Zaloguj się, aby obserwować  
lis_23

antropomorficzne zwierzęta w grach[m]

6 postów w tym temacie

Po seansie Disnewyowskiej "Zootopii" zwróciłem uwagę na fakt, że jest bardzo niewiele gier o zwierzętach jako takich, ale także o zwierzętach antropomorficznych, czyli o zwierzętach posiadających ludzkie cechy i zachowujących się jak ludzie - a przecież tutaj pole do popisu jest olbrzymie.
Znacie w ogóle jakieś gry tego typu? - Ok, jest "Crash" i kilka innych platformówek, ale co jeszcze? Ostatnio słyszałem o jakimś niezależnym projekcie RTS a w świecie uczłowieczonych zwierząt, które wzniecają swoistą wersję Rewolucji Francuskiej lub Amerykańskiej, ale projekt ten wygląda dosyć biednie. Ostatnio natrafiłem na taką perełkę jak "Ghost Of A Tale":

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=21299

Grał w to ktoś? Znacie podobne tytuły?

P.S: Zapomniałem dodać w tytule "Antropomorficzne zwierzęta w grach", więc proszę o zmianę, o ile jest to możliwe ;) (podczas pierwszej próby napisania posta, gdzie tytuł był ok, FF coś mi pochrzanił i musiałem zacząć od nowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byla jeszcze taka stara platformówka Croc, gdzie zasuwalismy krokodylem po... w sumie to juz nawet nie pamietam tej gry, ale wiem ze bylo cos takiego. Podejrzewam ze gier, ze zwierzetami w roli głównej znalazlo by sie duzo wiecej, ale w wiekszosci byly to gry, które przeszly bez wiekszego echa. Gracze chyba jednak zawsze woleli sterowac czlowiekiem, ewentualnie elfem, krasnoludem, tudziez innym kosmitą.
Osobiscie brzydze sie krzywdzeniem zwierzat, potepiam to z cala stanowczoscia, nie toleruje i staram sie nie ogladac tego.
A jako ze gracz ze mnie wyjatkowo okrutny, im wiecej łusek, krwi i miesiwa spada na ziemie na około mojego bohatera tym lepiej, wiec jedno z drugim nie idzie w parze. Chociaz niewatpie ze stworzenie takiej gry daje naprawde duze pole do popisu.
Dajmy na to taki splinter cell (ale taki prawdziwy, a nie te nowe ustrojstwa gdzie mozna walic z karabinu do wszystkiego co sie rusza), albo thiev, w którym sterowalibysmy poczynaniami kota. Widzenie w ciemnosci, akrobacje w powietrzu itp itd, no i oczywiscie tylko 9 zyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2016 o 13:24, TigerXP napisał:

Byla jeszcze taka stara platformówka Croc, gdzie zasuwalismy krokodylem po... w sumie
to juz nawet nie pamietam tej gry, ale wiem ze bylo cos takiego. Podejrzewam ze gier,
ze zwierzetami w roli głównej znalazlo by sie duzo wiecej, ale w wiekszosci byly to gry,
które przeszly bez wiekszego echa. Gracze chyba jednak zawsze woleli sterowac czlowiekiem,
ewentualnie elfem, krasnoludem, tudziez innym kosmitą.
Osobiscie brzydze sie krzywdzeniem zwierzat, potepiam to z cala stanowczoscia, nie toleruje
i staram sie nie ogladac tego.
A jako ze gracz ze mnie wyjatkowo okrutny, im wiecej łusek, krwi i miesiwa spada na ziemie
na około mojego bohatera tym lepiej, wiec jedno z drugim nie idzie w parze. Chociaz niewatpie
ze stworzenie takiej gry daje naprawde duze pole do popisu.
Dajmy na to taki splinter cell (ale taki prawdziwy, a nie te nowe ustrojstwa gdzie mozna
walic z karabinu do wszystkiego co sie rusza), albo thiev, w którym sterowalibysmy poczynaniami
kota. Widzenie w ciemnosci, akrobacje w powietrzu itp itd, no i oczywiscie tylko 9 zyc
:)

Zarówno w "Crocka" jak i w "Crasha" grało się na PlayStation ;) są jeszcze gry o postaciach zwierzęcopodobnych, np. "Ratchet i Clank" czy ''Spyro the Dragon". Wspomniałeś o "Thiefie" i przypomniała mi się jeszcze jedna zwierzęca gra: "Sly Cooper" z PS2/PS3 ;) Jest jeszcze taka wschodnia gierka o psie, który walczy chyba za pomocą ogona?
Co do predyspozycji graczy to obecnie triumf święci "Polemon Go", czyli gra o łapaniu pewnego rodzaju zwierząt, więc dobra gra ze zwierzętami w roli głównej pewnie trafiłaby w gusta części graczy.
Osobiście chętnie zagrałbym w jakiegoś RPGa w świecie antropomorficznych zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dust: An Elysian zebrał bardzo pozytywne oceny. To taki Slasher/RPG w 2D.

Stories: The Path of Destinies to RPG, które można i powinno się ukończyć wielokrotnie. Tym razem 3D z widokiem z góry.

Armello też ma bardzo dobre recenzje. Miks strategii, RPG i karcianki.

Jest jeszcze taka bijatyka z realistyczną fizyką, która powstaje od nie wiadomo kiedy i wyjść nie może - tylko nie pamiętam jak się nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z starych gier to Kapitan Pazur, czytałem plotki(a moze to bylo potwierdzone info) ze Nikita tajemnica skarbu piratow miala byc oficjalna kontynuacja, ale wyszla jako tytul nie powiazany z Kapitenem Pazurem
Na gogu jest np. INHERIT THE EARTH czy GEX, hmm czy krol lew platformowka sie liczy? bo tez dodali nie dawno.

Z nowszych gier, a bardziej w produkcji to Tooth and Tail to ma byc rts (ale to chyba o tym tytule bylo w 1 poscie) i gra action-rpg Shiness: The Lightning Kingdom, ma wyjsc w tym roku, ale premiera w sumie juz przekladano, wiec dokladnej premiery nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować