Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry wiecznie modne - Gothic

8 postów w tym temacie

Oj, tak seria Gothic to gry wiecznie żywe, które swoją żywotność zawdzięczają m.in. modom, choć i bez nich można do nich wracać wielokrotnie, gdyż zawierają duże replayability. Ciekawą sprawą jest fakt, iż większość modów do Gothica to najczęściej całkowicie nowe historie w nowych światach. Do Skyrima takie modyfikacje można policzyć na palcach jednej ręki, a przecież te wymienione powyżej to wierzchołek góry lodowej. Bo są jeszcze m.in. Podróżnik, Velaya - historia wojowniczki, Odyseja - w imieniu króla, Returning 2.0, Z życia złodzieja i wiele, wiele innych. A do tego w produkcji są sequele Złotych Wrót i Dark Sagi, a także Dzieje Khorinis, które zapowiadają się bardzo profesjonalnie. W dubbingu mają udział wziąć aktorzy, którzy użyczali głosu w Gothicach jak chociażby Tomasz Marzecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Gothica 1 jak i Gothica 2 przeszedłem co najmniej po kilkanaście razy, ale do tej pory nie próbowałem żadnego z modów do tych gier :( sam nie wiem czemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale szajs, mam na myśli ten artykuł... To może jeszcze zaczniecie biadolić, że "takich gier to już nie robią" i inne temu podobne bluźnierstwa, co? To jest takie pod publikę... Gdzie nie wejdę to tylko ten Gothic, paranoja. No ale przejdźmy do meritum.
Wnerwia mnie to i drażni, że gdziekolwiek nie spojrzę to ci wielcy i ważni elityści będą prawić jakie to Gothiki są wspaniałe. Na początek uprzedzę, że grałem w te wasze bóstwa. Grałem w Gothic, grałem w Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka i bez, grałem w Gothic 3. Grałem nawet w pierwszego Risena (ale go nie przeszedłem). Ale ta cała piękna i wspaniała trylogia Gothic to nic innego jak średniaki. Gameplay nie wyróżnia się niczym specjalnym a tym bardziej fabuła, no przepraszam jeśli chcecie dobrej fabuły to znajdziecie ją w sadze Wiedźmin (książki i gry) albo w dziełach Tolkiena i jego ekranizacjach. Wali mnie to co się dzieje z Bezimiennym i Diego pod barierą, to nic w porównaniu z np. losami Geralta z Rivii. Ale to coś, ten niemiecki syf "Gothic" to nic innego jak paskudny nowotwór żerujący na polskim środowisku gamingowym od dobrych kilkunastu lat. Gdziekolwiek nie spojrzę, porównanie do Gothica... Ostatnio słyszałem o zapowiadanej grze "Elex" - post-apo RPG. Wszystko spoko, tylko oczywiście porównujecie je wszyscy wielcy elityści w komentarzach do waszej ulubionej serii Gothic... Masakra! To już jakieś poważne uzależnienie. Powinno się je leczyć.
Dobra, teraz parę słów na koniec. Może to przez to, że Gothic nie wymaga mocnego kompa, może przez to, że nie wymaga myślenia a fabuła dupy nie urywa, może przez to że wmówiliście sobie wszyscy że to jest fajne, lubicie te gry Piranha Bytes - chrzanić to. Ale proszę was, skończcie o tych starociach pieprzyć. Nie będzie kolejnej części Gothic, nie będzie "Gothic 4" czy też "5". Dajcie se spokój. Rzygam tym całym gotykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2016 o 17:57, GeraltZBiedronki napisał:

Gdzie nie wejdę to tylko ten Gothic, paranoja.


Wchodzisz do topicu poswieconego modom do gothica i placzesz ze to o gothicu :D Rozbawiles mnie teraz cholernie mocno.

>No ale przejdźmy do meritum.

Nie uzywac takich ciezkich słów, my wyznawcy gothica jestesmy troszeczke powolni w mysleniu.

Dnia 08.08.2016 o 17:57, GeraltZBiedronki napisał:

Wnerwia mnie to i drażni, że gdziekolwiek nie spojrzę to ci wielcy i ważni elityści będą
prawić jakie to Gothiki są wspaniałe.


Faktycznie, mam wrazenie ze ostatnio hype na tego slabego i kulawego gothica zwieksza sie z dnia na dzien.

Dnia 08.08.2016 o 17:57, GeraltZBiedronki napisał:

a tym
bardziej fabuła, no przepraszam jeśli chcecie dobrej fabuły to znajdziecie ją w sadze
Wiedźmin (książki i gry) albo w dziełach Tolkiena i jego ekranizacjach.


A traktor jest lepszy od ferarri, bo pociagnie rozrzutnik do obornika. Zeby byc takim swiatlym i mimo to porównywac serie ksiazek do gier.

>Wali mnie to

No to wspołczuje :/

>niemiecki syf "Gothic" to nic innego jak paskudny nowotwór

Dnia 08.08.2016 o 17:57, GeraltZBiedronki napisał:

żerujący na polskim środowisku gamingowym od dobrych kilkunastu lat.


Kiedys widzialem jak gothic kradł drobne dla polskiego srodowiska gamingowego i potem chlopaki nie mieli za co zjesc drugiego sniadania, zaiste nowotwór.

Dnia 08.08.2016 o 17:57, GeraltZBiedronki napisał:

Dobra, teraz parę słów na koniec. Może to przez to, że Gothic nie wymaga mocnego kompa,


Dzieki bogu ze po pietnastu latach po premierze nie wymaga mocnego kompa, wtedy dopiero mialbys uzywanie.

Dnia 08.08.2016 o 17:57, GeraltZBiedronki napisał:

może przez to, że nie wymaga myślenia a fabuła dupy nie urywa,


Ponownie dzieki bogu ze nikomu dupy nie urwalo. Chociaz wczesniej wspominales ze Ciebie to wali, wiec koniec konców ktos moze jednak miec urwana tą dupe.

>może przez to że wmówiliście

Dnia 08.08.2016 o 17:57, GeraltZBiedronki napisał:

sobie wszyscy że to jest fajne, lubicie te gry Piranha Bytes


No to oczywiscie ze przez to, przeciez my masochisci jestesmy i wcale nie lubimy w to grac. Gramy bo tak trzeba. Ponoc juz w latach 80tych prowadzono tajne badania, na matkach w ciazy w bloku wschodnim, co by juz od zarodka wszczepic milosc do gothiców.

Dnia 08.08.2016 o 17:57, GeraltZBiedronki napisał:

- chrzanić to.


A moze walic? :)

>Ale proszę

Dziekuję

Dnia 08.08.2016 o 17:57, GeraltZBiedronki napisał:

was, skończcie o tych starociach pieprzyć. Nie będzie kolejnej części Gothic, nie będzie
"Gothic 4" czy też "5". Dajcie se spokój. Rzygam tym całym gotykiem.


Wywróżone z fusów, czy ze szklanej kuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geralt z Biedronki wylewa swoje frustracje dnia powszedniego. :D "Jak to tak? Komuś podoba się coś innego niż mi?! Nikt tu nie modli się do Wiedźmina a śmie zachwycać się jakimś tam Gothikiem? Zdrajca! Pewnie miał dziadka w Wermachcie, że mu się niemiecka gra podoba, a nie polskie dobro narodowe! Przed Trybunał Stanu ich!!! Albo od razu pod ścianę!"
Tylko, że wiesz... ten tego... ciężko by było zrobić artykuł z tej serii o Wiedźminie, bo do Wiedźminów nie powstało zbyt wiele wartych uwagi modów. A na pewno nie takich jak te do Gothiców z nowymi światami i fabułami na jakieś kilkanaście/kilkadziesiąt godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie zainstalowałem kiedyś mod Mroczne Tajemnice. Zapowiadał się naprawde nieźle, ale ostatecznie go wyłączyłem. Nie z powodu, że był słaby. Po prostu denerwowała mnie rzecz, która była nie do ominięcia, a mianowicie zlewanie się oryginalnego tekstu z nowym, a tym samym - jedna część mówiona, jedna pisana. Dubbing był tam tam świetny i klimatyczny, że nagłe wyrwanie i konieczność czytania mnie zniechęciły. Nie zmienia to jednak faktu, że w oryginały gram zawsze z miłą chęcią. No, może w Gothica 3 nieco mniej, ale to chyba przez głupie bugi. Ale moja ukochana jedyneczka wciąż jest w moim sercu. :)

P.S. Dla GeraltZBiedronki leci BAN. Nie za całkowity idiotyzm w przedstawianych argumentach, tylko za założenie konta na tymczasowym adresie emailowym. Nie masz nic do ukrycia? Zapraszamy jak założysz konto na osobistym adresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja w sumie zainstalowałem kiedyś mod Mroczne Tajemnice. Zapowiadał się naprawde nieźle,
> ale ostatecznie go wyłączyłem. Nie z powodu, że był słaby. Po prostu denerwowała mnie
> rzecz, która była nie do ominięcia, a mianowicie zlewanie się oryginalnego tekstu z nowym,
> a tym samym - jedna część mówiona, jedna pisana. Dubbing był tam tam świetny i klimatyczny,
> że nagłe wyrwanie i konieczność czytania mnie zniechęciły.
Jest to jakaś bolączka, ale można się do tego przyzwyczaić. Do Mrocznych Tajemnic powstał dubbing, ale nie jest zbyt dobrej jakości. Jest jednak kilka modów w których dubbing wyszedł nieźle albo i dobrze, jak na amatorski oczywiście. Z polskich są to Złote Wrota. Z zagranicznych: Z życia złodzieja, Velaya - historia wojowniczki (niemieckie, jeśli nie odstrasza ciebie ten język :P) oraz Dark Saga (rosyjski). A to tylko te w które grałem. Są to całkowicie odrębne historie, więc oryginalny dubbing nie przeplata się z tym amatorskim.
Polecam zainteresować się powstającym modem Dzieje Khorinis gdzie udział mają wziąć profesjonalni aktorzy głosowi z Tomaszem Marzeckim (Xardas) na czele. Oczywiście ich ilość będzie zależeć od funduszy. Pod koniec września mają zostać wypuszczone materiały z prezentacji świata oraz pierwszych nagrań dubbingu. Wtedy też będzie można projekt wesprzeć co sam zamierzam zrobić, bo modyfikacja zapowiada się niezwykle profesjonalnie. Link do strony moda: http://soulfire.worldofgothic.com/

>Nie zmienia to jednak faktu, że w oryginały gram zawsze z miłą chęcią. No, może w
> Gothica 3 nieco mniej, ale to chyba
> przez głupie bugi. Ale moja ukochana jedyneczka wciąż jest w moim sercu. :)
Sam jako fan serii, który dwie pierwsze części wraz z dodatkiem przeszedł spokojnie po kilkanaście razy, "trójkę" ukończyłem tylko raz. Może jeszcze kiedyś wrócę do gry wzbogaconej Quest Packiem 4.0 oraz Content Modem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować