Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

No Man’s Sky głównym bohaterem nowego odcinka Szczerych Zwiastunów

7 postów w tym temacie

Do wczoraj liczba logujących się na Steamie spadła o 90%.

Mnie frapuje w całej aferze wokół NMS (coraz bardziej wygląda na to, że NMS przejdzie do historii gier wideo z zupełnie innej przyczyny, niż to miało być) jaka była faktyczna motywacja Murraya podjęcia tego rodzaju projektu. Myślę, że z początku wynikało to naprawdę z fascynacji tematem, nie chciałbym zakładać, że u podstaw tego leżał wykalkulowany plan na skrojenie portfeli podrajcowanych frajerów.

To, w jaki sposób ta gra została zrobiona może posłużyć za przykład, jak zarżnąć najlepszy nawet pomysł. Hello Games zaoferowało jeden wielki kubeł zimnej wody dla każdego potencjalnego nabywcy: tym, którzy oczekiwali eksploracji dodał nieustanne rycie w skałach i wnerwiających strażników, plus całkowity brak emocji związanych ze znajdowaniem porozmieszczanych dość równomiernie podstawowych zasobów, brak rzek, wielkich gór czy pustyń a wreszcie map i możliwości znakowania miejsc: tym, którzy liczyli na surwiwal dał frustrujący system craftingu i układy klawiszy, które, jak w jakiejś recenzji czytałem, nie mógłby zostać zrobiony gorzej gdyby to komuś specjalnie zlecono. Miłośnikom narracji i osiągania celów zaoferowano powtarzalne, prymitywne dialogi i zagadki logiczne, których jedynym zadaniem zdaje się być spowalnianie akcji z wielkim finałem w postaci resetu gry. Wreszcie ci, dla których główną atrakcją miała być strona wizualna, dostali w bonusie odrażające zlepki z proceduralnej rzeźni i wyraźny kompletny brak konceptu na zróżnicowanie przedstawianych organizmów, plus częste zawieszki, zacięcia i wywalanie z gry.

Miałem ogromne nadzieje z tą grą związane, ale ta gra sprawia wrażenie, jakby twórcy chcieli wkurzyć możliwie największą liczbę graczy. Zaś sam Sean Murray zapadł się pod ziemię. Nie chcę spekulować, ale coś mi mówi, że jego milczenie od kilku dni wynika z konsultacji z prawnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z przekory zapytam ponownie: NAPRAWDĘ ktoś się nabrał na PiaRowy bełkot dotyczący tej gry? Jeśli tak to SAM jest sobie winien i niech teraz nie jojczy tylko cieszy się swoją grą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2016 o 16:26, Pajonk78 napisał:

A ja z przekory zapytam ponownie: NAPRAWDĘ ktoś się nabrał na PiaRowy bełkot dotyczący
tej gry? Jeśli tak to SAM jest sobie winien i niech teraz nie jojczy tylko cieszy się
swoją grą. :)


Piar piarem, ale z gry wycięto rzeczy, które szumnie i oficjalnie prezentowano. A to już jest bardzo nie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Piar piarem, ale z gry wycięto rzeczy, które szumnie i oficjalnie prezentowano. A to
> już jest bardzo nie w porządku.
A czy to było coś innego niż PiaR?? Jeśli ktoś dał się nabrać na takie pierdzielenie w tej branży i to przy naprawdę ZAPOROWEJ cenie jak na PC (czy ktokolwiek przed kupnem zwrócił uwagę na to, że wersja cyfrowa na PC jest tańsza ~40 zeta od edycji kolekcjonerskiej na PS4?) to zrobił to na własne życzenie, bo IMO wszystkie filmiki promujące tę grę przed premierą dziwnym (??) trafem pomijały kwestie, które tak naprawdę zapowiadały się najlepiej.
Pozdro dla osób, które naprawdę uważały, że ta gra będzie jakimś objawieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować