Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GramTV - #Widżet: test klawiatury dla graczy Steelseries Apex M500

10 postów w tym temacie

500 zł za klawiaturę? Nie no mimo że spokojnie bym mógł ją kupić to nie wydał bym na klawę tyle kasy! Max 150 za klawę i 300 za mysz choć kupiłem droższą to w ciągu 2 lat zepsuła się 4 (po wymianach) razy a zwykła mysz za 2 dyszki działa już 6 lat. Zauważyłem że nie opłaca się kupować klawy i mychy drogich bo się to nie opłaca:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się, w 2005 roku kupiłem Lachesis Razera i mimo, że starła się ta matowa zewnętrzna powłoka to do tej pory mi służy, co prawda nie jako główny sprzęt tylko jako dodatkowa mysz używana z PS4. Czyli 11 lat bez usterek technicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 500 zł za klawiaturę? Nie no mimo że spokojnie bym mógł ją kupić to nie wydał bym na
> klawę tyle kasy! Max 150 za klawę i 300 za mysz choć kupiłem droższą to w ciągu 2 lat
> zepsuła się 4 (po wymianach) razy a zwykła mysz za 2 dyszki działa już 6 lat. Zauważyłem
> że nie opłaca się kupować klawy i mychy drogich bo się to nie opłaca:(

Oj opłaca się jeśli służy również jako narzędzie pracy, sam obecnie korzystam z corsair k70, bo nie wyobrażam sobie bez podkładki pod nadgarstki, a i większość klawiatur oferuje jedynie czerwone przełaczniki. Mechaniczna klawiatura, jeśli piszesz naprawdę dużo, to zupełnie inna klasa. Sam mam niebieskie przełączniki cherry mx więc trochę mniej nadają się do grania (wciąż znaczenie lepsze niż w przypadku klawiatur membranowych), ale pisanie to czysta rozkosz.

Natomiast jeśli chodzi o myszy to mocno zależy. Mimo najwyższych ocen najczęściej psują się logitech, t.j. najszybciej pojawia się problem z przełącznikami, oczywiście mówimy o tych dobrych, bo można kupić R.A.T., któregokolwiek za 300 czy nawet 500 zł i są to jedne z najbardziej awaryjnych myszy na rynku. Trzeba pamiętać, że myszki używa się najwięcej to i psuje się szybciej, a nie płacimy tyle za ich wytrzymałość co za sensor, wsparcie itp. Mój logitech g500 zaczął powoli umierać już 3 razy naprawiałem przełączniki w ostatnim czasie, ale służył mi prawie 4 lata bardzo intensywnego stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem klawiatury za blisko 300 zł. dwie z Logitecha, rozleciały się w drobny mak. Przyciski wypadały z klawiatury w trakcie pisania. Miałem też głośniki Logitecha za 400 zł. z serii G, rozleciały się w drobny mak. Poza tym dwa razy kupiłem myszki RAZER też za blisko 300 zł. , nie rozleciały się ale przestały działać.
Od 2 lat gram kilka godzin dziennie myszką i klawiaturą które zakupiłem w sumie za 140 zł. i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Miałem klawiatury za blisko 300 zł. dwie z Logitecha, rozleciały się w drobny mak. Przyciski
> wypadały z klawiatury w trakcie pisania. Miałem też głośniki Logitecha za 400 zł. z serii
> G, rozleciały się w drobny mak. Poza tym dwa razy kupiłem myszki RAZER też za blisko
> 300 zł. , nie rozleciały się ale przestały działać.
> Od 2 lat gram kilka godzin dziennie myszką i klawiaturą które zakupiłem w sumie za 140
> zł. i jestem zadowolony.

Klawiatury Logitecha za 300 zł to tragedia, płacisz 3-4x tyle co za standard po to żeby mieć podświetlenie klawiszy. W tym przedziale cenowym Logitech nie sprzedaje klawiatur mechanicznych, a jedynie membranowe z dodatkowymi funkcjami. Co do razera to nie korzystałem, ale znajomi mieli i nigdy nie było problemów. Razer niestety ma bardzo wysokie ceny więc przy 300 zł można dostać zwykle coś lepszego od konkurencji. Trzeba pamiętać, że firmy dbają głównie o swoje flagowe produkty, najdroższe, a resztę traktują już tak sobie. Oczywiście zależy od firmy. Warto kupić jakiś starszy model, który ludzie już przetestowali, który wiemy że nie zepsuje się w tydzień. Niestety recenzje na portalach nie są w stanie pokazać jak bardzo awaryjne jest dane urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Cena rozwala bo za samo logo się płaci.
> Za tą klawę nawet 50 zł bym nie dał xp

Za 50 zł nie znajdziesz mechanicznej klawiatury, najbardziej gołe egzemplarze to koszt około 300 zł jeżeli nie chcemy żeby rozpadła się w rękach. Trzeba pamiętać, że klawiatury mechaniczne to trochę powrót do przeszłości. Są niewiarygodnie wytrzymałe, podobnie jak klawiatury, które tworzył dawniej np. IBM (również mechaniczne). Tamte urządzenia wytrzymywały po 20+ lat, niektórzy wciąż używają tych starych IBMowskich klawiatur. Jak wspominałem wyżej, jeśli się spędza dużo czasu przed komputerem, szczególnie kiedy się pisze, albo gra się w gry bardziej na poważnie, to te klawiatury naprawdę robią różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Cena rozwala bo za samo logo się płaci.
> > Za tą klawę nawet 50 zł bym nie dał xp
>
> Za 50 zł nie znajdziesz mechanicznej klawiatury, najbardziej gołe egzemplarze to koszt
> około 300 zł jeżeli nie chcemy żeby rozpadła się w rękach. Trzeba pamiętać, że klawiatury
> mechaniczne to trochę powrót do przeszłości. Są niewiarygodnie wytrzymałe, podobnie jak
> klawiatury, które tworzył dawniej np. IBM (również mechaniczne). Tamte urządzenia wytrzymywały
> po 20+ lat, niektórzy wciąż używają tych starych IBMowskich klawiatur. Jak wspominałem
> wyżej, jeśli się spędza dużo czasu przed komputerem, szczególnie kiedy się pisze, albo
> gra się w gry bardziej na poważnie, to te klawiatury naprawdę robią różnicę.
OK, ale 500 zł to przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> OK, ale 500 zł to przegięcie.

Niestety muszę się zgodzić, Steelseries ma dość drogie produkty, a ten egzemplarz jest dość "goły". Za trochę ponad 300 zł możemy dostać konkurencyjne modele mechanicznych klawiatur z podświeleniem RGB, odjąć od tego 100 zł i możemy dorwać jakiegoś Zalmana bez podświetlenia. Tutaj mamy jednokolorowe i brak akcesoriów. Trzeba pamiętać, że wciąż jest to sprzęt niszowy i zwykle kupują go jedynie ludzie, którzy naprawdę go potrzebują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować