Zaloguj się, aby obserwować  
balduran2

Ebooki - jak i czym je czytać? Temat ogólny

51 postów w tym temacie

Założyłem taki tema, bo na tym fouru jeszcze takiego nie było.Chciałem się spytać Was-forumowicze czy gromadzicie ebooki i czy wogóle z nich korzystacie(czytacie). Jeśli tak, to czy czytacie je tylko na komputerze, drukujecie czy używacie do tego innych urządzeń do tego celu przeznaczonych- bo ja akurat szukam czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie w polsce bardzo trudno znalesc legalne ebooki - a nawet kiedy trafisz do tekiego sklepu to pozycje nie sa zbyt ciekawe

z ebookow ktore sa najciekawszymi pozycjami dla nas graczy sa moim zdaniem poradniki z GOL :) czasami potrafia uratowac zycie i uwolnic od frustracji podczas zabawy w dana gre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z eBook''ami ogolnie jest tak jak z mp3 (albo jeszcze gorzej). Wiekszosc jest nielegalnego pochodzenia, choc istnieje mozliwosc zdobycia ich zgodnie z prawem. Osobiscie lubie czytac na komputerze, ale tylko i wylacznie na laptopie - mozna go zabrac do lozka i czytac prawie jak normalna ksiazke. Czytajac na zwyklym monitorze CRT nie potrafie wytrzymac dluzej jak pol godziny. Przy matrycy LCD ten czas nieco sie wydluza, ale nie wiele bo nie tylko oczy sie mecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z "GOL" to znaczy skąd, bo jakoś nie kojarze.Ale nie chodziło mi tylko ebooki dla graczy tyko ogólnie.A dla osób znających biegle angielski, nie mogą narzekać na brak ebooków z zagranicznych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale słyszałem o urządzeniach specjalnie stworzonych do czytania ebooków, ale nie wiem jak się nazywają-szukałem ich w internecie ale z marnym skutkiem.Czy takie urządzenia są już dostępne w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gol- gry online :)

z angielskimi nie ma problemu ale nasze rodzime to niestety lipnie to wyglada bardzo a szkoda

wielki rozkwit ebookow nadejdzie kiedy e-papier bedzie standartem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 14:35, balduran2 napisał:

Ale słyszałem o urządzeniach specjalnie stworzonych do czytania ebooków, ale nie wiem jak się
nazywają-szukałem ich w internecie ale z marnym skutkiem.Czy takie urządzenia są już dostępne
w Polsce?


Tez slyszalem, ale na tym moja wiedza sie konczy. Ale nawet jezeli sa to nie wroze im przyszlosci, ta nalezy bowiem do e-papieru, tak jak mowi morthi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 14:43, Klimos napisał:

Tez slyszalem, ale na tym moja wiedza sie konczy. Ale nawet jezeli sa to nie wroze im przyszlosci,
ta nalezy bowiem do e-papieru, tak jak mowi morthi.


Ale czy tak e-papier jest już dostępny w sprzedaży, dla użytkowników a do tego jeszcze w Polsce?Jak może być jego cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 14:57, balduran2 napisał:

Ale czy tak e-papier jest już dostępny w sprzedaży, dla użytkowników a do tego jeszcze w Polsce?Jak może być jego cena?


Z tego co sie orientuje (ale moge miec przestarzale informacje), to na razie wszystko jest jeszcze w laboratoriach w postaci prototypow. Nie slyszalem, zeby ktos to zaczal sprzedawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 15:02, Klimos napisał:

Z tego co sie orientuje (ale moge miec przestarzale informacje), to na razie wszystko jest
jeszcze w laboratoriach w postaci prototypow. Nie slyszalem, zeby ktos to zaczal sprzedawac.


Są już w sprzedaży ale na razie zakup nie jest zbyt sensowny. Jeden z bardziej znanych czytników - "Kindle" nie potrafi przeczytać zwykłego pdf-a, a inne z kolei są sporo droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 21:14, Sareth14 napisał:

skąd moge sciągnąc ebooki sapkowskiego?????i jak je odczytac

Wątpię, żeby gdzieś w internecie (legalnie) były książki Sapkowskiego...
Chyba, że jakieś krótkie pojedyncze opowiadania.

[Edit] Możesz poszukać jakichś opowiadań, na Andrzej Sapkowski Zone: http://www.sapkowski.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 21:23, MichaSan napisał:

Są już w sprzedaży ale na razie zakup nie jest zbyt sensowny. Jeden z bardziej znanych czytników
- "Kindle" nie potrafi przeczytać zwykłego pdf-a, a inne z kolei są sporo droższe.


Przez te niemal pół roku to nieco się pozmieniało i w międzyczasie widziałem na Amazonie ichniejszego czytacza eBooków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 23:29, Klimos napisał:

Przez te niemal pół roku to nieco się pozmieniało i w międzyczasie widziałem na Amazonie ichniejszego
czytacza eBooków ;)

"Ichniejszy" tzn. czyj?
A masz może do niego linka, ewentualnie jak się nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 00:56, balduran2 napisał:

"Ichniejszy" tzn. czyj?
A masz może do niego linka, ewentualnie jak się nazywa?


Ichniejszy, czyli amazonowy. Amazon Kindle, bo tak się nazywa urządzenie (z resztą wspomniał o nim MichaSan kilka postów wyżej), wprowadzono do sprzedaży w listopadzie ubiegłego roku.
Opis na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Amazon_Kindle
Oficjalna strona produktu: http://www.amazon.com/dp/B000FI73MA/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako program czytający polecam komercyjną wersję Expressivo .
Ja książki elektroniczne, zwykłe teksty itp zrzucam sobie na mp3 i mogę chodzić słuchając na słuchawkach.
Nie jest to idealna wymowa ale da się słuchać.
Zobaczcie na http://www.expressivo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję programu ułatwiającego czytanie książek elektronicznych, moje wymaganie to:
*najlepiej w języku rodzimym (ale niekoniecznie)
*łatwy przejrzysty interfejs
*możliwość tworzenia bazy danych
*wyglądem imitujący zwykłą książkę bądź z możliwością zmiany wyglądu na taki by jak najmniej męczył wzrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować