Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tak wygląda Bioshock w wersji remastered w porównaniu z pierwowzorem

6 postów w tym temacie

Mam wrażenie, że żeby podbić efekt, oryginał pokazywany jest w mniejszej rozdzielczości (widać wyraźnie większe rozmycie całego obrazu), do tego w mniejszej ilości FPS, co nie za bardzo ma sens w praktyce (za to ma wieelki sens z marketingowego punktu widzenia :) ). Do tego niektóre sceny nie pokrywają się perfekcyjnie, prawdopodobnie by spotęgować efekt, ukazując je tylko w remasterze, bez porównania z oryginałem (np. ujęcie powierzchni wody po rozbiciu się pokazane jest tylko w nowej wersji, chociaż jestem niemal pewien, że w oryginale wyglądało równie efektownie - sam pamiętam, że była to pierwsza scena, która ówcześnie zaskoczyła mnie jakością grafiki, jak i artyzmem).

Owszem, wiem, że wersje te na pewno znacząco będą różnić się na konsolach (w końcu to różnica jednej generacji!) jednak uważam, że w przypadku PC taki remaster zmieni znacznie mniej.

Do tego przyznam szczerze, że jako gracz przerabiający dość dokładnie już trzecią generację wiodących konsol, zaczynam być zmęczony ilością remasterów - w czasach PS3 poprawiano np. duże serie exclusivów, dodając do nich osiągnięcia, poprawioną grafikę itp., aczkolwiek dotykało to jedynie największych serii (np. Ratchet i Clank, Sly, Jak & Daxter, Xboxa ten problem nie dotyczył, jako że był on kompatybilny wstecznie przez cały okres życia konsoli, nie jak PS3 - jedynie pierwsze modele wspierały starą architekturę).
Obecnie remasteruje się wszystko, co się da, w szczególności multiplatformy, co moim zdaniem (jak i pewnie wielu innych graczy) jest zwykłym skokiem na kasę... O ile rozumiem poprawianie gry, która wyszła tylko na jedną generację, która już nie jest wspierana, o tyle nie za bardzo rozumiem w praktyce remastery serii, które dostępne są na PC i nie tylko (i nie kupuję argumentów, że "niektórzy mają tylko PS4/XONE").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrażenie, że żeby podbić efekt, oryginał pokazywany jest w mniejszej rozdzielczości
> (widać wyraźnie większe rozmycie całego obrazu), do tego w mniejszej ilości FPS, co nie
> za bardzo ma sens w praktyce (za to ma wieelki sens z marketingowego punktu widzenia
> :) ). Do tego niektóre sceny nie pokrywają się perfekcyjnie, prawdopodobnie by spotęgować
> efekt, ukazując je tylko w remasterze, bez porównania z oryginałem (np. ujęcie powierzchni
> wody po rozbiciu się pokazane jest tylko w nowej wersji, chociaż jestem niemal pewien,
> że w oryginale wyglądało równie efektownie - sam pamiętam, że była to pierwsza scena,
> która ówcześnie zaskoczyła mnie jakością grafiki, jak i artyzmem).
>
> Owszem, wiem, że wersje te na pewno znacząco będą różnić się na konsolach (w końcu to
> różnica jednej generacji!) jednak uważam, że w przypadku PC taki remaster zmieni znacznie
> mniej.
>
> Do tego przyznam szczerze, że jako gracz przerabiający dość dokładnie już trzecią generację
> wiodących konsol, zaczynam być zmęczony ilością remasterów - w czasach PS3 poprawiano
> np. duże serie exclusivów, dodając do nich osiągnięcia, poprawioną grafikę itp., aczkolwiek
> dotykało to jedynie największych serii (np. Ratchet i Clank, Sly, Jak & Daxter, Xboxa
> ten problem nie dotyczył, jako że był on kompatybilny wstecznie przez cały okres życia
> konsoli, nie jak PS3 - jedynie pierwsze modele wspierały starą architekturę).
> Obecnie remasteruje się wszystko, co się da, w szczególności multiplatformy, co moim
> zdaniem (jak i pewnie wielu innych graczy) jest zwykłym skokiem na kasę... O ile rozumiem
> poprawianie gry, która wyszła tylko na jedną generację, która już nie jest wspierana,
> o tyle nie za bardzo rozumiem w praktyce remastery serii, które dostępne są na PC i nie
> tylko (i nie kupuję argumentów, że "niektórzy mają tylko PS4/XONE").

W 100% się z tobą zgadzam, nie ma sensu wydawać czegoś co już każdy tak naprawdę przeszedł lata temu, a jak nie to już lepiej kupić za grosze aktualną wersję na poprzednią generacje. Aktualna generacja konsol to jest jakaś porażka, na okrągło remastery, które mam w głębokim poważaniu. Remasterować powinni naprawdę stare gry (marzy mi się Fallout 1/2 remastered, to by było coś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dzisiaj w pracy opowiedział mi po krótce cała historię gry i przyznam szczerze grając owego czasu nie załapałem tego, a teraz jestem w szoku :D btw efekty wody również i na mnie zrobiły piorunujące wrażenie już grając w demo. Pamiętacie coś takiego? DEMO. Przeszedłem i od razu ruszyłem po pełną wersję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2016 o 19:24, SzybkiSasza napisał:

Do tego niektóre sceny nie pokrywają się perfekcyjnie, prawdopodobnie by spotęgować
efekt, ukazując je tylko w remasterze, bez porównania z oryginałem (np. ujęcie powierzchni
wody po rozbiciu się pokazane jest tylko w nowej wersji, chociaż jestem niemal pewien,
że w oryginale wyglądało równie efektownie - sam pamiętam, że była to pierwsza scena,
która ówcześnie zaskoczyła mnie jakością grafiki, jak i artyzmem).


Sytuacja z odświeżonymi Bioshockami zaczyna przypominać sytuację z odświeżonym Heroes3 ;] Ubisoft też pokazywał porównanie grafik, które łagodnie mówiąc nie miało pokrycia w rzeczywistości. Dla przypomnienia dodam, że w porównaniu Ubisoftu oryginalne postacie w Heroes3 wyglądały jak zbitka pikseli a w wersji odświeżonej wyglądały tak, że dało się rozpoznać poszczególne postacie. Widać ten filmik pokazujący nowe Bioshocki na tle oryginalnych idzie w podobnym kierunku (sztuczne pogarszanie wyglądu oryginalnej gry). Szkoda. Żeby nie było kilka dni temu instalowałem sobie pierwszego Bioshocka aby coś sprawdzić i gra nie wyglądała tak (źle) jak na tym filmie. A ta scena (płonący wrak samolotu na wodzie) wygląda prawie identycznie jak w odświeżonej wersji ;] Cóż dla większej ilości meduz czy wodorostów nie opłaca się kupować odświeżonej wersji Bioshocków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować