Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Moore: - wybieranie EA najgorszą firmą w USA było absurdalne, ale...

32 postów w tym temacie

Ale niektórzy mają krótka pamięć. UBI ma dużo za uszami. Marketing oparty na kłamstwie, fatalne porty, bugi, microtransakcje, pewny downgrade przy każdym tytule i przekręty.
No i ogrzewane kotlety i robienie gier przez kalkę.

EA w porównaniu to nic. EA winne jest tylko temu że doją marki zamieniając je w gry dla niedzielnych graczy i że tym sposobem niszczą firmy. No i rozmieniaja gry na drobne. Gdyby nie to ze Ubi nie jest z USA to by wygrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 09:44, MisioKGB napisał:

Hej jak to ja mam ten nick od początku Gramu, nie rozumiem w czym rzecz ? : P


"W dyferencjale percepcyjnym formy wygłaszania stanowiska w temacie tym, a innymi tematami na gramie." :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2016 o 22:39, Stack_Black napisał:

To jest ten najlepszy argument z FC Primal - nawet mapy nie zmienili . Zastanowiles sie
nad tym , ze jakby ci tego ktos nie pokazal to bys w zyciu sie nie domyslil ze to ta
sama mapa , jesli chodzi o kontury samej mapy bo swiat wyglada zupelnie inaczej .


Dobra, niech ci nawet będzie. Ale co z tego skoro Far cry 4 praktycznie niczym nie różnił się od far cry 3? Fakt, zmienili pojedynki z bossami (wyrzucili qte), ale to wciąż były nowe szaty tej samej gry. Nie powiem, gra dobra, ale jak to jest, że kolejna część jednej gry daje mi lepszą grafikę, nową mechanikę, lepszą fabułę i wiele więcej godzin zabawy, a kolejna część innej gry daje mi tylko zmodyfikowanie istniejącej mechaniki?

Tak jak mówiłem, Ubi ma dobre gry, ale są tak bardzo nastawieni na zebranie kasy tu i teraz, że nie zauwazają potrzeb samych graczy. Co jest zgubne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Hej jak to ja mam ten nick od początku Gramu, nie rozumiem w czym rzecz ? : P
>
> "W dyferencjale percepcyjnym formy wygłaszania stanowiska w temacie tym, a innymi tematami
> na gramie." :D

Oj bo u mnie to zależy od humoru, moje wypowiedzi są różne, czasem nawet elokwentne i sensowne (?) :P

Ok a czy pamiętacie jeszcze jak Ubi robiło coś co kocha czyli PoPy? Dlaczego przestali i dlaczego ostatnia część była słaba? Dlaczego EA przestało wypuszczać fajne gry wojenne? Hajs przecież zgadza się cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy się poprawili przez ostatni rok? Tak. Czy to znaczy że nie jest najgorszą firmą?
> Nie. Jest to dalej koszmarna firma i parę przyzwoitych gier które przykrywają ich wpadki
> nie zmieni tej opinii szybko.
> Do tego jeszcze ta cała sytuacja z Vivendi, gdzie Ubisoft nie chce przejęcia ponieważ
> "wpłynie to negatywnie na jakość ich gier". Jakoś ciężko mi wyobrazić sobie aby dało
> się gorzej, a nawet jeśli już... róznicy by to nie zmieniło. I tak jest źle.
Myślisz, że Vivendi robi to z troski o jakość gier? Wręcz przeciwnie. To konglomerat z pewną wizją podboju świata, którą uniezależnienie Acti i Blizza trochę zakłóciło. Myślisz, że dlaczego ci uciekli od Vivendi? W końcu dobrze ciągnęli kasę na Call of Duty i innych masówkach "nastawionych na kasę". Żeby uciekać od niekompetencji zarządu i wyprowadzania kasy na ratowanie kolejnych nieudanych inwestycji. Ubisoft nie martwi się o jakość gier po ewentualnym przejęciu bo pewnie ludzie na stołkach i tak zostaliby wywaleni, chodzi o to, że jest to tzw. "wrogie przejęcie" (zwłąszcza, że Ubi stoi bardzo dobrze finansowo - to nie jest ratowanie niczego), a to by oznaczało po 1. Masę zwolnień (dlatego rozmawiają z premierami krajów, w których mają siedziby). Vivendi nie potrzebuje kolejnych 20 000 osób, wystarczyłoby im 25% tego. 2. Tym bardziej masowe dojenie marek. Jeśli Ubi jest "nastawione na kasę", to Vivendi jest nastawione na jeszcze więcej kasy.
Czytając internet, ciekawe jest to, że to, jak nieprzyjemną firmą jest Vivendi dostrzegają głównie Francuzi, bo to głównie tam zniszczyli dobrze prosperujące stacje telewizyjne i małe wytwórnie filmowe próbując realizować swoje plany rozwoju.
W tym roku widać w Ubi (ekhm) dobrą zmianę. Zrezygnowali z corocznego wydawania gier z jednej marki i widać, że mimo wszystko dbają o rozwój. Tegoroczne zapowiedzi wyglądają bardzo dobrze, a anglojęzyczna przynajmniej pomoc techniczna działa bardzo sprawnie (w moich sprawach). Nie widzę powodu dawać im kupy w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2016 o 10:47, MisioKGB napisał:

Ok a czy pamiętacie jeszcze jak Ubi robiło coś co kocha czyli PoPy? Dlaczego przestali
i dlaczego ostatnia część była słaba? Dlaczego EA przestało wypuszczać fajne gry wojenne?
Hajs przecież zgadza się cały czas.

Bo w planie wydawniczym nie ma miejsca na dwie gry tego samego typu. Assassins creed wyparł PoPa, zaś Battlefield wyparł Medal of Honor. Przykre, ale prawdziwe. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 11:01, Noxbi napisał:

W tym roku widać w Ubi (ekhm) dobrą zmianę. Zrezygnowali z corocznego wydawania gier
z jednej marki i widać, że mimo wszystko dbają o rozwój. Tegoroczne zapowiedzi wyglądają
bardzo dobrze, a anglojęzyczna przynajmniej pomoc techniczna działa bardzo sprawnie (w
moich sprawach). Nie widzę powodu dawać im kupy w tym roku.

Nie zdążyłem editnąć: Przez "wyglądają bardzo dobrze" mam na myśli, że już nie przesadzają z bajerowaniem. Te trailery i gameplaye są "brzydkie" - nie ma mowy o dalszym downgradzie. Więc może "kłamliwą reklamę" mamy na razie z głowy? ;) Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z gier EA ostatnio za grosze nabyłem sobie Dragon Age 3 i gra okazała się chyba jeszcze bardziej zabugowana od "Świtu bugów", a dodatkowo strasznie średnia. (Podaje tą grę, bo jako jedyna z kilku lat choć trochę przyciągnęła moją uwagę).
Trochę lepiej sytuacja ma się z ubi, ale poziom gier, które mnie interesowały pozostawiał wiele do życzenia, gdzie z ostatnich premier według mnie najlepszą grą jest... port herosów z dsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna odezwa do krytykujących UBI:
Tutaj nawet nie ma sensu nikomu wykładać, że oni od lat operują po mistrzowsku płycizną, nudą i powtarzalnością. Tymi ubisoftowymi perełkami jara się, za przeproszeniem, "większość". Przez co można założyć, że na tym forum też jest ich więcej. Dajcie spokój. Równie dobrze możecie pójść w miesięcznicę pod pałac wyśmiewać Jarka i ojca dyrektora. Obrzucą was pomidorami i jajami, podobnie, jak tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Trochę lepiej sytuacja ma się z ubi, ale poziom gier, które mnie interesowały pozostawiał
> wiele do życzenia, gdzie z ostatnich premier według mnie najlepszą grą jest... port herosów
> z dsa...
Polecam Rocksmith, Grow Home i Grow Up. Nawet nie mają Uplaya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie, mój wcześniejszy komentarz był powiedziany pół żartem, pół serio. Ja nadal nie wieszam psów na Ubi, bo przyjemnie mi się gra w ich gry. Aaale denerwuje mnie wydawanie gier taśmowo, co doprowadza do znudzenia i małego wysiłku od strony deweloperów. Coroczne pojawianie się AC doprowadzało mnie do szewskiej pasji, podobnie miałem z Far Cry 3 i 4 (tu nawet się pojawiają schematy bliźniacze z tymi asasyńskimi). Do tego słabiutka optymalizacja, czego przykładem był pre-order Primala mojej siostry, który na nowym PC się nie uruchamiał, "bo nie", a pomoc Ubi była zerowa. Po przekombinowaniu zadziałała, ale nici z grania w dniu premiery. Od siebie dorzucę jeszcze zabicie Raymana 4 i Prince of Persia. Ale jednego nie można im odmówić... Ich gry zazwyczaj mają genialny klimat.
Podsumowując: Lubię ich gry, gra się w nie przyjemnie, nawet jestem fanem. Ale niech przestaną robić gry taśmowo i popracują nad nowościami w contencie, jak i dopracowywaniu ich. Totalnie nie było potrzeby wywoływania tej burzy. ;)
A co do Konami zdania nie zmieniam, nadal są najgorsi. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować