Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Klasyka - Deus Ex: Rozłam Ludzkości w 1080p na PS4 oraz 900p i ze spadkami animacji na Xbox One

11 postów w tym temacie

Żadna nowość :) Xbox One to wyjątkowo nieudana i słaba konsola w porównaniu do PS4. Na X''ie dobrze chodzą jedynie ekskluziwy. Może Scorpio zmieni ten stan rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Żadna nowość :) Xbox One to wyjątkowo nieudana i słaba konsola w porównaniu do PS4. Na
> X''ie dobrze chodzą jedynie ekskluziwy. Może Scorpio zmieni ten stan rzeczy.
Tzn jakie exy są na XO? Bo nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2016 o 10:24, KannX napisał:

Żadna nowość :) Xbox One to wyjątkowo nieudana i słaba konsola w porównaniu do PS4. Na
X''ie dobrze chodzą jedynie ekskluziwy. Może Scorpio zmieni ten stan rzeczy.

I wszystko przez kinecta w wyniku którego poskąpili na podzespołach czyli karcie graficznej i użyciu DDR3 z poprzedniej dekady + ESRAM którego jest za mało by pociągnąć gry na konsolach. Według tego co wiadomo w Scorpio ESRAM został wyrzucony na rzecz GDDR5. Druga sprawa te Exclusivy też nie działają w wielu przypadkach w 1080p jak mają to dynamiczne skalowanie, największy blamaż to jest Halo 5 na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2016 o 10:42, Numenpl napisał:

Druga sprawa
te Exclusivy też nie działają w wielu przypadkach w 1080p jak mają to dynamiczne skalowanie,
największy blamaż to jest Halo 5 na razie.


W Halo jest tak dużo użytych trików (polecam kanał Digital Foundry na YT, tam jest analiza), że programiści to prawdziwi cudotwórcy, że udało im się sprawić aby ta gra chodziła w 60 fpsach. Agresywny LOD, dynamiczne skalowanie, dynamiczne cienie. No ogólnie jest bardzo dynamicznie :D

To ciekawe z tym Kinectem, że przez niego tak pogorszyły się parametry konsoli. Idioci się uparli, że "You are the controller!" i niby to przyszłość rozrywki. Od skakania przed ekranem zawsze było Nintendo i niech tak pozostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2016 o 10:41, Grzsmyk napisał:

Tzn jakie exy są na XO? Bo nie znam...


Forza 6 i Halo 5 - te tytuły działają b. dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Tzn jakie exy są na XO? Bo nie znam...
>
> Forza 6 i Halo 5 - te tytuły działają b. dobrze.

Nie wiem jak sprawa z Forza 6 ale Halo 5 Guardians to kpina. Zacznijmy od tego że gra sama skaluje rozdziałkę między FullHD a HDready. Twórcy twierdzą że tego nie widać ja to dostrzegam nawet na filmikach z Youtuba na małym ekranie nie mówiąc o 55 calach na których gram. Kolejny mój zarzut w kierunku Halo 5 to sterylność otoczenia. Serię kocham jednak 5 nie przypadła mi do gustu. Pograłem chwilę i jakoś tak odczucia miałem skrajnie mieszane. Wszak pograłem chwilę ale jednak nie czułem tego klimatu i do tego te "bolączki" techniczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie wszyscy sie pucuja ze grafika nie jest najwazniejsza i nigdy na to nie zwracaja uwagi. Z kolei jak sie pokaze temat taki jak ten, to zaraz placze i lamenty jaki ten X zly i niedobry.
Poprawcie mnie jesli sie myle, ale miedzy PC i PS jest wieksza przepasc niz miedzy PS a X?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Halo 5 to się wypowiem, bo aż mi się śmiać zachciało. Tak, sztuczki magiczne zostały tam zastosowane, jest 60 FPS, ale się rozdzielczość zmienia, hurr durr. Ale jest pewne ważne "ale". Rozgrywka tam jest tak samo dynamiczna jak te zmiany graficzne, przez co tych bajerków nie zauważyłem. Więc albo jestem ślepy (a na grafikę nie zwracam szczególnej uwagi, więc może...), albo zostało to zrobione tak dobrze, że grający (ekhem... nie oglądający) tego nie spostrzeże. Więc wybaczcie, ale testy z YT jak zwykle nie oddają w pełni rzeczywistości.
A co do Deus Exa... Tak się tym przejąłem, że aż wcale. Nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co do Halo 5 to się wypowiem, bo aż mi się śmiać zachciało. Tak, sztuczki magiczne zostały
> tam zastosowane, jest 60 FPS, ale się rozdzielczość zmienia, hurr durr. Ale jest pewne
> ważne "ale". Rozgrywka tam jest tak samo dynamiczna jak te zmiany graficzne, przez co
> tych bajerków nie zauważyłem. Więc albo jestem ślepy (a na grafikę nie zwracam szczególnej
> uwagi, więc może...), albo zostało to zrobione tak dobrze, że grający (ekhem... nie oglądający)
> tego nie spostrzeże. Więc wybaczcie, ale testy z YT jak zwykle nie oddają w pełni
> rzeczywistości.
> A co do Deus Exa... Tak się tym przejąłem, że aż wcale. Nic nowego.

Ja akurat na 55 calach to widziałem gołym okiem podczas gry i to mojej (sprzęt od kolegi pożyczony). To jest pewnie zboczenie byłego Pc-towicza. Wiele osób które o tym wie zapewne dużo bardziej zwraca na to uwagę.

Ot przykład mam kolegę który grał sobie kiedyś w Lords Of Fallen. Jakiś czas później rozprawialiśmy o tym tytule. Co się okazało kolega twierdził iż LoF ciągle chodził mu znakomicie. Ja mu na to stary to chyba masz nowszego Ps4 bo u mnie chwilami spada do 20Fps a nawet niżej. Zaczął grać ponownie i rzeczywiście potwierdził że są spadki. Zastanawiał się jak on tego nie widział :)

Przepaść jest a w tym rozdaniu wygrywa Pc zanim jest Ps4 i dalej Xone. Zobaczymy czy się to zmieni po wyjsciu Ps4Neo vs Scorpio. Przy czym też będzie rok różnicy w premierze a to w świecie architektury procesorów i kart graficznych bywa czasem wystarczającym aby zmienić szale. Możliwe że Scorpio będzie lepsze/y. Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2016 o 19:00, Kash28 napisał:

Przepaść jest a w tym rozdaniu wygrywa Pc zanim jest Ps4 i dalej Xone. Zobaczymy czy
się to zmieni po wyjsciu Ps4Neo vs Scorpio. Przy czym też będzie rok różnicy w premierze
a to w świecie architektury procesorów i kart graficznych bywa czasem wystarczającym
aby zmienić szale. Możliwe że Scorpio będzie lepsze/y. Zobaczymy :)

Jeźeli ostatnie plotki na temat podzespołów Scorpio i Ps4Neo okażą się prawdą(a z tego co marketing obu gada na to wychodzi) to jedyna różnica będzie polegać na tym które API dana konsola wykorzystuje. Bo Scorpio będzie miał po prostu rebrand procesora tylem, że w wyższym procesie technologicznym i z podobnym taktowaniem co Neo. Gpu obydwu to prawdopodobnie będzie celować w tą samą moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować