Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony: PS4 Pro powstało ze względu na PC, nie Xboksa

22 postów w tym temacie

Szkoda, że nie pomyśleli o tym wypuszczając "nowej generacji konsolę" - PS4! więcej ludzi mogłoby się cieszyć lepszą grafiką. Teraz pytanie czy bujać się ze sprzedażą starej konsoli i kupić wersję PRO czy też poczekać kolejne 2 lata bo może dojdą do innych wniosków i wypuszczą nowszy model...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że nie pomyśleli o tym wypuszczając "nowej generacji konsolę" - PS4! więcej ludzi
> mogłoby się cieszyć lepszą grafiką. Teraz pytanie czy bujać się ze sprzedażą starej konsoli
> i kupić wersję PRO czy też poczekać kolejne 2 lata bo może dojdą do innych wniosków i
> wypuszczą nowszy model...

Polecam poczekać kolejne dwa lata na nową generację. Z obserwacji wynika, że nie nadążają zbytnio z ładowaniem najlepszych bebechów do konsol, więc cholera wie, czy podczas kolejnej generacji nie zrobią tego samego, jeżeli stanie się ona zbyt szybko "za stara".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> więcej ludzi mogłoby się cieszyć lepszą grafiką

Ja tam sprzęt nabyłem dla exclusive''ów, nie dla grafy, więc Pro mi zwisa i powiewa. Współczuję tym, co mają teraz te rozkminy z Pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że w tym całym wyścigu o ilość klatek i uzyskanie jak najlepszej grafiki, twórcy powoli zapominają lub już zapomnieli o innych aspektach np. grywalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest prosta. Ci co jeszcze nie kupili PS4, pójdą po Pro chyba że "super budget mode" to wtedy zwykłe PS4. Ci co mają gdzieś ilość FPS i rozdzielczość zostaną przy standardowej PS4. Ci co chcą więcej FPS i ewentualnie lepsze PSVR, a nie chcą przesiadać się na PC, zakupią Pro chociaż mają już standardowe.

To jest nic więcej jak opcja. PS4 Pro nie dostanie nic więcej w kwesti zawartości gry. Ludzie narzekają zazwyczaj na brak opcji, teraz ją dostają i jeszcze gorzej. Cholerne polaczki -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dużo będzie zależało od wsparcia. Bo jeśli developerzy nie będą sie przykładać do poprawiania grafy pod lepsze wersje, to nie bardzo będzie sie opłacać kupiwać Pro do "zwykłego" grania (nie w 4K lub VR).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobili konsolę która wyświetli film w 4K ale napędu zgodnego z tym standardem już nie ma... o w mordę jeża...

Ogólnie rynek konsol to już jakiś cyrk... prawdziwe konsole to się skończyły na PS3 i X360 a może nawet wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w polowie zywotnosci konsoli , przesiadalem sie na nowszy cichy model , ale zawsze byl to slim . Jak dla mnie to dobra wiadomosc , ze bedzie teraz pro , bo oprocz tego , ze bedzie miala wszystkie zalety nowszych modeli to i jeszcze dodatkowo sporo bajerow. Po wiesciach o Xscor , pewnie dodatkowo x wroci w moje łaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sytuacja jest prosta. Ci co jeszcze nie kupili PS4, pójdą po Pro chyba że "super budget
> mode" to wtedy zwykłe PS4. Ci co mają gdzieś ilość FPS i rozdzielczość zostaną przy standardowej
> PS4. Ci co chcą więcej FPS i ewentualnie lepsze PSVR, a nie chcą przesiadać się na PC,
> zakupią Pro chociaż mają już standardowe.
>
> To jest nic więcej jak opcja. PS4 Pro nie dostanie nic więcej w kwesti zawartości gry.
> Ludzie narzekają zazwyczaj na brak opcji, teraz ją dostają i jeszcze gorzej. Cholerne
> polaczki -_-

Przepraszam bardzo, ale muszę zapytać. Dlaczego wylewasz swoją pogardę dla swoich rodaków z tak błahego powodu? W przeciwności do krajów zachodnich, w Polsce jest jeszcze coś takiego jak wolność słowa, dlatego każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania. Nie każdemu podoba się to, że Sony wprowadza nowa, wzmocnioną wersję PS4 i bez względu na powód, mają prawo wyrazić swój sprzeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne rozumowanie bo jeśli ktoś chce grać w możliwie najładniejszą wersję gry to i tak wybierze PC- nawet jeśli Pro jest mocniejsze od zwykłej 4 to i tak daleko jest jej do mocniejszych PC, jednak za swoją cenę to może być ciekawy wybór jeśli ktoś nie może wyłożyć na mocniejszy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole szybko się starzeją, producent w zasadzie nie ma wyboru, biorąc swoisty udział w wyścigu zbrojeń, wypuszcza poprawiony model, z kilkoma nowszymi bebechami, mając na myśli wypuszczenie modelu o numerze wyższym, w międzyczasie wypuści poprzednią wersję w jeszcze bardziej poprawionej konfiguracji. Konkurencja lubi drażnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> i bez względu na powód,
> mają prawo wyrazić swój sprzeciw.
Wyobraź sobie że właśnie z tego samego "przywileju" skorzystałem. Wyraziłem swój sprzeciw wobec mentalności "psa ogrodnika" którą tutaj da się zauważyć.

Także jak to się mówi: "GGWP" /sarkazm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS4 Pro jest dobrą propozycją dla osób, które nie posiadają żadnej konsoli a tylko PC.
Ze słowami Andrew House zgodzę się w 100 % posiadałem x360, ps2 i 3, a mimo to sprzedałem wszystko w cholerę i przesiadłem się na PC. Powodem nie tylko była ładniejsza grafika w grach multi platformowych ale gry, które nie były dostępne na konsolach. Po czasie zauważałem że trend ten się zmienia np diablo 3 czy overwatch które są na konsolach. Czy to dobrze nie wiem. Pewne jest to żę co raz więcej ciekawych tytułów wychodzi na konsole niż na PC. Dlatego sam zastanawiam się czy nie kupić PS4 Pro. Co ciekawe cena gier PC powoli zaczyna doganiać rynek Konsol gdzie różnica wychodzi ok 30-50 zł za grę. No ale nie ma co gdybać trzeba poczekać na premierę i recenzję. Natomiast zastanawia mnie fakt 4K czy faktycznie konsole pozwolą na taka zabawę. Oglądając konferencję sony w grze Mass Efect wyglądało to ładnie. Mnie zadowoliła by opcja dynamicznej rozdzielczości 4k do FHD bo telewizora zmieniać nie będę :) W wy co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest śmieszne, PS3 mimo że pod koniec generacji było już słabsze dużo od PC to nie wychodziły półprodukty pokroju PS4 Pro tylko po to by zaspokoić e-pena graczy którzy mają ból rzyci o to że PC''ty mają więcej "klatkuf" i "lepszom rozdzielczość" (błędy specjalnie jakby co) Konsola to konsola a PC to PC a teraz nie wiadomo czy Sony wypuszcza komputer czy konsole i czy za 2 lata nie wypuści tak jak kolega wyżej wrzucił screena kolejnej konsoli która jedyne czym się będzie różniła to większą ilością klatek i rozdzielczością bo tak obecnie klaruje się sytuacja PS4 PRO.

I żeby nie było posiadam PS4 i mocarnego PC a PS4 pro nie kupię, w exy będę grał na mojej PS 4 a multiplatformy na PC, bo i tak każda gra będzie wychodziła i na PS4 i na PRO ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja liczyłem na 2560x1440 przy 45-60fps (wystarczyłoby w zupełności do przyjemnego grania), ale jak widać to nadal zbyt wiele dla konsol. No nic, zrobię upgrade kompa i poczekam na Scorpio, może on będzie dawał radę w 1440p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2016 o 15:42, KannX napisał:

Ja liczyłem na 2560x1440 przy 45-60fps (wystarczyłoby w zupełności do przyjemnego grania),
ale jak widać to nadal zbyt wiele dla konsol. No nic, zrobię upgrade kompa i poczekam
na Scorpio, może on będzie dawał radę w 1440p.

Zapomnij bo ten Pro i Scorpio nadal będą jechać na rebrand jaguar''a z ustawieniami przynajmniej 2,1 Ghz. Do fanatyków obydwu konsol nadal nie dociera że cpu w obydwu to taka sklejka 2 athlonów 5350 2 Ghz. A ten athlon 5350 nawet po podkręceniu do 2,3 Ghz i połączeniu z mocno podkręconym 750 ti ma problemy z trzecim wieśkiem w 1080p na low/medium detalach jeśli chodzi o uzyskanie średniej 30 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2016 o 16:32, Numenpl napisał:

Zapomnij bo ten Pro i Scorpio nadal będą jechać na rebrand jaguar''a z ustawieniami przynajmniej
2,1 Ghz. Do fanatyków obydwu konsol nadal nie dociera że cpu w obydwu to taka sklejka
2 athlonów 5350 2 Ghz. A ten athlon 5350 nawet po podkręceniu do 2,3 Ghz i połączeniu
z mocno podkręconym 750 ti ma problemy z trzecim wieśkiem w 1080p na low/medium detalach
jeśli chodzi o uzyskanie średniej 30 fps.


To ciekawe co piszesz, obadam temat. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2016 o 18:24, KannX napisał:

To ciekawe co piszesz, obadam temat. Pozdrawiam :)

Sony od dawna pisało że to będzie ten sam procek co w normalnej wersji i slim tylko podkręcony do 2,1 Ghz, Scorpio z tego co wiadomo to będzie po prostu rebrand w wyższym procesie technologicznym. Architektura ma być zupełnie ta sama, przy czym w Scorpio jedyna znacząca różnica to wywalenie ESRAM i DDR3 na rzecz GDDR5(i w obu przypadkach to będzie podkręcone względem normalnego PS4). I szczerze jedyne co się zmieni w obu to GPU i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować