Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

No Man’s Sky - zwrot po 50 godzinach zabawy? Tak robią złodzieje

27 postów w tym temacie

To nie jest złodziejstwo. To tylko nieetyczne. A teraz objaśnienie dla mało kumatych. Złodziejstwo jest przestępstwem. W tym przypadku nie możemy o nim mówić, bo nikt nie zabiera nikomu cudzej własności. A potencjalnych pretekstów do zwrotu NMS jest co niemiara ze względu na setki kłamstw developerów. Klient może tłumaczyć się np. tym - "kupiłem tę grę dla wielkich bitew galaktycznych, które widziałem w materiale promocyjnym. Zmarnowałem dużo czasu, ale nigdzie w grze ich nie było." Pretekst jest. Wszystko jest zgodnie z prawem. A etyka nie jest argumentem, szczególnie w sytuacji, w której druga strona jest znacznie bardziej nieetyczna.

Sony i towarzysze prowadzą taką propagandę, bo próbują odwrócić poczucie sprawiedliwości na swoją korzyść, aby było mniej zwrotów. A ludzie to debile i bezmyślnie podążają za tym, co robi stado. Na podobnej zasadzie wielu idiotów grało w tę grę kilka dni, bo ze względu na rozbieżne opinie w internecie nie byli w stanie stwierdzić, czy mają tę grę lubić, czy jej nienawidzić. NMS nie jest grą niegrywalną, jest po prostu pusta i nudna. A przez pustkę i nudę umysł dorabia sobie różne podteksty, które mogą sprawić, że gra zacznie wciągać. Ech, takie czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie powinni oddawać całej kasy ale część, z uwagi na to że produkt jest nie pełno wartościowy
Przepraszam, ale czy się dobrze czujesz? Ludzie zapłacili niemałe pieniądze za PEŁNOWARTOŚCIOWY produkt, a ty piszesz, że powinni otrzymać tylko część tych pieniędzy bo nie jest jednak pełnowartościowy? Tutaj nie ma sensu ani logiki. Lepiej zmień dilera lub bierz połowę tego co bierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2016 o 23:39, jui8 napisał:

na swoją korzyść, aby było mniej zwrotów. A ludzie to debile i bezmyślnie podążają za
tym, co robi stado. Na podobnej zasadzie wielu idiotów grało w tę grę kilka dni, bo ze
względu na rozbieżne opinie w internecie nie byli w stanie stwierdzić, czy mają tę grę
lubić, czy jej nienawidzić.


chciałeś błysnąć, coś nie pykło.
wyzywanie od "debili i idiotów" ludzi, którym kilkadziesiąt godzin gry zabrało przekonanie się że szumnie zapowiadanego contentu w (srogo kosztującej) grze nie ma i żaden patch go nie wprowadzi - to trochę jazda po bandzie.
do wcześniejszej części wypowiedzi się nie odniosę, jeszcze mi ktoś zarzuci że za mało kumaty jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Złodziej" instalkę z internetu ściągnie, nie płacąc za grę nic.

Tutaj mamy co najwyżej niekonsekwentnego, zagubionego w świecie konsumenta; ewentualnie cwaniaka, który znów dał się nabrać i uwierzył w zapowiedzi, materiały i przykładnie złożył pre-order.

Kto mu broni? Może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Update. Przez ostatnie 3 dni na pasku podpowiedzi Google po wpisaniu "No Man''s Sky" na pierwszym miejscu pojawiał się "refund". Dziś nagle to słowo zniknęło i nie widać go nawet, kiedy dopisze się "re". Wydaje mi się, że jest to w najwyższym stopniu nieprawdopodobne aby trend odwrócił się na tak masową skalę, aby algorytm wyszukiwarki tak szybko uwzględnił zmianę (nawet zakładając, że wiadomości o refundacji zostały wczoraj i przedwczoraj wyjaśnione na niekorzyść oczekujących zwrotu). Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Google poszło na rękę Sony, gdyż tego rodzaju zachowanie algorytmu wspomagającego wybór wyszukiwanego hasła rzeczywiście był doskonałą antyreklamą produktu.

Ale to rodzi dalsze pytania o to, jakiego rodzaju zależności łączą ze sobą wielkie niezależne medialne korporacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować