloty to ta sama gra na takich
samych CD. Dałem zdaje się 29,99 ;)

Ja pamiętam jak jeszcze mama mi kupiła z eXtra klasyki za 19,99, pierwsza gra od niej, pierwsza gra 3D, pierwsza którą całą przeszedłem i pierwsza w której się zakochałem. Od tamtego czasu muszę mieć miecz/topór/łuk/magie w grze, inaczej to nie gra. Tyle wspomnień, niecały rok temu z kumplami ścigaliśmy się kto szybciej przejdzie. Aż naszło mnie na ponowną grę, ale tym razem pobawię się z modami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ochotę znów zagrać w GOTHIC 1. Potrzebuje pomocy.. Ważne by gra była z Dubbingiem bo wiadomo - jest on genialny w tej grze.

Wersja Steam-owa nie posiada Polskiego języka - ale czy można go wgrać?

Co proponujecie dograć jakie MODYFIKACJE / dodatki, które rozbudują i ulepszą podstawową wersję gry?

Czy GOthic 1 sprawnie działa na Windows 8.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2014 o 20:35, zadymek napisał:

> /.../
Ja mam grę z eXtra klasyki i pomijając pudło oraz zbędne bibeloty to ta sama gra na takich
samych CD. Dałem zdaje się 29,99 ;)

Ja przegapiłem wyjście pierwszego Gothic''a. Na szczęście kupiłem Gothic''a II do którego, jako bonus, dołączono Gothic''a I. Wychodzi na to, że Gothic''a I miałem (i mam nadal) za frico.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 17:17, Azazell napisał:

Wersja Steam-owa nie posiada Polskiego języka - ale czy można go wgrać?


Wgrać spolszczenie da się z pewnością, ale musiałbyś mieć dostęp do plików dźwiękowych z polskiej wersji gry.

Dnia 18.04.2014 o 17:17, Azazell napisał:

Co proponujecie dograć jakie MODYFIKACJE / dodatki, które rozbudują i ulepszą podstawową
wersję gry?


Przeczytaj przypięty post. Wszystkie wymienione w nim mody są bardzo rozbudowane, ale nie łączą się ze sobą.

Dnia 18.04.2014 o 17:17, Azazell napisał:

Czy GOthic 1 sprawnie działa na Windows 8.1?


Na to pytanie nie znam odpowiedzi, ale powinno być OK. Jeżeli miałbyś problemy, to w Sieci powinieneś znaleźć patch do Gothika na Windows 7, możesz spróbować go wgrać. Alternatywą jest też postawienie wirtualnej maszyny i uruchomienie na niej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 17:17, Azazell napisał:

Co proponujecie dograć jakie MODYFIKACJE / dodatki, które rozbudują i ulepszą podstawową
wersję gry?


Polecam Mroczne Tajemnice. To Noc Kruka dla G1. Dodaje też wiele rzeczy jak z G2, jak umiejętności z drugiej cześci i grafikę (głwónie tekstury z G2). Poziom trudności jest większy. Od siebie daje znów parę umiejętności, nowe obozy i dodatkowy główny wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Co proponujecie dograć jakie MODYFIKACJE / dodatki, które rozbudują i ulepszą podstawową wersję gry?

Dnia 18.04.2014 o 17:17, Azazell napisał:

Polecam Mroczne Tajemnice

Ja zaś standardowo polecę opcje nr 2 z listy w podpiętym poście czyli edycje rozszerzoną. MT dodają do świata sporo rzeczy jakich nigdy nie było, ER raczej rozbudowuje to czego nie dokończono i dodaje jakieś drobne duperelki... Kwestia gustu która z tych opcji bardziej Ci Azazelu podejdzie ;) Ah i przy okazji powtórzę: Jeśli masz zamiar grać z GoldenModem (pozycja nr6) nie instaluj polskiej wersji językowej bo obudzisz się z ręką w nocniku po przejsciu 3/4 gry i nie będziesz w stanie jej ukończyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować