Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pożegnajcie PlayStation 4 Neo, przywitajcie PlayStation 4 Pro - Sony oficjalnie zapowiedziało nową konsolę

17 postów w tym temacie

Playsation Pro? Następna wersje będzie nazywać się Playstation Extreme Gaming Ultra, będzie miała okno i LEDy.

Obstawiam, że tam jest RX 470. Szkoda, że dalej jadą na tym żałosnym Jaguarze, ale i tak całkiem przyzwoita cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biorąc po uwagę że gtx 1080 dysponujący wydajnością 8,9 teraflopa w wiedźminie 3 w rozdzielczości 4k osiąga 30-35 fps w zależności od lokacji, w innych tytułach dochodzi nawet do 50 fps, i przy procesorze Core i7-6700K @ 4,7 GHz, to 4,2 teraflopa w ps4 pro czyli przeszło 2x mniej, i znacznie wolniejszy cpu, to słabo widzę granie w 4k. Oczywiście można powiedzieć że to konsole i łatwiej zoptymalizować, ale z punktu widzenia surowej mocy obliczeniowej, może być słabo. Mam wrażenie że wszyscy ostatnio rzucili się na te 4k i na siłę chcą to promować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2016 o 11:40, MisioKGB napisał:

Chciałbym zobaczyć Horizon w 60 fps, na youtube płaczą ze niski framerate, bo to był
stream.


Ale stream na yt był w 60 fps :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2016 o 11:40, MisioKGB napisał:

Chciałbym zobaczyć Horizon w 60 fps, na youtube płaczą ze niski framerate, bo to był
stream.


Ale stream na yt był w 60 fps :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Chciałbym zobaczyć Horizon w 60 fps, na youtube płaczą ze niski framerate, bo to
> był
> > stream.
>
> Ale stream na yt był w 60 fps :P

Ok znalazłem na YT w 60fps, ale coś jest nie tak. Twórcy pisali, że będzie w 30 fps a na YT pokazują w 60 fps. Czy ja czegoś nie ogarniam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2016 o 12:48, MisioKGB napisał:

Ok znalazłem na YT w 60fps, ale coś jest nie tak. Twórcy pisali, że będzie w 30 fps a
na YT pokazują w 60 fps. Czy ja czegoś nie ogarniam ?


To ze YT wyswietla cos w 60fps, nie znaczy ze to cos ma te 60fps.
Mozesz sobie nagrac filmik z jakiejs gry gdzie klatki beda Ci sie utrzymywac na dajmy na to 30, czy 45, a po wrzuceniu na YT i tak masz opcje zeby chodzilo to w 60 klatkach :) ot takie male oszukanstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2016 o 09:45, jasnygwint napisał:

Mam wrażenie że wszyscy ostatnio rzucili się na te 4k i na siłę chcą
to promować.


Moze nie tyle wszyscy, co wszyscy zwiazani z konsoloami. Na PC temat 4k istnieje juz od jakiegos czasu i bumu na to jako takiego nie bylo, po prostu wraz ze sprzetem i nowymi generacjami kart i procesorów rozwija sie temat 4k, kazdy kto ma jako takie pojecie o sprzecie jest po prostu swiadom ile mocy potrzeba na to 4k.
Oczywiscie jak sam wspomniales inna architektura na konsolach troche to ulatwi, dodatkowo producenci zmniejsza detale i bedzie masa kombinacji co wyswietlic, co nie, co pokazac na mnieszej odleglosci, co na wiekszej.
Co nie zmienia faktu ze wiedzmin na 4k i na ultra jest ledwo grywalny na 1080 i i7 6700, na czyms gdzie za sam proc i karte trzeba dac jakies 4.5k pln, jakby doliczyc reszte to wychodzi spokojnie ponad 6k. Monitoru juz nawet nie licze.
Wiec jak ktos pisze ze na sprzecie za 400 dolarów (w Polszy to pewnie bedzie z 2k pln, jak nie wiecej) bedzie smigał w 4 k w przyzwoitych detalach to nie wiem czy sie smiac, czy plakac.
Nalezy jeszcze dodac ze wprew temu co mysli sporo ludzi niesiedzacych w temacie taki Wiedzmin 3 jest dobrze zoptymalizowany i wcale nie ma tak duzych wymagan, jak to niektórzy sadzą.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przede wszystkim liczyłem na to, że nowa konsola Sony będzie odtwarzać filmy z płyt UHDBD, jak się okazało, nie będzie i w ten sposób Sony zostaje w tyle za Microsoftem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2016 o 13:55, TigerXP napisał:

Oczywiscie jak sam wspomniales inna architektura na konsolach troche to ulatwi, dodatkowo
producenci zmniejsza detale i bedzie masa kombinacji co wyswietlic, co nie, co pokazac
na mnieszej odleglosci, co na wiekszej.


Będzie tak samo jak z peak power, dynamicznym kontrastem i telewizorami LCD 1000Hz. Upscaling przez interpolacje z mniejszej rozdzielczości do 4k. Czyli w praktyce udawane 4k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2016 o 13:55, TigerXP napisał:

Nalezy jeszcze dodac ze wprew temu co mysli sporo ludzi niesiedzacych w temacie taki
Wiedzmin 3 jest dobrze zoptymalizowany i wcale nie ma tak duzych wymagan, jak to niektórzy
sadzą.

No właśnie dobrze zoptymalizowany, a mimo to żadna z konsol nie jest w stanie pociągnąć wiedźmina 3 na 1080p w stałych 30 fps. I jeszcze coś te konsole 4K od MS i Sony to jeden wielki martketingowy bełkot. Wiadomo już, że owe konsole będą używać rebrand obecnego CPU i nadal będą używać architektury x86-64. W przypadku PS4 pro to będzie po prostu podkręcony jaguar z ustawieniami 2.1 ghz a Xbox Scorpio to będzie tak naprawdę rebrand w wyższym procesie technologicznym i podobnym taktowaniem jak PS4 Pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2016 o 19:51, lis_23 napisał:

Czy gry zakupione już na PS4 będą działać także na PS4 PRO, czy tylko na starszym modelu
konsoli?

Ta, bo architektura będzie taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować