Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Piraci z Karaibów okiem Mal

29 postów w tym temacie

Hakken

Jako, że na ekranach kin od niedawna możemy oglądać Piratów z Karaibów: Skrzynia Umarlaka, postanowiliśmy przypomnieć wam o istnieniu gry bazującej na pierwszej części filmu. Zadanie jej opisania przypadło Mal. Przez ostatnie dni przemierzała szlaki morskie rejonu Karaibów, walczyła z pogodą i piratami. To co tam zobaczyła opisała w dzisiejszym artykule.

Przeczytaj cały tekst "Piraci z Karaibów okiem Mal" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jednak do najlepszych pirackich RPG-ów się nie zalicza. Jest, owszem, niezła, ale tylko jeśli zdać sobie sprawę z multum obecnych w niej błędów i poszatkowanej fabuły. Nie mówiąc już o słynnym patchu do niej, który więcej szkodzi niż poprawia. Jako że kupiłem grę dawno w wersji premierowej dawno temu jestem w tej komfortowej sytuacji, że mogę go nie instalować, Gorzej się mają ci, którzy kupili grę w NXK Next, bo tam instalowany jest zdaje się automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzony jest tu trudność sterowania w tekście gra jest prostsza w obsłudze od standardowego fps-a(z łatwością można grać jedną ręką) a jak się dorobisz niszczyciela to walki są banalne po 3 strzałach z granatów to i nawet korweta pójdzie na dno a odpowiednio doświadczony kapitan zamiast zatapiać zabiera statek wraz towarem i jak tu nie kochać pirackiej profesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, zdrowo pograłem sobie w Piratów :D ten mój stateczek na morzu :) ahhh... szkoda tylko ze juz mi sie nie chce :/
A tekst bardzo dobry ;) "Pirackie" maja swój niepowtarzalny urok i za to je lubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to po części się zgadzam.
Może nie do końca, bo pojedynki na morzu mogły być naprawdę ciekawe i całkiem długie.
Pojedynki na lądzie - jak ktoś się wprawił, to też się dało szczególnie z pomocą kolesi ze statku.
A co do przemytu, to też był ciekawy - można było kokosy zarobić na 1 dobrym transporcie - a mgła mogła zmylić straż i nie trzeba było się pojedynkować :D

Oczywiście sam interfejs, klawiszologia i grafika rzeczywiście pozostawiały wiele do życzenia. Jednak gra sama w sobie dała się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mal pisze niezwykłe recenzje, albo styl pisania ma niezwykły - zwykle skaczę wzrokiem po tekście, a tu czytam od deski do deski :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma Pirates of the Carraiben (nie wiem jak ię pisze) Legend of Jack Sparrow. Mało ma ona wspólnego z RPG, ale jest fajna. Ogólnie lubie piratów (morskich).... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sterowanie przestawiłem sobie w 5 minut i mam jak w zwykłym fps, to naprawdę żaden problem. Noce też nie są bardzo ciemne, normalnie da się poruszać po mieście.. Może recenzent miał jakiś błąd grafiki? Ogólnie gra bardzo mi się podoba, choć rzeczywiście wkurza "grzeczność'' bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą grą z tematu "Piraci" przypada na 100% "Sid Meier''s Pirates!!!" Nikt niemoże się z tym niezgodzić... bo ten kto ma inne zdanie albo niegrał w to, albo naprawde nielubi gier o "piratach"!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 10:42, morthi napisał:

a jaki komunikat pojawia sie? dlaczego nie chce sie gra urruchomic ?


Coś takiego, że prosi o włożenie pierwszej płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować